yakıt tüketimi yardım

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yakıt tüketimi yardım

ilk yapacağım bu olacak , bakalım ne olacak çok merak ediyorum..

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde ilk aldığımda yakıt tüketimim 7,2 idi şimdi 6,3 İstanbul şehiriçi.

sadan45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

attalos07 link' Alıntı:
bende hiç shellden yakıt almadım opetten çok  memnunum bence bi değiştirin birde öyle deneyin.uzun yola çıktığımda ortalama hızım 160 diyebilirim yakıt tuketimim 6 ve 5.9 civarındaydı yine yakıt opet.şehir içi kullanım da suan 5.9 civarı vede gün geçtikçe daha düşüyor.benzinli aracım varken shellden bikaç kere yakıt aldım bana daha az yol yaptım gibi geldi.ben illaki opet şu bu demiyorum istasyonu değiştirin bi deneyin
bende opetçiyim ama bi de total denemenizi tavsiye ederim.arabanın sessizleştiğini ve daha uzun menzil yaptığını göreceksiniz

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı aldığımdan beri Shell V-Power kullanıyorum istisnasız, şu an 18,360 km'de ve ortalamayı sıfırladığımdan beri yaklaşık 1,000 km'dir tamamen şehiriçi kullanıyorum, İstanbul ve trafik şartları da malumunuz, aracım 6.1 lt yakıyor 100 km'de. Öncelikli olarak yakıttan ziyade vites geçişlerinde 3,000 ve üstü devirleri görmek her zaman artıyor tüketimi. Sakin kullanımdan kasıt max. 2,500 devirde vites değiştirmek bence. Buna uyduğunuz takdirde düşecektir tüketiminiz. Dönem dönem yüksek devirlerde vites değiştirdiğim zaman 6.1'lerden 6.5'lara gelmek hiç zor değil :)

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sadan45 link' Alıntı:
bende opetçiyim ama bi de total denemenizi tavsiye ederim.arabanın sessizleştiğini ve daha uzun menzil yaptığını göreceksiniz
total dediğiniz opetemi ait?

eforgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burakkarsli link' Alıntı:
Aracımı aldığımdan beri Shell V-Power kullanıyorum istisnasız, şu an 18,360 km'de ve ortalamayı sıfırladığımdan beri yaklaşık 1,000 km'dir tamamen şehiriçi kullanıyorum, İstanbul ve trafik şartları da malumunuz, aracım 6.1 lt yakıyor 100 km'de. Öncelikli olarak yakıttan ziyade vites geçişlerinde 3,000 ve üstü devirleri görmek her zaman artıyor tüketimi. Sakin kullanımdan kasıt max. 2,500 devirde vites değiştirmek bence. Buna uyduğunuz takdirde düşecektir tüketiminiz. Dönem dönem yüksek devirlerde vites değiştirdiğim zaman 6.1'lerden 6.5'lara gelmek hiç zor değil :)
bütün vitesler için geçerlimi bu acaba? vites değiştirmediğimiz yani uygun viteste giderken deviri nasıl ayarlıyacaz kafam karışıyor bazen :)

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eforgin link' Alıntı:
bütün vitesler için geçerlimi bu acaba? vites değiştirmediğimiz yani uygun viteste giderken deviri nasıl ayarlıyacaz kafam karışıyor bazen :)

5. viteste gidilebilecek bir yolda yakıt ekonomisinden bahsediyorsak bunun tek yolu o gaza az basmak abi :) Haricinde kalan tüm vitesler için bu devir aralıkları vites değişimi için gayet uygun. Vites değiştirmeyeceksem de yine o gaza az basacağım ki aracı vites değişimine zorlamayım, 2,500 devir altında kalabileyim :)