Yeni Astra 1,3 cdti & Yeni c4 e-hdi Sizce hangisi?

Sizce Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    107

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun bende oyum c4 den yana oldu bu ara nissan qq da 1.5 dci motorla beraber 1.6dci 130bg motoru çok kısa sonra sürecek miş motor 130bg e 4x4 seçeneği olucakmış hatta buna yarı otomatik sanırım renodan alınma olan edc şanzımanla satılacakmış kasıp kavuracaklar ortalığı
Evet bende şimdi hatırladım,bunu daha önceden bilgi edinmiştim renonun olduğunu unutmuşum.Başka bir markadada 160bglik twin-turbo çıkacak zamanında araştırıp bilgi sahibi oldum ama c4 aldıktan sonra hiç bakmadım bile.Ben bu opel fanatikliğini anlamıyorum,ya sonuçta bende bir opelciydim opele taşmı atıyorum sanki hayır.Vectrayı çocukluğumdan bu yana tam 8yıl kapımızın önüne koyduk.Opel kötü bir araç olsaydı zaten koymazdık.Ama artık opele birsürü rakip çıktı 1,3 hantal olmasın dedik manuel vites sallamayalım dedik c4 aldık.Efendime söyliyim,kuzenimle astra j 1,3 dizel test ettik,buradaki arkadaşlara söylüyoruz astra h'tan bariz şekilde daha hantal ve kullandığımız araç dökülüyordu diyoruz.Test aracı hırpalanmış olabilir,ama yeminle astranın hertarafından ses geliyordu.Kapı kollarına bastırdığınızda plastik esniyordu.Bakın opeli kötülemek için söylemiyorum astra h,vectra b'de bu sorunu yaşamadık fıstık gibi arabalardı.İşte bunu buraya yazınca suç işliyoruz anti opelciyiz sanki ha.Artık birşeyi kanıtlamaktan gına geldi,gidin kendiniz test edin o zaman yazdığıma pişman ettiriyorlar..Cevap felanda vermiyorum o şahıslara.Bahsettiğim konu şu;http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=80551&page=4
neyse sakin olacağım sakin olmak gerek :) konuya dönecek olursak evet,bu motorlar piyasayı alıp götürecek afedersiniz ama bu opelde MAL MAL seyredecek !!

Hayırlı olsun, 1.3 cdti işine girmemekle akıllılık etmişsiniz.

teşekkürler hocam,herkezin gönlüne göre verir inşallah..İçimizden bu geçti bunu aldık ve memnunuz çok şükür Allah kimseye kaza bela,aracıyla ilgilide sıkıntı çektirmesin.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Arkadaşlar günümüzün emisyon standartları çok sert. Araçları hantallaştıran yegane unsurdur Emisyon..

Senin C4 ünün eski kasasıda şimdikinden atak alt devirlerde biçok kullanıcıya göre..

Chiptuning e gelen 112 lik yeniC5veC4 kullanıcılarının ortak şikayeti eski aracdaki gaz tepkisinin olmaması.

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar günümüzün emisyon standartları çok sert. Araçları hantallaştıran yegane unsurdur Emisyon..

Senin C4 ünün eski kasasıda şimdikinden atak alt devirlerde biçok kullanıcıya göre..

Chiptuning e gelen 112 lik yeniC5veC4 kullanıcılarının ortak şikayeti eski aracdaki gaz tepkisinin olmaması.

Eski kasa 16v benim e-hdi 8v olmasından dolayı benim alt devirlerde daha atak olması gerekmiyormu mehmet abi? Yani mantıken öyle ama emisyon düşürmek için bayağı kısıyor olabilirler aracı,bu işlerde en iyisi sensin senden daha iyi bilen yok.:good:

16v eski hdi motorunu kullanmadım o yüzden bir bilgim yok.Fakat rampalarda 1500dd bile gazı verdiğinizde çıkıyor zorlanmadan,ben aksine alt devirlerde seri olduğunu düşünüyorum tabiki 16v eski hdi motoru tecrübelerim yok.

Söylediğim gibi,1-2 yılı dolsun chipletmeyi düşünüyorum size zaten bunu öncedende söylemiştim.Şuanda +2 yıl garanti kampanyası tekrar gelmiş,belkide yaptırırız belli olmaz.Size sormak istediklerim var abi yeri gelmişken sorayım.

1.Auto modunda araç aşırı düşük devir kullanıyor, yeri geliyor 1750dd'de atıyor 1250 devire düşüyor.Bu kadar düşük devir kullanımı motor sağlığı açısından zararlı değilmi? Aşırı derecede düşük devir sürüyor sırf yakmasın diye.Manuelde zaten kendimiz müdahale edebiliyorz.
2.Chip attırmanın uygun km-yılı sizce varmı? Yani şuan attırdığımızı düşünelim birde 3 yıl sonra chip atsak arada ne gibi farklar olabilir.

teşekkür ederim.