yaz tatili, yol durumu, kara noktalar

vespone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar malum yaz geldi ve çoğumuz km i yutmaya hazırlanan opellerimizle yollara koyulacağız, sizlere de uygun gelirse bilmediği rotayı izleyecek opelci kardeşimiz , o rotada ikamet eden veya daha önce oralardan geçmiş arkadaşımızdan bilgi alışverişinde bulunsun.

Ben başlıyorum. isterseniz siz de kendi rotalarınızla devam ettirirsiniz, zaten netin güzelliği vazgeçilmezliği de bu değil mi, bilgi bilgi bilgi....

İstanbul çıkışlı kütahya afyon antalya güzergahı, bu yolun kütahyaya kadar olan kısmını hiç sevmiyorum, adapazarından sonra osmaneli bilecik bozüyük kısmı bir kabus gibi, bildiğiniz gibi bölünmüş yol mevcut değil ve karayolları sitesinden göreceğiniz gibi ülkemizde ençok karanokta o tarafta mevcut, yanyana 3 kırmızı nokta bir tek yazdığım güzergahta mevcut, sanırım antalyadan sebze meyve taşıyan kamyonlar bilecik rapması osmanelindeki yolların darlığı ve virajlar buna sebeb.

şimdi ben istanbul- eskihisar- topçular- yalova - bursa- inegöl- domaniç - tavşanlı ve kütahya alternatif güzergahını düşünüyorum. bu yoldan geçen arkadaşlarımız veya inegöllü bursalı kütahyalı opelci kardeşimiz var mı bu rotanın inceliklerini, varsa kara noktalarını bilen.

sevgiler, saygılar

Nejat GÜÇ

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nejat Bey güzel düşünmüssünüz de Türkiyedeki yollar durduğu gibi yerinde dursa her an biryerini deşiyorlar ,bir tarafı kapatıyorlar,uyarısız levhasız mıcır döküyorlar vs.vs. ben bahsettiğiniz güzergahtan antalyaya gitmiştim kütahya'ya kadar herşey çok iyiydi orada radara yakalanınca süzüldüm ve sonrası güzergah tam anlamıyla kabus olmuştu çünki polis ileride birçok radar kontrol merkezi daha var demişti sebep olarak da 1 gün önce bu yolda 5 kişilik bir ailenin aşırı hız ve hatalı sollama yüzünden trafik kazasına kurban gitmiş olmasını gösterdi o yüzden yol güzergahını bilelim bilmeyelim herkes özellikle uzun yolda hız limitlerine uysun,sabırlı olsun ve hatalı sollamalardan kacınsın cünki anlık hata cana mal oluyor,cok kişinin ocağını söndürüyor herkese kazasız, belasız,cezasız keyifli yolculuklar dilerim ALLAH hepimizi elim kazalardan koruysun,sevdiklerinden ayırmasın.....

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yollarda sürekli bir çalışma var...ama maalesef hala köstebek yuvası gibi....
3500 civarında süren bir yolculuk yaptım...(1750gidiş 1750 geliş.)
ve radar kontorllerinin çok sık olduğunu farkettim...
kazasız..cezasız yolculular dilerim..

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar malum yaz geldi ve çoğumuz km i yutmaya hazırlanan opellerimizle yollara koyulacağız, sizlere de uygun gelirse bilmediği rotayı izleyecek opelci kardeşimiz , o rotada ikamet eden veya daha önce oralardan geçmiş arkadaşımızdan bilgi alışverişinde bulunsun.

Ben başlıyorum. isterseniz siz de kendi rotalarınızla devam ettirirsiniz, zaten netin güzelliği vazgeçilmezliği de bu değil mi, bilgi bilgi bilgi....

İstanbul çıkışlı kütahya afyon antalya güzergahı, bu yolun kütahyaya kadar olan kısmını hiç sevmiyorum, adapazarından sonra osmaneli bilecik bozüyük kısmı bir kabus gibi, bildiğiniz gibi bölünmüş yol mevcut değil ve karayolları sitesinden göreceğiniz gibi ülkemizde ençok karanokta o tarafta mevcut, yanyana 3 kırmızı nokta bir tek yazdığım güzergahta mevcut, sanırım antalyadan sebze meyve taşıyan kamyonlar bilecik rapması osmanelindeki yolların darlığı ve virajlar buna sebeb.

şimdi ben istanbul- eskihisar- topçular- yalova - bursa- inegöl- domaniç - tavşanlı ve kütahya alternatif güzergahını düşünüyorum. bu yoldan geçen arkadaşlarımız veya inegöllü bursalı kütahyalı opelci kardeşimiz var mı bu rotanın inceliklerini, varsa kara noktalarını bilen.

sevgiler, saygılar

Nejat GÜÇ

bursa-inegöl-domaniç yolununda iyi olmadğını duymuştum.. haberiniz olsun.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın İzmir'e yola çıkıyorum ilk önce Konya sonra Afyon üzeri devam edecez 865 km fln sanırım

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cumartesi bursadan kahramanmaraşa gideceğim bu yol arasında dikkat edilecek kör noktalar neresidir bilgilendirirseniz sevinirim.
konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha doğrusu bursa ankara tamamda ankaradan sonrası için yorumlarınızı bekliyorum:)

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada inegölden sonra mezitler diye tabir edilen kısım tek şeritli yoldur dikkatli kullnamak gerekir..

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
cumartesi bursadan kahramanmaraşa gideceğim bu yol arasında dikkat edilecek kör noktalar neresidir bilgilendirirseniz sevinirim.
konuyu açan arkadaşa teşekkürler.
Bursa Ankara arası Eskişehir'den sonra rahattır, ancak yol rahatlığı bazen batar insanın uykusunu getirir dikkat edin.

Ankara üzerinden doğuya devam edecekler için, Elmadağ şu sıralar yoğun. Yol bölünmüş olmasına rahmen özellikle çıkışta kamyonlar birbirlerini sollamaya çalışırken yol tıkanıyor bazen 20 ile gidiyorsunuz.

Onun dışında Kırıkkale girişinde yol yapım çalışması var, 10km ye yakın bir bölümde trafik bölünmüş yolun bir tarafından veriliyor. Verebileceğim bilgiler bu kadar. Herkese kazasız belasız cezasız yolculuklar dilerim.

SeSSiz

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haydar Abi Gerekli Açıklamayı Yapmış Bursa Yolları Hakkında :D:D