yağ kaçağı yardım

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 40 da ince sayılmaz ya.

valla bilemiyorum abi olmadı en kalın yağ hangisiyse onu alacam az kaldı :D yada kaliteli değil ya en azından ucuz diğer markalara göre ondan da kaynaklanablirmi acaba çünkü okuyorum sitelerde yağ markasını değiştirdikten sonra yak eksilmesinde azalmalar oluyormuş

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Normal de ince olan bir yağ kullanılıyor ve sonrasın da kalın bir yağ kullanıldığın da yağ eksilme olayına bir çözüm olur. Ama senin aracın km filan da az ya. Şimdi bu km de kapak açılır mı? Şahsen benim aracım 130 binde komple motor yaptırmak zorunda kaldım.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal de ince olan bir yağ kullanılıyor ve sonrasın da kalın bir yağ kullanıldığın da yağ eksilme olayına bir çözüm olur. Ama senin aracın km filan da az ya. Şimdi bu km de kapak açılır mı? Şahsen benim aracım 130 binde komple motor yaptırmak zorunda kaldım.

valla bilemiyorum abi ya sıkıntı yok 1000km de 1 litre yağ eksiltsin ekler devam ederim depoyu her doldurmaya gittiğimde yağınıda kontrol ettirir eklettiririm daha kötüsü olmasın problem yok

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ooo o zaman işin rengi değişir kesin ya delik vardır yada karter de sorun vardır vedalar yerinden oynamış olabilir.

Abi aracın yağ kaçağı ile ilgili son durumunu soyleyeyim

araca bakım yaptırdım yağ kaçağı kontrolünde ise yağ kaçağı yok dediler çok garip :D
yağ filtresi
hava filtresi
polen filtresi
benzin filtresi
bujiler
boğaz kelebeği temizliği
işçilik dahil 170 tl ödedim.

1000 km dir kullanıyorum ve herhangi bir yağ eksiltmesi yok.
şimdi anlamadığım ve aklıma gelen bir şey daha önceden 100 km de 1 litreye yakın eksiltme durumlarına gelen araç 1000 km de hiç yağ eksiltmedi aklıma gelen ise bu sitede şöyle bir şey okumuştum yağ filtresinden yağ kaçağı benimkide acaba böyle bir durummuydu da çözüldü.

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bununla geçmiş olsun ama sen yine de kontrol et ipi sapı belli olmaz durduk yere iş çıkarmasın ;)

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstte belirttiğiniz gibi yağ filtresi yada karter yağ tapası uygun torkta yani olması gereken sıkılıkta değil ise kaçağa neden olmuş olabilir,sizin motorda sık sık yağ seviyesini kontrol etmekte fayda var bu tecrübeden sonra,3500-4000 üzeri devirlerde kullanım söz konusu ise yağda bir miktar ekisltme zaten olur fakat 100km'de 1lt gibi fazla olmaz tabiiki.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sa cümleten

aracın son durumu 3500 km oldu ve yeni kontrol ettiğimde yağ çubuğunda 2 çizik eksilmiş ti lpg li ve araç opel olunca normal diyebiliyorum sizcede normalmi merak ettiğim se şu benim önceden kalmış yaklaşık 2 yıl lık 10-40 gm yağ vardı şansa çatıda onu bulup araca ekledim az da olsa sorun olurmu bekleyen yağda problem olurmu yağ önceden 3 litresi kullanılmıştı. Not : Yağ kontrolünü araç yoğun trafikten çıktıktan sonra yani sıcakken baktım

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
sa cümleten

aracın son durumu 3500 km oldu ve yeni kontrol ettiğimde yağ çubuğunda 2 çizik eksilmiş ti lpg li ve araç opel olunca normal diyebiliyorum sizcede normalmi merak ettiğim se şu benim önceden kalmış yaklaşık 2 yıl lık 10-40 gm yağ vardı şansa çatıda onu bulup araca ekledim az da olsa sorun olurmu bekleyen yağda problem olurmu yağ önceden 3 litresi kullanılmıştı. Not : Yağ kontrolünü araç yoğun trafikten çıktıktan sonra yani sıcakken baktım

Açılmamış yağda raf ömrü beş yıl diye biliyorum ben. Ama senin yağ açılmış durum ne olur bilinmez.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karter contasını değiştirin,saplamaalar yalama mı kontrol ettirin ,yağ sensörünün contasını değiştirin sorun çözülecektir