Yakıt

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni aldığımız Honda CR-V aracımız havaların sıcak olduğu zamanlarda 50 TL'lik (Yaklaşık 15-16 Litre) mazotla şehir içinde yaklaşık 205 KM yapıyorduk. Son günlerde hava soğuduktan sonra aynı mazotla yaptığımız KM 140-150'lere düştü.

Bu kadar büyük fark olmasının sebebi sadece havanın soğumasımıdır ? Yoksa başka bir sorun olabilir mi ?

Araç 2.2 Dizel..

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
olum sizinde ne bu çektiğiniz kaykayı sattınız benzinli diye bu da benzinli kadar yakıyor :D

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
olum sizinde ne bu çektiğiniz kaykayı sattınız benzinli diye bu da benzinli kadar yakıyor :D

Abi aslında o kadar yakmıyodu ya son 1 haftadır böyle yakmaya başladı. :D Ben bi sorun olduğunu düşünüyorum yani hadi havalar soğudu fark ederde 50-60 km fark etmez ki. :(

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
yani anormal bi fark var arada. dur bakalım bilir kişiler söylerler fikirlerini.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni aldığımız Honda CR-V aracımız havaların sıcak olduğu zamanlarda 50 TL'lik (Yaklaşık 15-16 Litre) mazotla şehir içinde yaklaşık 205 KM yapıyorduk. Son günlerde hava soğuduktan sonra aynı mazotla yaptığımız KM 140-150'lere düştü.

Bu kadar büyük fark olmasının sebebi sadece havanın soğumasımıdır ? Yoksa başka bir sorun olabilir mi ?

Araç 2.2 Dizel..

alma LPG'nin ahını çıkar aheste aheste :)

karacakayali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arza vardır abi bu kadar fark olmaz lpg bile bu kadar fark yapmaz hava şartlarına göre.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burak yakıtı aldıgınız yere dıkkat edıyor musunuz ;? baska bırseyler yada az koymus olabılırler... Gecen yaz 200 tane benzıncıde bu durum varmıs haberlere cıkmısdı 50 lıra koyuyor gosterıyor pompa ama az yakıt püskürtüyor ..

matqap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet havalar soğudu fark illaki olacaktır ama kış ayının çok soğuklarında nolacak eksi dereceleri gördüğü günlerde araç 110 yada 100 km mi gideck ya erenin dediği gibi pompada sahtekarlık yaptı istosyonlar yada araçta arıza var...

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zanedersem annemin arabasında olan sorun.

1.5 dizel megane için konuşuyorum yazın sorun yok ama kışın yüksek tüketim sorunu ve aşırı soğuk havalarda da ilk çalıştırmada belirgin duman şikayeti var servise gösterdik sorun enjeksiyon dediler yaklaşık 150.000 km de bir değişmesi gerekliymiş.

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
alma LPG'nin ahını çıkar aheste aheste :)

:):):)

arza vardır abi bu kadar fark olmaz lpg bile bu kadar fark yapmaz hava şartlarına göre.

Servise götürmeyi düşünüyoruz.. Teşekkürler.

burak yakıtı aldıgınız yere dıkkat edıyor musunuz ;? baska bırseyler yada az koymus olabılırler... Gecen yaz 200 tane benzıncıde bu durum varmıs haberlere cıkmısdı 50 lıra koyuyor gosterıyor pompa ama az yakıt püskürtüyor ..

Eren abi,sürekli aldığımız istasyon,tanıdık istasyon..

evet havalar soğudu fark illaki olacaktır ama kış ayının çok soğuklarında nolacak eksi dereceleri gördüğü günlerde araç 110 yada 100 km mi gideck ya erenin dediği gibi pompada sahtekarlık yaptı istosyonlar yada araçta arıza var...

Böyle olursa eksi derecelerde 100 KM yol anca yapıcaz. :)

Zanedersem annemin arabasında olan sorun.

1.5 dizel megane için konuşuyorum yazın sorun yok ama kışın yüksek tüketim sorunu ve aşırı soğuk havalarda da ilk çalıştırmada belirgin duman şikayeti var servise gösterdik sorun enjeksiyon dediler yaklaşık 150.000 km de bir değişmesi gerekliymiş.

Can abi araç 45.000 KMde. Enjektörlerden olabilir mi?

Son düzenleme: