yağ lambası uyarısı

senator84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada da aynı sorun vardı ilk çalışmada araba soğukken yağ lambası geç sönüyordu arabaya 3-4 devir gaz verirsen anca sönüyordu.. bu sorun yağ müşüründen veya pompasından kaynaklanıyor.. biz müşürü değiştirdik ama devam etti sorun. yağ pompasını değiştirdiğimiz zaman düzeldi..1 sene oldu değiştireli ve hiçbir sorun yok şu anda..

cemardag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunum için değerli bilgilerini benimle paylaşan herkese teşekkür ederim.Yağ pompası ve yağ müşürünün değişmesiyle sorunum çözüldü.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni sps ecoflex yazılımını yükletseydiniz yağ müşiri devre dışı kalacaktı

cemardag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ müşürünü devre dışı bırakmak çözüm değilki.Yağ pompası bozulduğu zaman devre dışı bırakılmış yağ müşürü uyarı vermeyeceğinden yağ lambası yanmayacak bu şekilde kullanılmaya devam edilirse çok büyük sorunlara neden olur.

fan_tome

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benimde başıma gelmişti

merhaba arkadaşım birkaç öncesine kadar benimde başımda aynen anlattığın durum söz konusuydu cumartesi hallettik benim aracın yağ müşürü kaçırıyordu değiştik problem kalmadı. sanırım bu sorun 3 şeyden kaynaklanabiliyor.
1- yağ filtresinin yan sanayi olmasından
2- yağ müşürü
3- yağ pompası

bunlardan biri veya birkaçı neden olabiliyor bunları kontrol ettirmende fayda var muhakkak bir baktır. çünkü anlattığınla aynı sorunu yaşadım.
yardımcı olabilirsem ne mutlu bana

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2-3 saniye sonra yağ lambasının sönmesi ben de de oluyor.

anemon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölantide 2-3 saniye sonra lamba yanması

cemardag ın sorunu bu günlerde tarif edildiği gibi benim 2005 astra g aracımda da oldu.şükürki yağ müşürü arızalanmış.baya bi korkuttu ama sorunun en küçük olanı başımıza gelmiş.
bilgilerinize...

beyazcafem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ lambası sorunu

öncelikle merhaba konu eski olmasına rağmen yazayım dedim.bende 2004 model vectra c 2.2 dti dizel araç var.aracımda şöyle bir sorun bulunmaktadır.araç soğukken çalışmasında hiç bir sıkıntı yoktur ama motor ısınınca yağ lambası saniyelik yanıp sönüyor ve motor sesi inceliyor.bir kaç ustaya gittim ama bu araçlardan çok anlayan yok ama onların dediği yağ basıncı düşük olabilir ısınan yağı yağ pompası basamıyordur bu yüzden de yağ basıncı düşük olabilir dedi.Ustalardan birisi yağ pompası değişecek diyor diğeride hem bundan olabilir hemde piston aralıkları motor ısınınca açılıyordur buralardan da yağ kaçırıyor olabilir dedi.bundan önce de müşürü,yağı ve yağ filtresini değiştim.Bu arada yağ olarak castrol 5-30 koyduk ve yağ filtresinide bosch marka taktık.Yani sorunun yağ dan ve yağ filtresinden olmasığı kesinleşti.yağ fabrika verilerinde bu modeli tavsiye ediyor ve filtre de orjinalinden daha kaliteli.Motor ısınınca sanki tenekeye demir bir çubukla vuruyormuş gibi çıkıyor sesi ama soğuyunca hiç bir sorun kalmıyor.Bu sorunu daha önce yaşayan ya da ustalarımızdan güzel çözümler bekliyorum.

mustafa27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim opel vectra da da başladı çözmeye çalışıyorum

ethemkök

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bor kullanin ..yag eksiltmiyor

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi