Yandım :(

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta van dan g.doğu turuna çıktım  ama rezil oldu tatilim... Van dan çıktım Hasankeyf de Aracın kaloriferi birden durdu ve üfürmemeye baaşladı aynı zmnda eziyette bşladı... Oradan mardin e geçtim klimasız akabinde D.bakır a... D.bakır Canlar Opel de yalvar yakar aracı zorla servise soktum... 2 de girdiğim servisten saat 5 de çıktım tüm ön konsolu söktükten snra  teşhis BCM ( neyse artık )  yanmış - 3 saatte de  ancak onu bulabildiler tüm ön konsolu söktüler. Teyp Paneller Vs... Oradan antep e geçtim ve bugun van a döndüm tekrar. Ayrıca Arka sağ tekerden de stabilze yollarda dayanılmayacak kadar bir ses geliyor. 3 Aylık araçta neden bu kadar sıkıntı var bilmiyorum arkdaşlar benim şanssızlığım mı acaba... Bi de bu boya işine kıl oldum en ufak bi yere kapı  değiyor hemen boyası sökülüo.. Ben bu aracımdan önce 2 yıla yakın golf Kullandım hiçbi sıkntı yaşamadım... Belki bazılarınız bana kızacak sanırım sanki astra bni pişman edecek aldığıma... Tbi ki golf kadar kalitesi olmasını beklemiorum ama artık düşündürmeye bşladı aracım beni  general_hoho general_hoho general_hoho   Ayrıca LPG taktırdığımı bilir bazı arkdaşlar... Yakıt konusuna da gireyim. BU konuda maşallahı var Astramın. İlk Etapta klima açık van dan fulledim 60 TL ye ortalama 100-130 arası toplam 300 km gittim. Antep urfa arası otobanda Yine fulledim 55 TL ye ( 2.0 dan ) 180-200 arası hızla gittim 230 km de ışık öttü klimasız...
Not : 3 Kg civarında vermişimdir herhalde sıcaktan :)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yandım :(

Klima ve tekerden gelen ses sorununu ilk defa duydum. Daha önce forumda başına gelen olmadı sanırım. Bu ne yazık ki sizin şanssızlığınız olmuş. Boya ile ilgili şikayetinize katılıyorum, benim de sağ ön ve arka kapıda nasıl olduğunu bilmediğim şekilde ufak ufak boya dökülmeleri olmuş. Aracı yıkattıkça dikkatimi çekiyor. Başka bir araç gelip vurmuş olamaz; çünkü çok küçük bir bölgenin boyası dökülmüş oluyor genellikle. Muhtemelen aracın yanından geçen birisi çantasını falan sürtmüş diye düşünüyorum; ama boyanın bu kadar kolay hasar alması ve bunun çizik değil de dökülme şeklinde olması bir terslik olduğunu düşündürüyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SERHAT  bey geçmiş olsun
gerçekten üzücü bi durum..

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

bu arabalarda sıkıntı çok! benimde parça Türkiye de yok! ne zaman gelir muallak! mecburi tatil uzayacak başka planlarım vadı halbuki. benim sol arkadfasn ses geliyo çözemediler! klimada ara sıra dengesiz titremeler oluyo!
sevise gidiyon ya o an olmuyo ya da olsa da anlayamıyolar!
dediğim gibi sıkıntı çok sadece sen değilsin...
ama golf konusunda sana katılmıyorum.... general_non_non

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Klima ve tekerden gelen ses sorununu ilk defa duydum. Daha önce forumda başına gelen olmadı sanırım. Bu ne yazık ki sizin şanssızlığınız olmuş. Boya ile ilgili şikayetinize katılıyorum, benim de sağ ön ve arka kapıda nasıl olduğunu bilmediğim şekilde ufak ufak boya dökülmeleri olmuş. Aracı yıkattıkça dikkatimi çekiyor. Başka bir araç gelip vurmuş olamaz; çünkü çok küçük bir bölgenin boyası dökülmüş oluyor genellikle. Muhtemelen aracın yanından geçen birisi çantasını falan sürtmüş diye düşünüyorum; ama boyanın bu kadar kolay hasar alması ve bunun çizik değil de dökülme şeklinde olması bir terslik olduğunu düşündürüyor.
klima da sorun yok zaten çalışıyor ama üfürme olayı sanırım kalorifer motoru ile alakalymş. Motor da sorun yok ama... Beyin komut gönderiyormuş ancak motor komutu almıyormş elektronik sorun dedi usta. Boya konusunda size katılıorum. Aracın yanına her gittiğimde umarm bi yeri çizilmemiştir die bakıorum. kırmızı araç ztn daha şimdiden ön tampn da ve kaptta kısım kısım taş izleri oldu byaz beyaz... neden bu kadar kolay zedenelebiliyor bunu anlamıorum...

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
bu arabalarda sıkıntı çok! benimde parça Türkiye de yok! ne zaman gelir muallak! mecburi tatil uzayacak başka planlarım vadı halbuki. benim sol arkadfasn ses geliyo çözemediler! klimada ara sıra dengesiz titremeler oluyo!
sevise gidiyon ya o an olmuyo ya da olsa da anlayamıyolar!
dediğim gibi sıkıntı çok sadece sen değilsin...
ama golf konusunda sana katılmıyorum.... general_non_non
Bilmiyorum kullandınız ama sadece golf le astra yı yanyana getirip kapı saclarına vurmanız kafi :)) gelen ses size herşeyi söyleyecek... Umarım dha fzla sıkntı yartmaz size de :(( Bn 2011 yılının en az arıza çıkaran aracı die duymştum yanlş bilgi mi acaba bize  mi denk gelio :(  :'(
B֜LENT link' Alıntı:
SERHAT  bey geçmiş olsun
gerçekten üzücü bi durum..
Teşk ederim umarım bşka kimsnin bşına gelmez özellkle 40 Derece Scakta g.doğuda iken :) van da pek gerekmio zaten klima ama gerektipi yerde de çok canımı sıktı işte.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dekra da en sorunsuz araç seçildi ve bu bağımsız bir kuruluş.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıfır alınmış bir arabada en ufak bir sorun bile insanın gözüne batıyor ne yazık ki. Premium araç alıyor olmasak da herkes kendi kazancına göre bir çuval para verip alıyor bu arabaları ve sonuçta da alınan araç her ne kadar orta sınıf bir araç olsa da kusursuz olmasını bekliyor doğal olarak. Bu paralara alınabilecek sorunsuz bir araç yok ne yazık ki, sıfır olsa da olmasa da. Bazılarımız biraz daha şanslı, araçlarında daha az ve ufak tefek, katlanılabilecek sorunlar çıkıyor. Bazılarımız ise biraz daha şanssız olabiliyor.

Ben aracı ilk aldığımda karşılaştığım en ufak bir sorunda bile çevremdeki insanlar "sıfır araçta da böyle sorun mu olurmuş" diye Opel'e giydiriyorlardı. Ama daha sonra bunu söyleyen arkadaşlar sıfır araç aldıklarında sileceği bozulanı da gördüm, farı patlayanı da, motor arızası vereni de. Bu araçların bir kısmı da VW ve Ford marka sıfır araçlardı.

Bu bağlamda bence sırf sorunsuzluk amacıyla sıfır araç alınıyorsa, tanıdık veya güvenilebilir birisinden temiz bir ikinci el araç satın almak daha mantıklı olabilir. En azından satın alırken aracın nasıl sorunları olduğu bilinerek satın alınmış olur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf hiçbir zaman en sorunsuz araçlar listesine girmedi, Golf 5 bu konuda Astra H ile uzun dönem mukayesesinde de Astra ya malup oldu ancak bunun dışında malzemelerin kalitesi ve sac kalınlığı konusunda Vw lerin haklı üstünlükleri de vardır.

Klima konusu ise şans ne yazık ki; en sorunsuz denen Corolla aracımda şanzıman, direksiyon kutusu, fren, teyp ve koltuk döşemeleri 1 sene içerisinde ağır masraflar çıkarmıştı ve bu benim şansımaydı; Corolla halen sınıfının en sorunsuz modelelrinden kabul ediliyor.

Golf_stream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkr ederm arkdaşlar bazı şeyleri iilk kez duyuorum çnkü ilk kez sfr araç aldım... bn sıfır alnca sorunsz skıntısız iki yıl binecem sanıodm :((