yardım...

acastrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 safir siyahı bi araç aldım. ve bu işlerden pek anlamam ama anlamak istiyorum. arabanın modeli yüksek olduğu için öle vernik yada boya yanması yok. ön kaputta ufak ufak boyalar var sanırım taş gelmiş 1 2 yeride demir para büyüklüğünde solma yapmış ya bişey akmış yada vernik. aynadanda aşşağıya doğru bi akma olmuş ince sanırım oda yapıştırıcı. ufak 1 2 yerdede 5 cm kadar kılcal çizik var. birde fırça çizikleri tabi. meguiars ürünlerine falan baktım çok şey söleniyo. denemiş ve netice almış kişiler bana yardımcı olabilirmi. arabamın fuar arabası gibi 'show car' gibi gözükmesini istiyorum. şuan sonax ın şampuanını kullanıyorum ama. şampuandan yıkama eldiveni mf bezine kadar ve kendim uygulayabilceğim şekilde boyada leke yapmadan yani liste istiyorum. fiyat aralığı (200- 250 yi geçmesin) iyi forumlar...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynda ve kaputtaki izin kuş pisliğinin vernigi yakması olabilir. tek bir nokta için çok gelişmiş en ağır polishe ihtiyac duyarsınız bunlarında meguiars da fiyatı oldukca yüksek. bahsettigim ürün m105 kuş pisliği yanıgını ancak o alır.

meguiars polish işlemi olarak 83 84 85 kodlu polishlerden bir tanesi boyanın durumuna göre secilir polisaj makinesi ile uygulanır

madem safir siyah illaki show car glaze şart

ardından iyi bir wax meguiars olması şart değil

meguiars polishin seciminde size şu şekilde bir tavsiyede bulunabilirim şengün boyadan böldürüp albilirseniz, düz çizikler için M95 100ml bile yeter, araca komple uygulamak için m83 500ml(defalarca kullanırsınız)
fiyatlandırmaya gececek olursak izmir şengün boyadan böldürüp 500ml alabilirsiniz en fazla 30 lira tutar.m95 de 10 lira etse

show car glaze en fazla 40

en iyi waxlardan collinite , fk1000p yi ise 50-60 liraya tabi bunları türkiyede bulmak zor googleda aratıp bireysel satıcılar bulabilirsiniz yada yurtdısı alışveriş yolu görünür

acastrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şu ürünü gördüm çok met edilen NXT Generation™ Tech Wax™ 2.0 (Boya Koruyucu Sıvı Wax) 532 ml Yüzey Temizleme Kili 50 gr. Ultimate Quik Detailer® (Hızlı Yüzey Temizleyici ve Koruyucu) 650 ml yada Quik Detailer® (Hızlı Yüzey Temizleyici) 473ml. ve mf 40*60 silme bezi yıkama eldiveni çizik giderici falan bilmiyorum ama nxt2,0 çizikleride alır dediler. ben polisaj ı uygulayabilirmiyim bilmiyorum bide iyice kötü olmasın ayrıca pastanında iyi olmadığı boyayı inceltiği söleniyor. show car glaze dediğiniz glaze#7 mi ? bide resimleri vs. varsa yada amatör kendim alabileceğim ama illaki prof. diyosanız ayrı.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polisajsızda uygulanır ama her panel için bir saate yakın güçlü güçlü çalışmak gerek çizikler elle alınmaz sadece fırca izleri ve matlık alabilirsiniz ,hoşta olur:)

meguiarsda polish ürünleri kademe kademe illaki boya inceltir ama bizim yerli pastalar gibi değiller mikronlarla ölçülecek cinste, çogu ürünü makinenin okuyacagı kadar inceltmiyor bile.(birde polish uygulaması yılda 1 en fazla 2 kere yapılıyor malzemede meguiars sa korkacak pek bişey yok)

polisaj makinesinin olusturdugu risk var biraz kalın keçeyi takıp yüksek devirde pat diye girerseniz komple kazırsınız :)

yumusak sünger ped ve düşük devir ile bu riskte kalkıyor

show car glaze = no 7

resim derken ürünleri resimlerinimi istediniz? uygulama falanmı?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şengün boya iyi,ürünleri açık olarak ta satıyor.Ben boyaya biraz kayganlık kazandırmak için m66 aldım 250ml 10tl'ye aldım.Ben çok fazla kullanmama rağmen 2 kere bütün araca yetti.Saklamak için uygun koşulların yoksa az az da alına bilir :)

Benim bir cila makinesi almam gerekiyor.Buğra bunun için bir marka öneriyor musun? Çok ta abartmadan polish için kullana bileceğim en ucuz makina :)
Hareler ve kılcal çizikler canıma tak etti :D

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynda ve kaputtaki izin kuş pisliğinin vernigi yakması olabilir. tek bir nokta için çok gelişmiş en ağır polishe ihtiyac duyarsınız bunlarında meguiars da fiyatı oldukca yüksek. bahsettigim ürün m105 kuş pisliği yanıgını ancak o alır.

meguiars polish işlemi olarak 83 84 85 kodlu polishlerden bir tanesi boyanın durumuna göre secilir polisaj makinesi ile uygulanır

madem safir siyah illaki show car glaze şart

ardından iyi bir wax meguiars olması şart değil

meguiars polishin seciminde size şu şekilde bir tavsiyede bulunabilirim şengün boyadan böldürüp albilirseniz, düz çizikler için M95 100ml bile yeter, araca komple uygulamak için m83 500ml(defalarca kullanırsınız)
fiyatlandırmaya gececek olursak izmir şengün boyadan böldürüp 500ml alabilirsiniz en fazla 30 lira tutar.m95 de 10 lira etse

show car glaze en fazla 40

en iyi waxlardan collinite , fk1000p yi ise 50-60 liraya tabi bunları türkiyede bulmak zor googleda aratıp bireysel satıcılar bulabilirsiniz yada yurtdısı alışveriş yolu görünür

1) Meguiars Polish işlemi için sececeğimiz 83/84/85 kodlu polisleri hangi kriterlere göre seçeceğiz.? Mesela Aracın üstündeki kir oranı arttıkça kullanmamız gereken ürün numarasıda artıyor gibi mi acaba?
2) Şayet M83 tedarik edersek aracı parlatıp cilalarken aynı anda hafif çizikleri ve hareleri giderme imkanımız var mı?Yoksa başka bir ürünle mi kullanalım?
3) M95'in amacı nedir? 83/84/85 ile beraber mi kullanmamız gerekir?
4) Aracımıza bakım uygularken, çok basit şekilde hangi markaları hangi sıraya göre kullanalım?Bunları çok basit uygulama mantığı ve amacı ile anlatıp söylermisiniz lütfen?Mesela;
-----Aracın yıkanması
-----Meguiars 83'ün araca uygulanması(Yüzey parlatma cilası)
-----Meguiars 95'ün araca uygulanması(Düz Çizikleri gidermek için)
-----Show car Glaze uygulanması(Amacı sanırsam vernik besleme)
-----collinite , fk1000p yada kaliteli bir wax(Cila koruma amaçlı) gibi......

Bayağı uzun oldu ama kusura bakmayın yani o kadar çok marka ve marka içinde de çeşit var ki hangisini hangi sıraya göre kullanacağımızı bilemiyoruz en azından ben.:rolleyes::help::(

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@ozgurruh
1- bu secimi cizigin yogunluguna derinligine yada kullanıcının talebine göre seciyoruz. kullanıcı derse harelerim gitsin 2-3 düz çizik kalsın nolcak bosuna agır polish uygulanmasın mikronlarım gitmesin o zman 83 kodlu secilir kullanıcı talebine göre 85 e kadar çıkabilirz 85 in üzerindeki polishleri profesyonel olmayan kişilerin kullanmasını tavsiye etmiyorum.
2- aracın hareler giderken aynı zmanda matlıkta alır 83 kodlu ürün cila özelliği az olmasına ragmen hare ve matlıgı ortadan kaldırdıgı için cilalanmıs gibi aracı parlatır
3-m95 yogun polishtir en yogun polishte 105 tir makinede amatör birinin kullanması biraz riski ama noktasal olarak kısa süreli dikkatlice uygulanır
4-polishte sıra şöyledir önce en agır olan uygulanır agır olan hare olusturabilir hadidler hareleri alır durum bu şekilde.

adımları incelersek

1, adım mikrofiber eldiven kaliteli şampuan eldiven kesinlikle kova tabanına degmicek orda toz taş partikülleri var yada en güvenlisi çift kova teknigi kirli eldiveni bi kovada yıkayıp temiz kovada köpüklendiriyoruz
adım2-polisaj ile uygulanacaksa 6 devirli bir makine için 1. devirde yayma 2. devirde biraz baskı ,5 lara çıkıp çizikleri alınca yavasca 1 e inip işlem bitirilir
---elle uygulanacaksa sarı ped ile dairesel hareketlerle biraz kuvvet uygulayarak

adım3- vernik beslemesinden ziyade koyu renk araclarda derinlik katıyor çok hos duruyor
elle ped yardımıyla yada makinede yumusak pedle uygulanır yedirilmesi zordur fazlası
fazlası m.f. bezle alınır

adım4 ped yardımıyla tamamen elle atılır yediremessiniz bu ürünü her noktayı ovup kurumasını bekliyorsunuz daha sonra mikrofiber bez ile temizleniyor

@fk929
ben attlas 180p kullanıyorum memnunum 130 lira civarı fiaytı var

kullanıcılar crown ve flex adlı makineleride tavsiye ediyor

howarank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var bu konuda yardıma ihtiyacım var.

aracımın üstüne nokta kadar küçük yağlı boya damlatılmış araç siyah olduğu içinde sinirlerimi bozuyor ama çıkaramıyorumda bunu nasıl çıkaracağımı bana söyleyecek biri var mı acaba ?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutu içeriğinde ürünle birlikte başka birşey geliyor mu?

Birde destek pedi nedir ? olması şart mı ?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutu içeriğinde ürünle birlikte başka birşey geliyor mu?

Birde destek pedi nedir ? olması şart mı ?

3 farklı noktadan baglanabilen kol,tabla birde cırtlı yün ped.

destek pedi dedigi, tabladır tablasız cırtlı ped kullanılmaz.

ama piyasada tablası üzerinde hazır pedlerde var dekor marka özellikle onlarda destek pedine ihtiyac yok