yağın markasından farkedermi

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler benim araç 2.2 dizel vectra 137000km de sabahları zor çalışıyor ve mavi siyah karışımı duman atıyor normal seyirde mavi duman yok yağ değişiminde daha uygun fiatlı diye delphi koyduk 3500km de 1 lt.yağ eksiltti bir arkadaşım farklı yağdan olduğunu sürekli aynı marka yağ kullanmam gerektiğini söyledi birde 137000km deki motora bor katkısının zararı olurmu?mobil 10/60 ın yağ yakmayı önlediği doğrumudur ?yoksa bizim motr sekman olmadı ileri bir bakımmı istiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediginiz araba ya 2005-yada 2007-8 dir km de fazlaymıs :) saka bir yana kulandıgınız mazotada baglıdır normal trkatörün ,h100 dolmusların dizellerinden kullanıyorsanız ondanda olabilir

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
10/60 çok kalın gelir bor kullanabilirsin delphi iyi bir yağ değil mobil öneririm tam sentetik 10-40

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler benim araç 2.2 dizel vectra 137000km de sabahları zor çalışıyor ve mavi siyah karışımı duman atıyor normal seyirde mavi duman yok yağ değişiminde daha uygun fiatlı diye delphi koyduk 3500km de 1 lt.yağ eksiltti bir arkadaşım farklı yağdan olduğunu sürekli aynı marka yağ kullanmam gerektiğini söyledi birde 137000km deki motora bor katkısının zararı olurmu?mobil 10/60 ın yağ yakmayı önlediği doğrumudur ?yoksa bizim motr sekman olmadı ileri bir bakımmı istiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

O öneren ustayi tanimak isterdim :) kardesim bu arac kamyon degil.. 10W40 en kalini olsun sececegin... yag kalitesi tabii ki fark eder...castrol yagi kullna sabahlari zor calismasi duman atmasi kizdirma bujilerinden olur veya enjektion akitabilir ondan yapar ama ekseriyetle kizdirma bujilerinden.. icerideki kizdirma isigi sönene kadar bekle ondan sonra calistir...katki maddesi kullanma..gelelim kalin yaga...o motorun ömrünü kisaltir, öldürür hele birde kis ayinda asinma hat safada olur...

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür

beyler cevaplar için teşekkür ederim aracı servise bıraktım sabah ilk çalıştırmada arızayı tesbit etmeye çalışacaklar benim aracın ıstma bujileri sıcaklık belli bir derecenin altına düşmeden devreye girmiyor kışın araç daha kolay çalışıyor inşaallah arızayı tesbit ederler