yağ yakma

kartalucar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3300 km de yol yaptım..memlekete gelirken yağ eksilmesi uyarısı verdi...çubugun alt çizgisinde şu an..üzerine ekleme yapacagım...3300 km önce gm yağ konulmustu bu kadar km de yağ yakması normalmi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
:eek: Bu kadar kilometrede bu kadar yağın eksilmesi normal değil.

kartalucar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savas abi arabayı satmaktan vaz gectim derken bu cıktı..yolculuk cok rahat .. sorunlar bitti derken yağ yaktı.. araba sat diye zorluyor..fiyatta anlastık izmire gelince satacagım galiba...

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki abi 7bin 8binde normalmidir? geçende benimde yağ uyarısı verdi.buarada eski yağ üstüne yağ eklenince pek sağlıklı olmuyo die biliyorum. yanlışmı yoksa...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savas abi arabayı satmaktan vaz gectim derken bu cıktı..yolculuk cok rahat .. sorunlar bitti derken yağ yaktı.. araba sat diye zorluyor..fiyatta anlastık izmire gelince satacagım galiba...
Satarsan alırız. Allahın hakkı üçtür. :kop: Hemen moralini bozma. Bir kontrol ettir kararını ondan sonra ver. Bakarsın basit bir şeydir. Benim A kasanın eski sahibi yakıt harcamaları canına tak edince satıp kurtuldu. Benim aldığımda araçta aşırı yakıt tüketimi + egzostan siyah duman atma vardı. Ben bile bile aldım. Kötü ustanın inadı yüzünden haybeye 1,5 milyar para harcandı. Olmadı, usta 1,5 milyarlık bir masraftan daha bahsedince arabayı değil ustayı terk ettim. Akıllı uslu bir yer buldum, kafa dengi bir ustaya derdimi anlattım. 30 liraya sorun halloldu. Şehir içinde bir depo benzinle (benzin uyarı ışığı yanana kadar) 260-280 km yapan araç, 560-580 km yol yapmaya başladı. Eski sahibi şu anda arabayı görse inanki tanıyamaz, sattığına pişman olur. O nedenle satmadan evvel iyi bir yerde kontrol ettir.

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi doğru söylüyor acele karar verme pire için yorgan yakma

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satarsan alırız. Allahın hakkı üçtür. :kop: Hemen moralini bozma. Bir kontrol ettir kararını ondan sonra ver. Bakarsın basit bir şeydir. Benim A kasanın eski sahibi yakıt harcamaları canına tak edince satıp kurtuldu. Benim aldığımda araçta aşırı yakıt tüketimi + egzostan siyah duman atma vardı. Ben bile bile aldım. Kötü ustanın inadı yüzünden haybeye 1,5 milyar para harcandı. Olmadı, usta 1,5 milyarlık bir masraftan daha bahsedince arabayı değil ustayı terk ettim. Akıllı uslu bir yer buldum, kafa dengi bir ustaya derdimi anlattım. 30 liraya sorun halloldu. Şehir içinde bir depo benzinle (benzin uyarı ışığı yanana kadar) 260-280 km yapan araç, 560-580 km yol yapmaya başladı. Eski sahibi şu anda arabayı görse inanki tanıyamaz, sattığına pişman olur. O nedenle satmadan evvel iyi bir yerde kontrol ettir.
savaş bey 30 liraya hangi sorununu halletti onuda söyleyebilirmisiniz? tşk. ederim.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada sahte GM yağ çok var GM diye aldığınız yağın içinde kimbilir hangi ucuz yağ var. Mobil super s 10w40 koyup denemeni öneriyorum. Bunun yanında su haznesinde yağ varmı onada bakarsan iyi olur. Yağını eklemek yerine yağ filtrenle birlikte değiştirt +15ytl'ye gelir sana tapa contası ve karterden kaçırma varmı onada bakarsınız bu arada araç liftteyken.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş bey 30 liraya hangi sorununu halletti onuda söyleyebilirmisiniz? tşk. ederim.
Egzos emisyon değerleri ayarlandı. Benden evvel önüne gelen beynin ayarlarını kurcalamış, eski usta da ayar tutmuyor diye yeni beyin alınması gerekiyor dedi. Zaten beynin kapağı açıp kapamadan haşat olmuştu. Bosch servisinde iyi bir usta tarafından ayarlama yapıldı. A kasalarda CO max.0,300 olması gerekiyormuş, ayardan evvel benimki 3,5-4 civarındaydı. İki yıldır şeytan kulağına kurşun bir daha siyah dumanı görmedim.

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ eksilmesi sorunu bendede var ancak bunun için arabayı satma üstten egzantrik motorların kronik sorunu öncelikle yağını değiştir bende yağ eskiyince 4000-5000 e gelince yağ eksiltme oluyor daha önce ki bir konuda aynı sorunu olan biri almanyadan yanlış hatırlamıyorsam motor kapağını açıp oradan avuç içine sığacak büyüklükte bir parçayı değiştirdikten sonra sorunu kalmamıştı forumda biraz araştır bulursun hatta resimde eklemişti arabayı satma bence ama yinede sen bilirsin savaş abisin sözlerine de kulak ver :)