Yakıt tüketimini nasıl düşürebiliriz?

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yakıt tüketimini nasıl düşürebiliriz?

ben cc yerine limitör kullanıyorum.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Paylaşım için teşekkürler :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Ynt: Ynt: Yakıt tüketimini nasıl düşürebiliriz?

Cosmo link' Alıntı:
ben cc yerine limitör kullanıyorum.
Bugun gaza basarsak belirledigimiz hizi gecmedigini ama yol meyilli iken gaza basmadan yolun meyili ile hizlanirsa limiti gectigini farkettim.

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok güzel bilgiler var elinize sağlık.

Mesela yeni motorlarda viteste ve gaz pedalı basılı değilken yakıt harcamadığı bilgisini sormayı düşünüyordum burada okuyunca tekrar aklıma geldi. Aracın anlık tüketiminde  gösteriyordu, önce inanamadım bozuk mu bu acaba dedim. Işıklara yaklaşırken vitesi boşa alma alışkanlığımdan vazgeçmeye çalışayım o zaman.  ;D

Hız sabitleyici için dediğiniz gibi yapmak mantıklı. Yokuşa çıkarken tüketimi artırdığı gibi inişe geçince de yokuş aşağı inmenin verdiği hızlanmayı frenleyerek tüketimi artırıyor.

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bilgilendirme için teşekkürler,benimde
nacizane bir tavsiyem şu olacaktır. aracınızı kesinlikle agresif kullanmayın, gaz pedalının altında yumurta varmış gibi davranıp sert tepki vermeyin,kalkışlarda gaz pedalına abanmayın, bu tür kullanımı alışkanlık haline getirirseniz aracınızın yakıt durumunun azaldığını göreceksiniz.

tengri79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı zamanda benzin uçucu bir maddededir dolu depoda da dursa bir miktarı uçar o yuzden benzini hemen tüketmeyeceksek depoyu tam doldurmayın hem yük yapar hemde bir miktarı uçar.inspektör bi arkadaşım büyük akaryakıt taşıyan gemilerin limana boşaltılmaları esnasında özelikle benzinin uçuculuğu sebebiyle yüklendiği miktar ile boşaltıltığı miktar arasında ciddi farkların  oluştuğunu hep söyler.Nacizane tavsiyem

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tengri79 link' Alıntı:
aynı zamanda benzin uçucu bir maddededir dolu depoda da dursa bir miktarı uçar o yuzden benzini hemen tüketmeyeceksek depoyu tam doldurmayın hem yük yapar hemde bir miktarı uçar.inspektör bi arkadaşım büyük akaryakıt taşıyan gemilerin limana boşaltılmaları esnasında özelikle benzinin uçuculuğu sebebiyle yüklendiği miktar ile boşaltıltığı miktar arasında ciddi farkların  oluştuğunu hep söyler.Nacizane tavsiyem

Bazen aracı park ediyorum sabah işe giderken bi bakıyorum park ettiğim çizgiden biraz aşağıya kaymış gösterge.. Bi sinir oluyorum ki :mad:

Astranın (en azından benimkinin) biraz standart sapması var yol bilgisayarı ve yakıt göstergesi bazen saçmalıyor :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Havalar ısınınca yakıt tüketimim yaklaşık bir litre azaldı en az daha ne isterim ki? Kışın 9,5 litre ortalama ile gezerken şimdi b.sayar 8,3 lt. diyor. Bu akşam fulleyip net pompa tüketimini de sizlerle paylaşırım. 8,5 litrenin altında, hele 8 litreye daha yakınsa benim için bi sorun yok.

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylaşım için teşekkürler.