Yakıt Sizce Fazlamı ?

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu kapatılabilir teşekkürler..

Son düzenleme:

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anormal ne kelime, paranormal. En az + 3000 cc olacak ki 14.5 yaksın. Acilen bi baktırın bence.

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir sizce. ve normal tüketimi kaç tır ? (şehiricinden bahsediyorum)

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla biz burdan ne desek boş, sonuçta pek çok etken var yakıt tüketimine etkiyen. ve sizin yakıt tüketiminizi anormalleştirenin ne olduğunu anlamanın en sağlıklı yolu işini iyi bilen bi ustaya göstermektir

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedala sert basarsan 30 bile yakar abi normaldir. ne kadar ekmek o kadar köfte misali:D

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi kısa mesafe git gel yapıyorsan çok normal... ben bu havalarda sabah çalıştırıp 5km gidiyorum, öğleden sonra aynı yolu geri geliyorum ortalama 12.5 lt yakıyor 1.4 araç

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi kısa mesafe git gel yapıyorsan çok normal... ben bu havalarda sabah çalıştırıp 5km gidiyorum, öğleden sonra aynı yolu geri geliyorum ortalama 12.5 lt yakıyor 1.4 araç
aynen ben de sabah 5.5 gidiyorum akşam 5.5 geliyorum..aylık hesaplıyorum 11 lt civarı yakıyor.

muzoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sebepleri buji ,hava filitresi, bunları değiştirirsen bi nebze olsun yakıtın azalır.. yağda önemli sentetik yağları kullanman sürtünmeyi azaltacağı için yakıtını azaltır..

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.Hava filtresi yeni değişti ama bujiler,yağ ve diğer filtrelere daha bakmadım onlarıda yaptıralım öyleyse bide ondan sonra bakalım..saygılar.