Yağsız kullanım ve Klimadaki büyük sorun.... Yardım....

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Sorunum; Klimam 1 ay önce arızalanmıştı, soğuk üflemiyordu... Geçen hafta klimacıya gittim, hiç gaz kalmamış dedi, kaçak olduğunu söyledi... Kaçak bulunup tekrar gaz basılacak dedi. Klima komresörüne kadar söktü kontrol etti 5 saat uğraştı ama kaçak kaput altında değil, göğüslüğün içindeki perekten olabilir, göğüslüğü komple sökeceğiz dedi.

Bende başka bir ustaya gittim, gaz basılacak bir de yeşil bir gaz var dedi, onuda basacağız kaçak nerenmiş öyle çok daha kolay bulunur dedi.... Bundan önceki usta ise sünger ve köpük kullanmıştı:-( Böle bi teknik olduğunu bilmiyordum, bu hafta yaptıracağım... Tavsiyesi, fikri olanlar varsa cevaplarını bekliyorum...

2. sorunum; Aracımın yağına yaklaşık 1 ay önce baktım en son... Tamamdı... Değiştireli de 2.000 Km olmuştu.... 1 haftadır tır tır tır diye dizel motor gibi ses gelmeye başladı.B ende 1 hafta önce klima kompresörü kayış v.s. söküldü tam takılmadı, oradan geliordur muhtemelen diye pek önemsememiştim, bugün servise gittim, daha aracı içeriye sokarken usta 2 litre diya bağırdı karşıdan... Anlamadım ilk başta... 2 litre yağ + 1.000 tl getir dedi... araçtan indim, yağsızmı kullandın sesten belli dedi.....

Yağı koyduk hemen, tamda 2 litre eksikmiş, ses falan kalmadı, sonra denedim aracı çekişte v.s. hiç bir değişme yoktu, ama yapılması lazım dedi, Ne gibi bir sıkıntı olur yapılmasa diye sordum, yağ yakar v.s. dedi....

Aracı bir süre test edip yağ yakıp yakmadığına bakıcam, olmadı Bor katkısı v.s. koymayı düşünüyorum... Son çare yaptıracağım... Sizce ne yapmam gerekli????

Son düzenleme:

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun
klima kontolu kesinlikle renkl ilacla yapilabilir onun aricinde eski tüpcüler gibi sünger su gibi tekniklerle kesin sonuc elde edilemez klimaya ilac basilir bir hafta kullanimdan sonra kontrole gidersiniz kacak kesin olarak nerede oldugu belli olur. yag isine glince motorunuza bakimda kac numara yag koyuldu? motor altinda yag kacagi varmi? trigeri degistirdikleri zaman keceyi tam oturtamamis olabilirler oradan yag kacmis olabilir

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam akşam vakti gittim, kapanıyordu, lifte kaldırmadık, 1 ayda 2 litre yağ nasıl eksilir. En fazla 500 Km yol yapmışımdır ... 1000 lirayı duyunca kaçakmı var ne var tamda önemsemedim açıkcası, yada aklıma bile gelmedi, fiyatı duyunca... Yarın lift için gideyim, hatırlattığın için çok sağol.... 10/40 GM koyduk....

Son düzenleme:

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüketim aşırı..kaçak olabilir..

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 / 40 normal ama 5 / 30 deseydin yagi yakmis derdim muhtemelen kacak var yarin belli olur

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Aracın altına üstüne baktık, bırakın kaçağı, terleme bile yoktu... Muhtemelen klimacı aracı rolantide uzun süre burakmış, aklıma başka birşey gelmiyor.....

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantide uzun süre kalsada o yagi okadar cabuk bitirmez eksozdaki duman cikisi nasil?

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eksoz dumanıda gayet normal, anormal bir durum yok. Sıcaklardan mı acaba....

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi kılıma renkli gazla bakılmalı diğeri artık eski sisitem..

yağ yakmaya gelince önceki kullanılan yağın markası nedir acaba.ben castrol magnetec öneriyorum 5/30 gayet iyi yada total 5/30 ikisinden biri bunları koyun bin km yapın yağını kontrol edin ..