Yardıma ihtiyacım var.

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selam. http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=72776
bu konuda anlattığım sorunu bugün gündüz servise götürdüm. makinaya taktılar sorun şaseleme yetersiz vs. gibi bi sorun verdi sorun kodu "B3040" araba soguyunca calısıyor.sbah gidip kontaga basınca direk calısıyor fakat ben ne zaman motoru durdurdum tekrar calısması 2 saatimi alıyor. imo çipiyle alakalı sanırım ama bana yardımcı olabilecek biri varsa lütfen bildiğini yazsın. servis aküden beyine şase çekti. o an için sorun hallolmuştu ama şuan hala dediğim şekilde devam ediyor..:sorry::sorry:

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer cihpte bi hasar varsa küçükte olsa bi krık yada catlak değişmesi lazım.yardımcı olurum o konuda aydındayım..elimde chip mevcut bide chip oturduğu yerd oynuyomu ona bakın oynama varsa yapıştırın

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de buna benzer bir sorun olmustu kaputu acınca sol çamurluk uc kısmında aracın şaseleriye alakalı bir kablo grubu var baya kalabalık bir grup onları da kontrol ettirin bende onlardan biri kopmuş ve arac sapıtmıstı gerçi oto elektrikçi orayı kontrol etmiştir diye düşünüyorum ama yine de baktırın oradaki kablolardan biri kopmuş ya da yıpranmış olabilir bu durum da büyük sorun yaratıyor
( diğer konuyu okumadan yazdım sizin durum farklıymıs )

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer cihpte bi hasar varsa küçükte olsa bi krık yada catlak değişmesi lazım.yardımcı olurum o konuda aydındayım..elimde chip mevcut bide chip oturduğu yerd oynuyomu ona bakın oynama varsa yapıştırın

Özel mesajdan hızlı iletişim mail adresinizi yazarsanız çok sevinirim.

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de buna benzer bir sorun olmustu kaputu acınca sol çamurluk uc kısmında aracın şaseleriye alakalı bir kablo grubu var baya kalabalık bir grup onları da kontrol ettirin bende onlardan biri kopmuş ve arac sapıtmıstı gerçi oto elektrikçi orayı kontrol etmiştir diye düşünüyorum ama yine de baktırın oradaki kablolardan biri kopmuş ya da yıpranmış olabilir bu durum da büyük sorun yaratıyor
( diğer konuyu okumadan yazdım sizin durum farklıymıs )

Valla araç bugün baya gezdikten sonra bi yerde durdum 30-40 dk sonra tekrar bastım direk çalıştı ama 3-4 sanıye sonra durdu tekrar.yine o arıza ışığı yandı açtım kaputu su kapağını motor kapağını söküp takılcak ne varsa söktüm taktım :D geri bastım marşa çalıştı.Çok ilginç

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse yokmu bilgi sahibi olan ?

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.............................................. Cevap ?

cutheart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç bugun bosch da makinaya takildi bilgisayarda cikan ariza yine ayni b3040 ve gördüğüm kadariyla anahtar sinyal yollamiyor..