Yeni aldığım 1.4T astra'da Arıza yaşıyorum

samet131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ,

Geçenler de konu açmıştım " astra almalı mıyım " diye, 2012 1.4t Cosmo paket astra j aracımı 5 gün önce aldım. Araç dan memnunum konforu, yol tutuşu gerçekten güzel. Yakıt tüketimi olarak da normal gözüyle bakmaktayım ortalama olarak şehir içi 7.4 Lt gösteriyor. Özellikle farlarına hasta oldum. Fakat bazı sıkıntılar meydana geldi. Araç dün itibariyle Motor arıza ışığı ( Sarı ) yaktı. Servise götürüp baktırdığım da " Emme Manifoltu " arızası olarak göstermekte. Ayrıca sabah çalıştırdığım da araç da aşırı bir titreme ve devir saatin de saçmalama oluyor. Araç da lpg bulunmamaktadır. Bide belki bana öyle geliyor sanki araca marş verdiğim de benzini içiyor gibi bi kaç defa stop - start yaptığım da benzinin çubuğu aşşağı iniyor bu normal mi ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun..Büyük bir ihtimal sorunlarınız emme monifoldu ile alakalıdır..Monifold temizliğinden sonra düzelir diye düşünüyorum...Ve birde ,Aracınızın Km si kaç?Bakımları yapılmışmı?

samet131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim, Manifold temizliğini deneyeceğim. Aracı aldığım kişi araca hiç bakmamış gittiğim de aracın bakımları 2000 km geçmiştir. Alır almaz yağ bakımlarını falan yaptırdım. Araç şuan da 80.000 km de otomatik vites.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ozaman map sensörü ve monifold temizliği yaptırmalısınız..

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@samet131 bey aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanın inş. @Cemil abinin dediği gibi ufak temizliklerini yaptırın. Benzin ibresine takılmayın benzini olsun yeterli :)

samet131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır abilerim , dediklerinizi bi yaptırayım duruma göre yine rapor veririm .sağolun :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Manifold,egr,map-maf sensörleri temizliği.[emoji106]

Arıza kodu tam olarak nedir?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cem.levent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pek ciddi bi problem değil hocam rahat olun manifold ve maf sensörü temizliğinin ardından çiçek gibi olur :)

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Kronik bir sorun son 60 bin kilometredir bende de yanıyor. Arada sonuyor. Kafanıza takmaniza gerek yok. Temizliginizi yaptırın yeterli. Aklima gelmişken tek negatif yani ışığı yakması çünkü başka arizadan mi yaniyor yoksa manifolddan mi bilemiyorsunuz. Ben de bunu obd cihazi alarak çözdüm kafam rrahat

samet131

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=4kxybvJl7AA
video'ya çektim sabah ilk çalıştırmada 10bin devirin üstünde çalışıyor, 1 dakika sonra falan aşağı inip düzeliyor o esnada traktör moduna giriyor galiba :D anlam veremedim