Yağmurlu ( Kapalı ) Havada Kısılan Göstergeler....

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar .. Bugün çok acayip birşey yaşadım ..  002tuhaff Adana'da çok yağmur var , haliyle havada kapalı .. Buraya kadar herşey normal ama benim araçta ki göstergelerin ışıkları kısık yanmaya başladı ... Göstergeden kasıt , radyo ekranı ve göstergenin ortasında ki yol bilgisayarı ... Benzinliğin üstü kapalıydı , göstergelerde kısıktı , yola çıktım göstergeler canlandı .. Sonra hava yine bastı , göstergeler kısıldı , hafif güneş çıktı bulutların arasından göstergeler canlandı .. Nedir bu durum anlamıyorum  019cryy

Moralim bozuldu açıkçası , şimdi hava kararınca , göstergelerim yine cansızlaşacak .. Bu nasıl bir sorundur bilgisi olan var mı , durup dururken oldu , hiç oynamadım ayarlarla .. Ne yapmamı önerirsiniz veya başına gelen oldu mu daha önce ...  019cryy

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yağmurlu ( Kapalı ) Havada Kısılan Göstergeler....

karanlık ortamda farlar otomatik yandı ise iç gösterge ışıkları kısılabilir

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Akü kutup başını sökerek 5dk bekleyip sonra tekrar takmanızı tavsiye ederim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farlar yandığında iç aydınlatmalar güçsüzleşebiliyor astra da gözlemlemedim ama diğer aracım honda civic de bu durum var aldğım günden beri ve normal bir durum sizin olay aynı şey mi onu da siz yorumlarsanız daha iyi anlayabilirz

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
+1 sensörler ışık oranını algılıyor ve buna göre ışıklandırmayı ayarlıyordur.ben hiç dikkat etmedim bi ara dikkat edeyim.birde aküyü korumak için bunu yapıyor olabilir serviste usta akü koruma sistemi olduğunu söyledi ne kadar akü yol yaparken şarj olsada açtığımız ışık ve elektronik donanım onu yorar araç bu yıpranmayı azaltmak için böyle bir uygulama yapıyor olabilir.

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:

+1 , Bu yüzden kaynaklanıyor. Farları otomatikten manuel'e alırsanız sorun yaşamayacaksınız.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracın farları yanınca böyle durumlar olur normaldir diye düşünüyorum :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn sahtesahte aracınızda afl far sistemi var mı, bunu da belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
sn sahtesahte aracınızda afl far sistemi var mı, bunu da belirtirseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir

Aracımda AFL Far sistemi yok sn HaKaN .. Yeni kasa Opel Astra 1.4 T Sport .. Beni şaşırtan asıl şey bugüne kadar böyle bir sorun olmamıştı .. Şimdi hava kararınca araca inip baktım , yine ışıklar çok zayıf ... Farlarla ilgili olsa daha öncede olurdu , öyle böyle bir zayıflık değil epeyce zayıf yanıyor ışıklar ...

sn. drwaverunner dün aracın içinde uzun bir tlf görüşmesi yaptım aracın motoru çalışmıyordu , inerken ışıkların zayıflığını farkettim , akü bitmesin diye hemen kontağı çevirdim .. Bugünde sabah birşey yoktu , öğlen yağmur başlayıp hava kapanınca olan oldu

sergeant333

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracım da afl yok, benim far sensörleri açıkken araç farları kapalı havada otomatik açtığı zaman iç aydınlatmalar çok hafif şekilde azalıyor, ama rahatsız edici seviyede değil, ilk açıldığında görmezsem zaten farkedemiyorum bile.