Yardim lütfen model icin? 1.3 dizel-1.4 benzin?

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yardim lütfen model icin? 1.3 dizel-1.4 benzin?

MuratS link' Alıntı:
Zaten 1.3 dizel gitmiyor diyen adamlara hasta oluyorum nasıl bir performans bekliyorlarsa sanki :) 10 yılda broadway den buralara geldik geldiğimiz yerleri unutmayalım...

greatt  greatt  greatt

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yine 1.3 le 1.4 kıyaslaması ve yine birbirimize salmacalar. Yanlız dikkatimi çeken bir olay var dizel aracı olanlar araçlarından zevk almıyor mu? Zevk almak için illaa benzinliye mi binmek lazım. İki yıldır biniyorum ve müthiş zevkli. Hele ki bir depoyla şehirler arası 1300 km nin üzerinde yol yapınca zevkime zevk katılıyor. Yöneticilerimden ricam böyle kıyaslama konularını kapatalım. Önceki konularda da gördük sonu kötü oluyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yılda 10.000km fazla bir rakam değil, eğer ortalama bir sürüş stili varsa 1.4 motor hem ilk alımdaki fiyat avantajı hem ideal güç-tüketim dengesi ile daha mantıklı olabilir.

Bence mutlaka iki aracı da test etsin, 1.3 aslında gayet iyi bir motorken ağır Astra kasası altında da ilk hareketlerde - düşük hızlarda çoğu kullanıcıya yetersiz gelebiliyor, yeni 1.6 dizel ise hem ekonomik hem performanslı ancak fiyatı biraz daha farklı.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4T manuel yakıt tüketimi ( yılda 15.000km altı) + performans + sürüş keyfi anlamında benim gözümde astra nın en iyi kombinasyonu, yılda 10.000 km için ben 1.4t yu tercih ederdim, ama dizel araçla da bir depoyla 1000km yol yapmının ve araca korkmadan binmenin verdiği psikolojik rahatlamada insanı cezbetmiyor değil.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
1.4T manuel yakıt tüketimi ( yılda 15.000km altı) + performans + sürüş keyfi anlamında benim gözümde astra nın en iyi kombinasyonu, yılda 10.000 km için ben 1.4t yu tercih ederdim, ama dizel araçla da bir depoyla 1000km yol yapmının ve araca korkmadan binmenin verdiği psikolojik rahatlamada insanı cezbetmiyor değil.
Cok tesekkurler;)

Tolga KARACA link' Alıntı:
Yılda 10.000km fazla bir rakam değil, eğer ortalama bir sürüş stili varsa 1.4 motor hem ilk alımdaki fiyat avantajı hem ideal güç-tüketim dengesi ile daha mantıklı olabilir.

Bence mutlaka iki aracı da test etsin, 1.3 aslında gayet iyi bir motorken ağır Astra kasası altında da ilk hareketlerde - düşük hızlarda çoğu kullanıcıya yetersiz gelebiliyor, yeni 1.6 dizel ise hem ekonomik hem performanslı ancak fiyatı biraz daha farklı.
Eyvallah. Test sonucu 1.4 turbo karar verildi.

Erhan42 link' Alıntı:
Yine 1.3 le 1.4 kıyaslaması ve yine birbirimize salmacalar. Yanlız dikkatimi çeken bir olay var dizel aracı olanlar araçlarından zevk almıyor mu? Zevk almak için illaa benzinliye mi binmek lazım. İki yıldır biniyorum ve müthiş zevkli. Hele ki bir depoyla şehirler arası 1300 km nin üzerinde yol yapınca zevkime zevk katılıyor. Yöneticilerimden ricam böyle kıyaslama konularını kapatalım. ֖nceki konularda da gördük sonu kötü oluyor.
Degerli Erhanbey yanlis anladiniz sanirim baslik kiyaslama basligi degil tabi ki astralarimiz dizel olsun  benzinli olsun bizlere buyuk keyif veriyor ve gercekten tutkuyla bagliyiz araclarimiza. Sadece kullanicilar en iyi bilir diyerek nacizane fikirlere basvurdum ben 1.6115 kullanicisiyim. Zaten karar verildi. Kesinlikle dizeli kotulemek degil konu hatta ben bu aracimdan sonra insallh 1.6 dizel astra alacagim;))

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursatihtilali link' Alıntı:
Cok tesekkurler;)

Degerli Erhanbey yanlis anladiniz sanirim baslik kiyaslama basligi degil tabi ki astralarimiz dizel olsun  benzinli olsun bizlere buyuk keyif veriyor ve gercekten tutkuyla bagliyiz araclarimiza. Sadece kullanicilar en iyi bilir diyerek nacizane fikirlere basvurdum ben 1.6115 kullanicisiyim. Zaten karar verildi. Kesinlikle dizeli kotulemek degil konu hatta ben bu aracimdan sonra insallh 1.6 dizel astra alacagim;))
Sayın Kürşat bey konuyla ilgili bir sıkıntım yok yazdıklarım size karşı da yazılmış bişeyler değil. Lütfen yanlış anlamayın sitemimi. Bazı arkadaşlarımızın ne zaman böyle bir konu açılsa hemen dizeli zevksiz bulması kötüler gibi konuşmaları can sıkıcı. Araç şimdiden hayırlı olsun. Kazası belasız günler dilerim.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

kursatihtilali link' Alıntı:
Cok tesekkurler;)

Hayırlı olsun çok güzel bir seçim yapmışsınız. Test ettikten sonra karar kolay veriliyor zaten. 1.6 dizel varken artık 0km 1.3 tercihi bana göre anlamsız olurdu. şimdi insanların kafasında 1.4t ve lpg seçeneği tam oturmuş değil. 1.4t lpg ile şuan alınabilecek en mantıklı astra j seçeneği. Dizel ekonomisi yanında performansı ile çok zevkli bir seçenek. Yakın zamanda 1.4t fabrika çıkışlı lpg ile gelirse satış rekorları kıracaktır.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Sayın Kürşat bey konuyla ilgili bir sıkıntım yok yazdıklarım size karşı da yazılmış bişeyler değil. Lütfen yanlış anlamayın sitemimi. Bazı arkadaşlarımızın ne zaman böyle bir konu açılsa hemen dizeli zevksiz bulması kötüler gibi konuşmaları can sıkıcı. Araç şimdiden hayırlı olsun. Kazası belasız günler dilerim.
Cok tesekkurler. Konuyu anladim;)
Herkese  simdiden iyi bayramlar;))

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Senede 15bin kmyi geçmeyecek olsam 1.3 dizel kullanicisi olarak 1.4t alırdım. 90-160 arasi hizlarda 1.3 rahat ilerliyor ve hizlanmasi yeterlo duzeyde ama nezaman 0-100 yapsam acele etmemem gerektigini anliyorum. Yakıt çok iyi, çok memnunum ama bazen istanbul ici 1,3 yorucu olabiliyor.İstanbula taşınmadan önce bu durum beni rahatsız etmiyordu.  Aslinda en guzeli 1.6 dizel. şahsen aracımı önümüzdeki birkaç sene içinde 1,6 dizel otomatik olan bir modelle degiştireceğim.