...yay şeklinde uyarı ışığı war...

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa c kullanıorum,aracı ilk çalıştırdığımda diğer göstergelerle beraber bir ışık yanmaya başladı,birbiri içine geçmiş iki tane yay,ne anlama geldiğini çözemedim,fikri olan warmı???

tunerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlamadıysam sol devir sayacının alt orta kısmında yanan ısıtma bujisi işareti.tabi aracınız dizelse

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet hocam araç dizel,nasıl bir sıkıntının göstergesi olabilr bu..ilk defa gördümde...

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ışık yandığında mazot ısıtıcın devreye giriyor. Mazot ısıtma işlemi bittiğinde ışık kapanır ve marşa basıp çalıştırırsın arabayı. Tavsiyem ışık sönmeden marşa basma;)

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa c kullanıorum,aracı ilk çalıştırdığımda diğer göstergelerle beraber bir ışık yanmaya başladı,birbiri içine geçmiş iki tane yay,ne anlama geldiğini çözemedim,fikri olan warmı???

Söylemiş olduğunuz ışık sürekli yanıyorsa (motor çalışır durumdayken)yada yanıp yanıp sönüyorsa,ısıtma bujilerinizden biri yada bir kaçı artık görevini yapmıyor demektir.

Isıtma bujilerinin görevi:Motora ilk hareketi vermeden önce silindirler içindeki havanın ısıtılmasıdır ve motorun kolay çalışmasını sağlamasıdır.Çünkü dizel motor,silindir içinde sıkışan ve ısınan havanın üzerine püskürtülen mazotun yanmasıyla çalışır.

Kışın bu ışığın daha uzun yandığını görürsünüz çünkü hava soğuktur ve ısıtma bujileri daha uzun süre devrede kalır.
Motora ilk hareketi vermeden önce (marşa basmadan önce) bu ışığın sönmesini beklemelisiniz.Beklemezseniz motorunuz çok zor çalışır.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadasim mustafa ve sertan olaya son noktayi koymuslar ne söylemislerse dogrudur ...........

cagri.akyuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..çok teşekkür ediyorum herkese,bilmediğim bi konuda bilgi sahibi oldum...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ısıtma rölesi de takılı kalmış olabilir ve sürekli açık kalırsa bujileri yakabilir; biran önce çaresine bakın bence...