Yayalarada alkolmetre uygulaması

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı fikirdeyiz abi, bazı kolluk kuvvetlerinin işgüzar olduğunu hepimiz biliyoruz da olayı yandık bittik iran oluyoruz libya oluyoruza getirmenin bi manası yok.
dediğin gibi kapımın önünde bira yapan görürsem mahalle baskısı değil mahalle dayağı bile müstehak olur :D
he sokağın köşesinde mahallenin gençleri yazın sürekli takılırlar, 2.5lt kola alıp muhabbet yaparlar belki ilerleyen saatlerde içine az votka da katarlar kimse bişey demez,neticede genç onlar.
yani işte dengeyi kurmak önemli bak mesele şimdi facede denk geldim birileri de neler demiş özellikle bir kısım yorumlara dikkat et böyle olmamalı bence not:ben henüz videoyu izleyemedim flash player yok win98 için, aksam evde izlerim artık ama izlemeye de gerek yok tahmin edebiliyorum insanları iki uca ayırdılar arada olmak kavramı artık kalmadı gibi sıkıntı burada sanırım.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=189181551111246&oid=129507567086450&comments

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani işte dengeyi kurmak önemli bak mesele şimdi facede denk geldim birileri de neler demiş özellikle bir kısım yorumlara dikkat et böyle olmamalı bence not:ben henüz videoyu izleyemedim flash player yok win98 için, aksam evde izlerim artık ama izlemeye de gerek yok tahmin edebiliyorum insanları iki uca ayırdılar arada olmak kavramı artık kalmadı gibi sıkıntı burada sanırım.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=189181551111246&oid=129507567086450&comments

kanım dondu. ülken için içme be pez...k..git ülken için doğuda askerlik yap. ya sabah sabah bütün sinirlerim zıpladı ya bumu ya gençlik bunlarmı memleketi idare edecek ben bunları gördüm ya alkol için çıkacak her yasayı desteklemessem şer..sizim..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankara'dayken apartmana yeni taşınan bir şe....siz koca 7-8 aylık hamile karısına gecenin köründe şiddet uyguladı, müdahale etmek istedim evdekiler izin vermedi, polisi aradım tamam dediler gelmediler. Ankara'daki evimin karşısı çocuk bahçesidir, polis burayı içki içenler varmı diye sık sık denetler. Şiddete umursamayanın da, alkol kontrolü yapanın da aynı polis olması ne kadar ilginç değil mi?

Avrupada sokaklarda içki içmek yasak deniyor örneğin Almanya'da bir çok festival yapılır, içki de su gibi akar, gene Brezilya'da yapılan meşhur karnaval.

Bir de beni içkili insanlardan daha çok ayık insanlar sinirlendiriyor.

Son düzenleme:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi face açamıyoruz işyeri malum :rolleyes: akşam bakabilirsem yorumumu yazarım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
ben harfiyen okudum orda umuma açık ve hatta umuma kapalı yerde bile alkol almış şahıs bir mevzu çıkartırsa yada o potansiyaldeyse memur müdahele edebilir diyor..

Bak arkadaş mevzu çıkartırsa diyor. Onu ben de kabul ediyorum. Böyle de olmalı zaten. Orada hemfikiriz.

Ancak sen ısrarla umuma açık yerde içki içilemez diyorsun. İçki içilebilir, içki içip mevzu çıkartılamaz. Yani en açık haliyle, içmek yasak değil ama b.kunu çıkarmak cezaya tabii...

Bunu çarpıtıp duruyorsun. Umuma açık yerde içki içmek yasaktır deyip duruyorsun. Bak yine senin son mesajından alıntı:

işin özü yeni yapılan düzenlemeyle umuma açık yerde içki içmek yasakdır.. ben komple yasayı koymadım belli bir kısmını koydum çok uzun çünkü..

Bir önceki alıntıda ne demişsin bunda ne demişsin? Karıştırmayalım ve yanlış bilgilendirmeyelim.

Umuma açık yerde içki içmek yasak değildir; içki içip olay çıkarmak, milleti rahatsız etmek yasaktır.

Daha da bu konuyla ilgili yazmam. Anlamıyorsun çünkü...

Gelelim diğer mevzuya:

Valiliğin açıklamasına göre gençler olay çıkarmışlar. İhbar edilmişler. Eğer gerçekten öyleyse memurumuzun eline koluna sağlık.

Ancak 0.50 promilden düşük alkol oranı çıkıp da alkolden dolayı ceza yazılması da ilginç geliyor bana. Tıbbi anlamda profun açıklması var haber kaynağında, bu oranlarla bir insanın sarhoş olması mümkün değil diyor. İşte alıntı:

Konuyla ilgili hurriyet.com.tr'nin sorularını yanıtlayan İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Baykal, 0.50 promilden daha düşük miktarda alkolün kişinin şuurunu bozmayacağını belirterek, "0.50 promilden düşük orandaki alkol, dikkati dağıtmaz, kişiyi sarhoş yapmaz, etkilemez. Etkilemesi için daha yüksek oranda alkol alınmış olması gerekir. Belki grupla polis arasında atışma olmuştur. Polis de bunun üzerine ceza kesmiş olabilir." dedi.

Bu elemanlara alkolden dolayı ceza kesilmesi saçmalığın daniskası. Çevreye rahtsızlıktan dolayı ceza yazılsa müstehak derim. Ama özellikle alkol vurgusu yapılıyor. İşte bu yüzden mahalle baskısı diyorum.

Son olarak, konu nerelere gitmiş öyle. :)

Benim alkole karşı özel bir sempatim yok kardeşler. Lanet olsun. Keşke hiç olmasa dünya yüzünde. Ayda yılda bir alırım. Edebimle içerim. Keşke hiç içmesem. Ancak burada durum farklı. Tek tip insan yaratılmak istenmesinin ilk adımlarıdır bunlar. Hele hele din gibi toplum üzerinde müthiş derecede baskı uygulayabilecek bir kavram arkaya alındı mı bu akımın önüne geçemezsiniz! İran falan denilmiş... Alakası bile yok. Keşke İran gibi olabilsek. Adamlar milliyetlerine nasıl da bağlılar! Ne mutlu! Biz de ise durum bu. Kanunları bile yanlış anlıyoruz...:(