Yağ kaçakları ve yakıt tüketimi

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhabalar aracımda yağ kaçakları vardı ustayla baktığımızda katerin oralardan geldiğini fark ettik karterin sökülmesi sıvı contalar ve keçeler mi ne dedi mobil 1 yağ filtre boğaz kelebeğinin temizlenmesi genel bakım bilgisayara bağlanıp genel kontroller vs herşeye 400 tl para istedi çok gibi geldi bana sizce normal mi.

Diğer problemim ise yakıt lambam yandığında gidip 50 tl lik benzin alıyorum tekrar lambam yandığında 85 km yol gitmiş olabiliriyorum altı üstü 1.6 motor nedir bu yakıt değerleri sizce normal mi servise soruyorum normal diyor 60 kuruşa denk geliyor hemen hemen

Not: araç astra g 16 otomatik ve istanbul yoğun trafik te kullanıyorum bu değerleri buluyor yinede bana çok çok fazla geliyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Valla nadir abi lpg kullanmak şart oldu şimdi. Hadi yakıyor yaktığı kadar girse bare. Yağ kacaklarina verilen fiyat nasıl abi sence

Yüksek bana göre karter contası 20-30 TL bir şey sökülmesi de o kadar zor değil. Ama opel araçların da bu conta adam akıllı düzen tutmuyor. Kaç kere değiştirdim şimdi yine kaçırmaya başladı. Bakım zamanı geliyor o zaman yine değişim yaptıracağım. LPG sevmiyorum ama opel aracın varsa LPG olmadan bu araçlara binmek bana göre mümkün değil benzinin dibini buluyor resmen.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Daha kalın yağ denesen, yani 250 ye filan değiştirse contayı tamam da bir tarafta 400 diğer tarafta sadece yağ ortalama 100 ? Opel hele de istanbulda hiç düşünmeden 40 kuruşu yakıyor

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla nadir abi lpg kullanmak şart oldu şimdi. Hadi yakıyor yaktığı kadar girse bare. Yağ kacaklarina verilen fiyat nasıl abi sence

Geçmiş olsun öncelikle p.tesi günü değiştim kartel contasını dediğiniz gibi kaçak yüzünden 30 lira malzeme tuttu 50 lira işçiilik verdim 80 liraya hallettim. başkada bakım yaptırmadım bence Çoooook pahalı başka bir yere sorun derim. çünkü bundan önce başka bir ustaya gittim malzeme işçilik 200 TL dedi kalsın dedim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bakım ve onarım için istenen ücret pahalı yalnız kullanacağı motor yağının ve yedek parçaların kalitesi ne? (örneğin; 80 TL'ye de motor yağı var 200 TL ye de)

Diğer yandan yoğun İstanbul trafiğinde otomatik bir araç için km de 60 kuruş fena sayılmaz, zira bizim arabalarda beygir başına düşen kasa ağırlığı fazla. Ben de 2.0 Vectra otomatik var, İzmir trafiğinde (yoğunluk bakımından İstanbul'dan daha sakindir) 100 km de ortalama 10,5-11 litre benzin yakıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bakım ve onarım için istenen ücret pahalı yalnız kullanacağı motor yağının ve yedek parçaların kalitesi ne? (örneğin; 80 TL'ye de motor yağı var 200 TL ye de)

Diğer yandan yoğun İstanbul trafiğinde otomatik bir araç için km de 60 kuruş fena sayılmaz, zira bizim arabalarda beygir başına düşen kasa ağırlığı fazla. Ben de 2.0 Vectra otomatik var, İzmir trafiğinde (yoğunluk bakımından İstanbul'dan daha sakindir) 100 km de ortalama 10,5-11 litre benzin yakıyor.

LPG candır abi :kop::kop::kop::kop::kop:

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla abi bilmiyorum ki mobil 1 yağ kullandılar filtre değiştiriyorlar karter den kacaklar varmış onarim yapılıp sıvı contami ne dedi birde keceler falan diyordu sonra boğaz kelebeği sökülüp komple temizlenmesi gerekiyor dedi bilgisayara bağlanıp tam kontrol edilecek dedi genel arızalar tespit edilecek ve triger kayısı kontrolü yapılacak dedi son olarak ta emin değilim abi ama antifiriz den bahsediyor du işçilik vs herşey 400 ben pek anlamam araba işlerinden sadece binerim usta tanıdık ona güvendik ışte neyse hayırlısı olsun

Yakıt olayına gelirsek en azından benim araçta arıza yok muş ona sevindim genel olarak 60 kurusa normal deniyor saka gibi nadir abiyi dinleyip lpg işine gireyim hemen 😂 teşekkürler abi.