yardımcı olabilirmisiniz ?

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bircok 1.6 editionda olan birsey. Belki de hepsinde. Belki de sadece hb modellerde. Arama yaparsaniz konular mevcut. Serviste bakim esnasinda bunu gostermistim. Onemli birsey olmadigini zira hepsinde oldugunu, fanın balansından meydana geldigini söyledi. Belki de sizde de var ama hissetmediniz? Zira hareket halindeyken belli olmuyor. Aracı durdugu yerde fan açtırın deneyin...

gio-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yardımcı olabilirmisiniz ?

aynı sorunu yaşayan arkadaşlarla görüştüm de servise gittiklerinde sorunun rölantinin düşük olmasından kaynaklandığını söylüyolarmış . rölantiyi yükseltiyolarmış sorun kalmıyomuş .
yine atm ye gidip kavga edicez anlaşıldı . teşekkür ederim hepinize .

Saygılar..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt:

faruk4143 link' Alıntı:
Bircok 1.6 editionda olan birsey. Belki de hepsinde. Belki de sadece hb modellerde. Arama yaparsaniz konular mevcut. Serviste bakim esnasinda bunu gostermistim. Onemli birsey olmadigini zira hepsinde oldugunu, fanın balansından meydana geldigini söyledi.

Ben çok titizim ses konusunda öyle ki bazen kaputu açıp motoru dinliyorum  :) HB aracımda en küçük ses yok. Yahu bu Opel servislerde nasıl eleman çalıştırıyor. Fanın balansından olduğunu söylemiş işte. Bu bir sorundur, düzelt o zaman deseydiniz. Fanın balansı bozuksa o fanın göbeğindeki bilya bir süre sonra dağılır. Bunu sanayideki kalfa bile bilir. Saçmalığa bak arkadaş.

Evet forumda birçok arkadaş direksiyon titremesinden şikayetçi fan açılınca. Kesinlikle serviste bu sorun için çözüm aranmalı. Balansı bozuk pervane bir süre sonra bilya dağıtacaktır. Bilyayı geçtim uzun yolda yaparsa hararet sorunu başa bela olur. Bence titreme olan arkadaşlar servisle görüşsün.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Sizde yoksa ne mutlu. Aracınız makyajlı 1.6 edition mu? Forumda en az 5 kisi bundan bahsetti cunku konularda.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt:

faruk4143 link' Alıntı:
Sizde yoksa ne mutlu. Aracınız makyajlı 1.6 edition mu? Forumda en az 5 kisi bundan bahsetti cunku konularda.

Evet makyajlı 1.6 edition HB. Böyle bir sorunum olsa ilk işim yaptırmak olurdu. Dediğim gibi ciddi bir sorun. Nasıl bir balans bozukluğuymuş bu direksiyona kadar titretiyor.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt:

madmax50 link' Alıntı:
Evet makyajlı 1.6 edition HB. Böyle bir sorunum olsa ilk işim yaptırmak olurdu. Dediğim gibi ciddi bir sorun. Nasıl bir balans bozukluğuymuş bu direksiyona kadar titretiyor.
fanın çalışmasının direksiyonda fazlasiyla hissedilmesi diyelim :) fan çalıstıgında kaput açıp bakmıstım noluyo diye, normalden biraz titresimli gurultulu calisiyodu. Sonra sattim zaten aracı. Ben oyle ciddi birsey oldugunu dusunmuyorum.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Ynt: Ynt:

faruk4143 link' Alıntı:
fanın çalışmasının direksiyonda fazlasiyla hissedilmesi diyelim :) fan çalıstıgında kaput açıp bakmıstım noluyo diye, normalden biraz titresimli gurultulu calisiyodu. Sonra sattim zaten aracı. Ben oyle ciddi birsey oldugunu dusunmuyorum.
Hocam balansı düzgün bir pervane titreşim yapmaz. Balan bozulunca ne olur, fanın tüm yükü ortadaki bilyeye biner bu bilyeye binen yük mile iletilir. Sağlıklı çalışan bir fanda bilyeye yük biniyorsa o bilye bir süre sonra bozulmaya mahkumdur. Sanayide fan göbeği bozulması sık görülür. Hiçbir usta aman abi bişey olmaz titresin bozulunca yaparız demez zira o bilye dağ başında kilitlenirse o zaman çekici şart olur. Daha kötüsü harareti göremezseniz contayı yakarsınız.

Opel servisleri uğraşmamak için her şeye olabilir, normaldir deyip geçiyor yazık çok yazık. Anlamadığım Opelciler bunu neden kabulleniyor, kardeşim fandan dolayı direksiyon titriyor siz halen servisin birşey olmaz demesine bakıp bekliyorsunuz. 50 bin lira para verilmiş, aman garanti dışı kalmasın diye her bakımda 3 kat fazladan bakım ücreti veriyorsunuz gidin hakkınızı arayın. Hiç bir şey bilmiyorsanız gidin özel servise ustaya durumu anlatın adam size gülecektir fandan dolayı direksiyon titremesi normalmiş deyince.

gio-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı konuyu diğer astra forumlarına da açtım bir tane bile geri dönüş yok bu forumun farkı bu işte ağzınıza sağlık  thnxx

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

gio- link' Alıntı:
aynı konuyu diğer astra forumlarına da açtım bir tane bile geri dönüş yok bu forumun farkı bu işte ağzınıza sağlık  thnxx

Parayla Bu Kadar Bilgili ve Kaliteli İnsanı Biraraya Toplayamazsınız bu daha başlangıç Tekrar Hoşgeldiniz  welllcommee

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önceki aracımda kazalardan dolayı söke taka fan vidalarından biri yalama olmuştu, araç fan açtığında ses ve titreme oluyordu.

Fakat sizin aracınız yeni ve motorun şiddetli bir şekilde titrediğini belirtmişsiniz, motor kulakları yada başka birşeyler olması muhtemel.