Yağ seviyesi hakkında

qalias

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yağ seviyesi hakkında

Arkadaşlar Bugün ben servise gittim ,servis görevlisi menüden yağ ekranına geldi ve sıfırladı ,Fiziksel olarak Yağı kontrol etti ve sıkıntı olmadığını belirtti.İlk bakımda yağ kontrolleri yapılacak yeniden dedi.Aracım 7250 kmde.Bende çıkan yağ uyarısı değişim uyarısıydı,%0 da yağ seviyesi idi. Ayrıca dizel olan aracımın yakıt tüketiminin fazla olduğunu söylediğimde kışın katalog verisinin 2 yazın 1 seviye üstünde olur dedi.Şehir içi yakıt tüketimi 7.6 seviyesindeydi.

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arac 1.5 litre yag eksiltmis iceri aldilar detayli bakacaklarmis :) 8 aylik aracimla 10.kez geldigim van dogu opelden selamlar :))

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

içeri aldılar yag da eksilme yokmuş ben bu kadar acemi çaylak bilgisiz egitimsiz bi servis görmedim... Reset attılar %100 oldu tekrar yag oranı hayrlısı bakalım... Neden sıfırlandı dedim bnm araç 2012 nin 4.ayında çıktı trafige. Araç yag oranı Fabrika çıkış tarihine göre ayarlanıyormuş ve 1 yıllık %100 oluyormuş. Aracım da fabrikadan Tam 1 yıl önce çıktığı için  %100 ü tamamlamış. Yani yag seviye oranının hiçbir geçerliliği yok arkdaşlar bilginize.

avicenna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzer bir durum bende de oldu

1 hafta önce 15 000 bakımına götürdüm arabayı
yağını suyunu değiştirdiler
ve araba bakımdan sonra 'yağ seviyesi az ' uyarısı vermeye başladı..şaka gibi

servisi aradım ,birşeyleri resetlemelelri gerekiyormuş ,unutmuşlar...

dijital ekranlara da çok güvenmemek lazım demek

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

SEVANCAK link' Alıntı:
Aracı aldıgımda teslım eden arkadas bana abi 1500km de gel yagını kotrol edelım dedı bende bugun kontrol ıcın gıttım.Arac bılgısayarında yag sevıyesı %78 tağ ornını gosterıyordu servıs elemanı sadece kaputu actı ve yağı kontrol etti.Yag cubuguna bakıp yagın normal sevıyede oldugunu soyledi ama yağ eklemedi.Bana bu işlemin baştan sagma bır ıslemmış gibi geldı daha sonra aracın ıcıne bınerek yağ sevıyesini resetledı su an %100 gozukuyor.Adama ısrar ettım yağ ekelmıyıceksınız dıye hayır dedı gerek yok dedi acelle işim odugundan fazla zorlamadım adamı pekı deyıp sevısten cıktım.Acaba sizlerde boyle bır mammelle ıle karsılasan var mı?Birde yağ sevıyesini yağ eklemeden sıfırlamak dogru bır işlem mi?Aklıma takıldı

Off benim araç 1800 km de... %53 kalmış. Ben hemen gidip baktırıyım. Çubuğu çektiğmde problem yok. Ama hep şehiriçi kullandım. Bunun etkisi olur mu diycem ne alaka.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
herhangi bir problem olmaz
çünkü yağ ömrü km ve 1 yıl süre olarak geçiyor
yani aracımızı sıfır alsak dahi ilk kullanımda biraz süre geçtiği için %100 göstermemesi gayet normal
ancak yağ göstergesini sıfırlamasa daha iyi olurdu

Cevabı Hakan hocam vermiş sanırım. Km ya da zaman.... Benim zamandan tüketmiş yağı. Yağın aslında yıl geçtikçe özelliğini yitirmesi de yol bilgisayarındaki %53 e inmesine karşılık geliyor sanırım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avicenna link' Alıntı:
benzer bir durum bende de oldu

1 hafta önce 15 000 bakımına götürdüm arabayı
yağını suyunu değiştirdiler
ve araba bakımdan sonra 'yağ seviyesi az ' uyarısı vermeye başladı..şaka gibi

servisi aradım ,birşeyleri resetlemelelri gerekiyormuş ,unutmuşlar...

dijital ekranlara da çok güvenmemek lazım demek
yağ göstergesini sıfırlamayı unutmuşlardır, kendiniz de direksiyonda bulunan kol yardımıyla sıfırlayabilirsiniz
yanlız araç durur vaziyette ve frene basmanız gerekiyor, bu şekilde koldan sıfırlayabilirsiniz
servis görevlesi bunu unutmuştur muhtemelen