yağmur çamur sonrası temizlik :)

D B K

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, üniversite nedeniyle yaklaşık 15 günden fazladır, adam akıllı yıkayamamıştım arabamı :) daha önceden colli 476s ten memnun olmadığımdan bahsetmiştim, önceden NXT kullanıyorken bır denemek ıstedım, fakat istediğim görüntüyü elde edemediğimden, tekrardan NXT ye geri dönüş yaptım.. jant temizleyicim kalmamıştı, bu nedenle daha onceden adını bıle duymadıgım bir markayı kullandım, açıkçası beni tatmin etti ürünün fiyatı 8 tl REX Felgen - Reiniger isimli bir ürün siyah şişesi var. pro bibery kadar olmasada yetti jantlarıma, biraz fazla resim oldu kusura bakmayın, makineyi yeni aldım, bi heves çektik 450 tane resim :D arasından 46 tane seçip yükledim,
vakit ayırdığınız için teşekkür ederim :)

yaptığım uygulama :
araç yıkanmadan önce jantlar temizlenir, lastikleri henüz ellemedim..
araç önce basınçlı suyla yıkanıp, ardından köpükle yıkanır, wash mitt ile destekledim.
ardından kill yaptım, sonra aracı tekrar yıkamaya sokup sadece basınçlı suyla yıkadım.
araç tamamen durlanıp NXT atıldı, ve en son olarakta davlumbaz + lastikler temizlendi..
buyrun resimler :)

aileye yeni katılan ürünlerim :)

lastiklerde sadece su var, jantlar REX Felgen Reiniger ile temizlendi (beni tatmin etti)

Araçtan ևıkan Kir, her panelde değişik yüzey kullandım, bazı panellerin yarısında yüzey değiştirdim

aracın içinden bir görüntü

kill işleminden sonra araç tekrar yıkandı sıra geldi durlamaya

Sıra geldi maskelemeye, biraz abarttım sanırım maskelemeyi ama sonradan ufak detayları temizlemek hoşuma gitmiyor, aralara giren cilaları vs..

ve cila vakti :)

cilanın hafif kurumasını beklerken, yeni aldığım makinemi tanıma çalışmaları  sonuç : Başarısız :D

Sıra geldi Lastiklere

Sonaxın lastik parlatıcı köpüğü hoşuma gitti, pnuebell le eşit kalıcılık, aynı performans, sonax daha pahalı..

Cila işlemi bittikten sonra maskeleme bantlarını topladım :)

:D bunuda jant temizleyicisi için Tekzen'e gittiğimde gördüm hoşuma gitti aldım :D 3 tl bişey..

ve cila sonrası, aracımda kılcal çizikler mevcut, üniversiteden fırsat bulursam polisaja girişeceğim..

genel görüntüler :)

bu resim benim çok hoşuma gitti, ben bunu nasıl çektim şaşırdım, jantlar büyük çıkmış :)

white led ampullerim :)

SAYGILARIMLA, VAKİT AYIRDIğINIZ İևİN TEşEKK֜R EDERİM..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: yağmur çamur sonrası temizlik :)

Sayın DBK, arabanıza yanlışlıkla bal dökülse hiç istifimi bozmam yalarım, evdeki tabak çanağımız gibi pırıl pırıl olmuş. Sizi gördükten sonra arabamı seviyorum, ona iyi bakıyorum düşüncelerimi tekrar gözden geçirme gereği hissettim, ellerinize sağlık. Siz bu temizlikleri nerde yapıyorsunuz, bir gün siz arabanızı temizlerken yanınıza çekeyim, sizden sıçrayanlarla bile arabam pırıl pırıl olur diye düşünüyorum. (:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla temizlik icn bayagi vakit ayirmissiniz yerinizde musait sanirim super olmus bu lastik parlatma spreyi ne kadar acaba. Bayagi etkiliymis.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Süper , ellerinize sağlık..  3bravvo
Bende arada bir NXT sürüyorum gerçekten verdiği parlaklık süper ama çok toz çekiyor :(
Bu arada lastikleri için ben Meguiars Endurance High Gloss kullanıyorum.֜rün oldukça başarılı hem gayet güzel parlatıyor hemde uzun süre lastikte kalıyor yağmurda kolay kolay gitmiyor..

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende kendimle övünüyordum temizlik konusunda elime kimse su dökemez diye ) büyük konuşmamak lazımmış tebrikler elinize sağlık

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

greatt Elinize sağlık.

Bende Fk'ya geçtikten sonra Nxt'ye elimi sürmedim :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

süper olmuş :)
böyle pırıl pırıl fotoğrafları görünce ben de imreniyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

Sayın DBK, arabanıza yanlışlıkla bal dökülse hiç istifimi bozmam yalarım
, evdeki tabak çanağımız gibi pırıl pırıl olmuş. Sizi gördükten sonra arabamı seviyorum, ona iyi bakıyorum düşüncelerimi tekrar gözden geçirme gereği hissettim, ellerinize sağlık. Siz bu temizlikleri nerde yapıyorsunuz, bir gün siz arabanızı temizlerken yanınıza çekeyim, sizden sıçrayanlarla bile arabam pırıl pırıl olur diye düşünüyorum. (:)

011zaa insan bunu düşünmeden edemiyor di mi?

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

kardeşim yine konuşturmuşsun marifetlerini ayna kapaklarını hoş duruyo hani :)) bu arada makine ne aldın??

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnsanın aracını sevmesi ve ona vakit ayırması güzel birşey , keşke benimde aracı temizlemek için vaktim ve fırsatım olsa, ama gelin görünki yıkamacıya götürmeye bile zor vakit buluyorum. :)