Yakıt havalandırma valfi Sesi

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. 2011 model astra j kasa 1.4 140 bg otomatik vites aracım var. aracımdan kaynaklanan bi sorunla ilgili servisle yaşadığım bir problemden bahsetmek istiyorum.

aracıma binen herkes ön göğüsten bir ses geldiğini idda etmeye başladı. araç yeni heves olduğu için büyüsüne kapılmaktan sanırım sesi bir ben duyamıyordum. bir gün dikkatli bir şekilde dinledim ve sesi duydum lıkırtı gibi bir ses geliyor. bi kaç gün sonra farkettimki aracı devirli kullandığımda ve kalerüferleri açtıktan sonra ses dahada artıyor. 10 günlük araç olduğu için aldım servise götürdüm. 3 saatden fazla kaldım serviste. master tech bi arkadaşla teste çıktık. sesi oda duydu ve bu YAKIT HAVALANDIRMA VALFİ SESİ BU SES BÜTÜN ASTRALARDA VAR. BUNA YAPACAK HERHANGİ BİR İŞLEMİMİZ YOK denildi. tamam dedim çıktım. izmirdeki opel genel merkezini aradım sorunu belirttim . ertesi gün beni aradılar ve servis size gerekeni söylemiş bu sesi kesme imkanımız yok. eğer isterseniz bi sünger saralım o bölgeye deneyelim dediler.

arkadaşlar şimdi soruyorum ben bu araca 47bin lira parayı o sesi duymak ve servisle genel merkezden gelen acizce yapacak bi işlemimiz yok cevabını almak vede aracıma sünger sardırıp deneme tahtası olarak kullandırtmak içinmi verdim. gerçekten bu ses bu yakıt havalandırma valfi sesi hepinizin aracında varmı. bundan sonra ne yapmalıyım.

Not:Büyük harf kullanımı yasaktır..

okuma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: !!!Her araçta aynı problem var. yapacak birşey yok!!!

Geçmiş olsun. Ancak nasıl bir sesten bahsediyorsunuz pek çıkartamadım şahsen??

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu olayı bize videoyla aksettirseniz daha yardımcı olabiliriz sanırm...En azından sesi duymak adına.... :)

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

video çekmek için indim aşşağı bu sefer aynı sesi çıkarmadı. bide bu araç bahsettiğim sesin dışında dizel gibi çalışıyor en azından hondaya göre çok daha sesli çalışıyor buna dikkat eden oldumu hiç
.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

1,4T kullanıcısı olarak motor kısmından herhangi kronik bir sese rastlamadım, aracımda bayağı sessiz çalışıyor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

emrecprz link' Alıntı:
video çekmek için indim aşşağı bu sefer aynı sesi çıkarmadı. bide bu araç bahsettiğim sesin dışında dizel gibi çalışıyor en azından hondaya göre çok daha sesli çalışıyor buna dikkat eden oldumu hiç
.

Bu ses ile ilgili benim de dikkatimi çeken birşey olmadı. Mastertech usta çok büyük bir genelleme yaparak cevap vermiş.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.Drwaverunner,

Yeniden sizi burada görmek beni sevindirdi.Arkadaşımızın bahsettiği ses benim 4 aydır bahsettiğim ses.Hatırlarsanız gezide de sizin araba ile karşılaştırmış ve sesin sizde de olduğunu görmüştük.Hatta bu nedenle, gezide bize eşlik eden mastertech arkadaşımız da bu ses için genelleme yapmış ve tüm 1.4 lerde bu sesin olduğunu söylemişti.Ancak benim hala içimde ukte olan şey, sizin arabanın içinden sesi dinleyerek, içeriden bu sesin duyulup duyulmadığını kontrol etmemiş olmamdır.Konuyu hatırladınız değilmi, aslında içeriden de dinlemek aklımdaydı sizin aracı ama o esnada arkadaşımızın aracı kilitlenmişti ve ben o telaş içerisinde unuttum dinlemeyi maalesef.Aslında ses çok bariz bir şekilde içeriye de sirayet ediyor.Yani sese karşı hassas olmakla bir ilgisi yok.Eğer sizler içeriden duymuyorsanız bu sesi demekki sizin aracınızın içinden duyulmuyor demektir.

Not : Bu ses aracın dışından ve ön kısmından çok bariz duyuluyor."Çır çır çır diye bir ses bu.İşin kötüsü kabin içinden de duyuluyor.Sanki araç dizelmiş gibi bir ses çıkıyor.

Bu konuda çözüme ulaşan tek arkadaşımız sn.Exelans tır.O da benim gibi bu sesten çok şikayet etmiş, ona da önceleri "bu ses normaldir tüm 1.4 T. larda vardır" denmiş ama o yılmamış ve servisine havalandırma valfini değiştirterek sesin kesildiğini görmüş ve burada paylaşmış idi.Eğer servislere kabul ettiremezsem valfin değiştirilmesi suretiyle sesin kesilebileceği meselesini, parasını cebimden vereceğim ve o valfi ne pahasına olursa olsun değiştireceğim.Ses kesilmeyecek bile olsa en azından ancak o zaman "bu sesten kurtuluş yokmuş" diyebileceğim.

Saygı ve sevgilerimle....

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadece 1.4 t ler mi duyuyor bu sesi?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu ses var bendede dizel gibi ses yapıyor ama sadece durunca ve herzaman değil içerden net duyuluyor ama rahatsız edici değil

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses bende yok belki de ilerleyen km lerde belirgenleşen bir sestir; şu an özellikle uzun yoldan gelindiğinde motorun sesi içerden de dışardan da zor duyuluyor diyebilirim.