"Yakında Yağ değ." Uyarısı !

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda "Yakında Yağ değ" Uyarısı çıktı bunun anlamı nedir ? Yakında bakımı var değişecek yağıda böyle binmek sorun çıkarırmı yada bu uyarıyı kapatmanın bi yolu varmıdır ?  capo

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: "Yakında Yağ değ." Uyarısı !

Aracınızın bakım zamanı geldiği için size uyarıda bulunuyor sinyal kolundaki tuşa basarsanız o yazı kaybolur

Benim de merak ettiğim birşey bar 15000 bakımını 12000 km yıl dolduğu için yaptırmıştım şuan aracım 21000 de ama yılı doldu sizce 30000 bakımını şimdi yerine 27000 de yaptırsan bir sorun olur mu ?

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracım henüz 7000 km de ama bu uyarıyı verdi demmekki 1 yıla ayarlanmış araç. Şunu biliyorum aracın yağı 1 yıl sonunda özelliğini kaybediyormuş istese 1000 km yapın değişmesi gerekiyormuş.

Benim de asıl merak ettiğim bu uyarıyı vermemesi için ne yapmak lazım bi ayarı vardır kesin !

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Benimde 8000'de 1. yılı dolmasına yakın değiştir beni demişti. Sanıyorum sol koldaki menü değiştirme tuşundan 2. menüye girip oradaki yağ ömrünü CLR tuşuna basılı tutarak mı sıfırlıyorduk öyle birşey vardı galiba. Bir deneyin olmadı.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu yağ değişimi tam bir kandırmaca!!!!

şimdi astra h ve corsa d lerde kullanılan 1.3 zdth motor için konuşuyorum.

mobil 1 in sitesine girer ve araç marka modelinden zdth yi seçerseniz yağ değişimi 2 yıl /50000 km görünüyor. Altta küçük bir dip not. araç firmaları markaya ve kullanılan ülkeye göre değişiklik yapabilir.

mobil 1 in zdt motorda bu kadar uzun ömürlü olmasının nedeni pistonlardaki yüksek sıkıştırma oranı. ZDTH motorda piston sıkıştırma oranı dolayısı ile yağın yama odasına kaçma olasılığı çok düşük. bu kadar kaliteli bir yağ kendi sayfasında size 50000 km derken servis 15000 km de yağ değişimi istiyor. Ülkemizdeki yakıt o kadar da kalitesiz değil ki. 50000 olmasında 30000 olsun. kaldı ki 2006 yılında 1.3 motorlarda yağ değişim oranı opel de 30000 km idi.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın servis bakım kitapçığında bakım zamanı için en fazla 1 ay veya 1500km geciktirilebilir der.  Bunun dışına çıkılması garanti sürecini etkiler. 2. yılın sonunda garanti yasal olarak bitse bile bazı durumlarda garanti uygulanabilecek durumlar da etkilenebilir.

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracımda 7500 kmdeyken yağ değişimi uyarısı vermişti. %1 iken 200 km kadar yol yaptım. yağ oranı %0 oldu. bir hafta daha o şekilde bindim ve o durumda 350 km yol yaparak servise gittim. hiçbi sıkıntı yaşamadım

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanıtlarınız için sağolun. Bu uyarı ozmn hem tarihe hem km ye ayarlı bişiy. Aracı ilk aldığımda %90 felandı ben yağ seviyesi gibi bişiy sandım. Kalite uyarısıymış :)

1 ay geciktirilebiliyormu bakım bunu bilmiyordum. Ozmn bu ay değilde öbür ay götüreyim bakıma. 1 ay sonra ankaraya gidecem zaten orda yaptırırım  045thumbsup

onur-gul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Yanıtlarınız için sağolun. Bu uyarı ozmn hem tarihe hem km ye ayarlı bişiy. Aracı ilk aldığımda %90 felandı ben yağ seviyesi gibi bişiy sandım. Kalite uyarısıymış :)

1 ay geciktirilebiliyormu bakım bunu bilmiyordum. Ozmn bu ay değilde öbür ay götüreyim bakıma. 1 ay sonra ankaraya gidecem zaten orda yaptırırım  045thumbsup
geciktirme gibi bi niyetiniz varsa bence gideceğiniz servisle görüşün. Ben bazı durumlardan dolayı 1 ay kadar geç gitmek zorunda kaldım. Servisle görüştüm şimdi gelemeyeceğimi ama belli bi süre verebilirlerse getireceğimi söyledim. O şekilde kabul ettiler. Siz yine de arayıp garantiye alın işinizi bence. Ne olur ne olmaz. ևakallık yapabilecek servis çok.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta yağ ömrünü şuanda 0% olarak gösteriyor.  :)
30.000 bakımına 1850 km yada bir buçuk ay kaldı.
Bakıma kadar 0% olarak kullanmaya devam edeceğim.  :)