Yedek parça kaporta boyama

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benim arabam beyaz çamurluk değişti ama gelen parça siyah. Bu parça nasıl boyanır? Hiç bilmiyorum ondan soruyorum bunun üstündeki siyah astar mı boya mı? Buna zimpara yapacaklar mı? Yoksa direk boya mı atacaklar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üzerinde astarlı gelir parça, normal yani. Sonra aracın renk koduna göre boyanıyor.

Yani tekrar macun işlemi yapılmaz mi? O kadar kolaysa hava kompresörü var boyayı da alıp kendim boyasam olmaz mı

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani tekrar macun işlemi yapılmaz mi? O kadar kolaysa hava kompresörü var boyayı da alıp kendim boyasam olmaz mı

Hocam yaklaşık 6 aydır araştırıyorum. aracım ön tamponu kırıktı. bu şekilde kullanılırdı fakat yenilemek istedim. 1000 tl üzeri fiyat verdiler. internetten araştırdım 200 tl sıfır astarlı tampon buldum aldım. renk siyahtı fakat aracımın rengi beyazdı. Bu seferde boyatmak için fiyat aldım 500-600 civarı boya sök tak fiyat verdiler. bunun da çok olduğunu düşündüğüm için boyatmadım evde sıfır tampon yatıyor. Kendim boyayabilir miyim diye bir sürü yazı okudum video seyrettim. bence yaparım. elim yatkındır belki boyacı kadar mükemmel olmasa da kötü de olacağını düşünmüyorum. Niye hala beklediğim konusunda ise en az 1 tam günü ayırmam gerek ve müsait boya yapacağım ortam lazım. bu yüzden müsait olamadım. eğer kendin hallederim dersen video falan seyret. öyle bi kat boya atarımla bitmiyor.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Kontrol macunu gerekebilir ufak tefek yerlere

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yaklaşık 6 aydır araştırıyorum. aracım ön tamponu kırıktı. bu şekilde kullanılırdı fakat yenilemek istedim. 1000 tl üzeri fiyat verdiler. internetten araştırdım 200 tl sıfır astarlı tampon buldum aldım. renk siyahtı fakat aracımın rengi beyazdı. Bu seferde boyatmak için fiyat aldım 500-600 civarı boya sök tak fiyat verdiler. bunun da çok olduğunu düşündüğüm için boyatmadım evde sıfır tampon yatıyor. Kendim boyayabilir miyim diye bir sürü yazı okudum video seyrettim. bence yaparım. elim yatkındır belki boyacı kadar mükemmel olmasa da kötü de olacağını düşünmüyorum. Niye hala beklediğim konusunda ise en az 1 tam günü ayırmam gerek ve müsait boya yapacağım ortam lazım. bu yüzden müsait olamadım. eğer kendin hallederim dersen video falan seyret. öyle bi kat boya atarımla bitmiyor.

Teşekkürler hocam aracın fotoğrafını aşağıya koyuyorum. Ben de yapabilirim diye düşünüyorum. Şahsen ben boyama konusunda araştırma yaptım Video da izledim ama özellikle bu konuda bulamadım bırak Videoyu yazı bile bulamadım yani sonradan alınan yedek parça kaporta nasıl boyanır diye çünkü senin de dediğin gibi benim de araba beyaz ve parça siyah bu siyah boya mı astar mı onu bilmiyordum ayrıca tekrar zimpara yapılır mı macun atılır mi onu bilmiyordum sen bana bi link verebilir misin faydalı olduğunu düşündüğün?

Bir de ikinci sorum resimde gördüğünüz gibi kaputun üstünde sanayide biraz beklediğinden ustanın zimpara yada taşlama bilmiyorum yaptığı yerlerde yağmurdan dolayı paslanma olmuş bunu nasıl çıkarabilirim? Zimpara falan hangi numara kullanmaliyim su zimparasi diyolar o mu kullanılmalı?

Son olarak usta durumun müsait değilse şimdilik zimpara yap kaputun üstüne beyaz sprey boya sık dedi bunun sakıncası olur mu yoksa paslanma devam eder mi?

78fc2bf1126113332731da2d1917cedf.jpg

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontrol macunu gerekebilir ufak tefek yerlere

Kontrol macunun üzerine astar gerekir mi?

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kontrol macunun üzerine astar gerekir mi?

Çok küçük noktalar sa gerek olmaz diye düşünüyorum, ama iyi bir kontrol macunu ve zımparası çekmek lazım, çamurluk neyse ama kaputun iyi bir macun ve boya işçiliğine ihtiyacı var

asduskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok küçük noktalar sa gerek olmaz diye düşünüyorum, ama iyi bir kontrol macunu ve zımparası çekmek lazım, çamurluk neyse ama kaputun iyi bir macun ve boya işçiliğine ihtiyacı var

Şimdilik kendim elimle zimpara yapsam üzerine sprey boya sıksam? Geçici olarak

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Şimdilik kendim elimle zimpara yapsam üzerine sprey boya sıksam? Geçici olarak

Olabilir fakat boya zamanı sprey boyanın zımpara ile güzel temizlenmesi lazım