Yakıt Tercihiniz ! Benzin mi,Dizel mi ?

teray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cebe ve kullanim maksadina gore degisir....
Ama karar verecek olan ben isem DIZEL derim

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herzaman dizel ztn artık benzinliden bi farkı yok
bence birkaç fark var ama arabayı kullanacak olan kiş bu farkları ihtiyaçlarına göre görmezden gelebilir veya büyük bir eksiklik olarak görür, almaktan vazgeçer.
Benzin ve Dizelin farkları:
benzin ........................................................................dizel
uzun vites aralıkları var....................................... kısa vites aralıkları var
dizele göre düşük tork verir................................ yüksek devirlere çıkamaz
yüksek devirlere çıkar ........................................benzine göre yüksek tork verir
hafif ...............................................................ucuz yakıt
pahalı yakıt ........................................................ağır

Bu ikii yakıtı yarıştırmak bence mümkün değil çünkü ikisi tamamen ayrı kavramlar aralarında fark var zaten bu konunun başlığında sorulan sorunun cevabını herkes satın aldığı araba ile vermiştir bence ve uzatmanında anlamı yok benzinli sevmesem benzinli almazdım dizel arabası olan adam dizel sevmeseydi dizel almazdı...

Son düzenleme:

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence birkaç fark var ama arabayı kullanacak olan kiş bu farkları ihtiyaçlarına göre görmezden gelebilir veya büyük bir eksiklik olarak görür, almaktan vazgeçer.
Benzin ve Dizelin farkları:
benzin dizel
uzun vites oranları var kısa vites oranları var
dizele göre düşük tork verir yüksek devirlere çıkamaz
yüksek devirlere çıkar benzine göre yüksek tork verir
hafif ucuz yakıt
pahalı yakıt ağır

Bu ikii yakıtı yarıştırmak bence mümkün değil çünkü ikisi tamamen ayrı kavramlar aralarında fark var zaten bu konunun başlığında sorulan sorunun cevabını herkes satın aldığı araba ile vermiştir bence ve uzatmanında anlamı yok benzinli sevmesem benzinli almazdım dizel arabası olan adam dizel sevmeseydi dizel almazdı...

şanzıman konusunda yanılıyorsun dizelde hem performans hemde ekonomi için daha erken vites attıldığından dolayı sana daha kısaymış gibi geliyo. halbuki daha küçük devir bandında daha hızlı gidebilmek için daha yüksek oranlı vites takılmıştır.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman konusunda yanılıyorsun dizelde hem performans hemde ekonomi için daha erken vites attıldığından dolayı sana daha kısaymış gibi geliyo. halbuki daha küçük devir bandında daha hızlı gidebilmek için daha yüksek oranlı vites takılmıştır.
sanırım bir yeri yanlış yazdım:eek::eek: vites oranları yerine vites aralıkları demek istiyordum

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin gerçek performansını görmek ve yüksek motorda yüksek beygir gücü için benzinli sürmek gerek diyorum.Benzinli arabaların nasıl güçlü ve hızlı gittiğini iyi biliriz.

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni dizel kullanıcısı olarak,ilk 130-140 km. arasında erformans olarak benzinli araçtan farkını göremedim.aksine özellikle rampalarda benzine oranla çok daha rahat bir performans var.ama 130-140dan sonra dizel gitmem demeye başlıyor.yani benzinli ne çıkıyor.
ama şu gerçeğide unutmamak gerekirki zaten 130 ve üzeri hızı ne kadar sık kullanıyoruz,ne kadar sık ihtiyaç duyuyoruz...