Yeni astra 1.4 otom vites yakıt tüketimi

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni astra 1.4 otom vites yakıt tüketimi

8 lt mi valla ben oturduğum yerden sesli güldüm bugün en son ortalamaya baktığımda 16,6 lt  yi gösteriyordu hepsi şehir içi. yanlışlıkla 7.0 hemi  motor koymuşlar benim araca :D

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Benim araç otomatik 11500 km. de  şehir içinde  100 tl 95 oktan benzinle  20.6 Lt. denk geliyor yaklaşık havanın sıcaklığına göre 290  - 300 km yapıyorum ben tamamı şehir içi olmak üzere ama sakin kullanımda...

20.6 lt ile 290 km demek 100 km de ortalama 7.1 lt, 300 km ise 6.86 lt demek. şaka gibi cidden. şehir içinden kastınız nasıl bir güzergah?

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Bakmayib siz benim palavralarima. Kicimdan uydurmak hosuma gidiyor. Yarin video ve resim yukleyim de 18 lt ortalama oldugunu gostereyim size. Biraz daha gulersiniz.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

alpdeger link' Alıntı:
Bakmayib siz benim palavralarima. Kicimdan uydurmak hosuma gidiyor. Yarin video ve resim yukleyim de 18 lt ortalama oldugunu gostereyim size. Biraz daha gulersiniz.
benim yazdığıma alındıysanız ben size değil kendi halime gülüyorum çünkü ben 8 lt leri ancak uzun yolda 90-100 sabit leyince yakalıyorum,size yalancı veya palavracı demek kastım olmadı,çünkü 1.4T ile çok iyi değerler yakalayan arkadaşlar var.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alpdeger link' Alıntı:

Yaşınız 41 olarak görünüyor, buna göre üslubunuza dikkat ederseniz iyi olur. Size kimse bir yerinizden uyduruyorsunuz demedi. Söylediğiniz 8 lt otomatik kullanan kimsenin ortalamada ş.içi ile birlikte basa basa görebildiği bir rakam değil. Siz 12 lt nin nasıl yakılabildiğini sorabildiğinize göre elbette sizin rakamın tuhafa gitmesi de normal.  

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Yaşınız 41 olarak görünüyor, buna göre üslubunuza dikkat ederseniz iyi olur. Size kimse bir yerinizden uyduruyorsunuz demedi. Söylediğiniz 8 lt otomatik kullanan kimsenin ortalamada ş.içi ile birlikte basa basa görebildiği bir rakam değil. Siz 12 lt nin nasıl yakılabildiğini sorabildiğinize göre elbette sizin rakamın tuhafa gitmesi de normal.  
Emre biliyorsun 1,4 TURBO actıve select aracıma ancak 1 sene katlanabıldım ve dızele geçitim 13 bınde satarak. Benım sadece sehır dışı ortalamam ancak 8 litre oluyordu. Sehri içi ise 11,5 12 litre arasaydı. AS olması yakıtı bir miktar daha artırıyor.
Ama ortalama 8 litre yakalyabilsem dizele niye geçerdim ki? 8 litre fantastik bir rakam, yakalanabiliyorsa tebrik ederim yani...

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ortalama hızım 24 km  %90 şehir içi kullandım ortalamam 11.3 tü sıfırladım şu an 9.3 sürekli yükselmekte ve sakin kullanıyorum :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
20.6 lt ile 290 km demek 100 km de ortalama 7.1 lt, 300 km ise 6.86 lt demek. Şaka gibi cidden. Şehir içinden kastınız nasıl bir güzergah?

Soğuk günlerde ortalamam şehir içi 9.2 gösteriyordu o zaman biraz yakıt artıyor haliyle ama şimdi havalar ısındıkça makul seviyelere düştü, tabiki bahsettiğim trafik İstanbul şehir içi değil 5-6 ışık geçerek işe gidiyorum ortalama hızım da çok yüksek değil ama bir de manuel kullanımda bu değerleri görüyorum active s. şanzımana bırakırsanız işi, biraz daha geç değiştiriyor vitesleri yazni sözün özü sakin kullanım da 1.6 motor atmosferik bir arabadan daha az yakıyor uzun yol değerleri zaten harika ben sahil yolunda trabzon -samsun 4,9 ortalama gördüm 90 geçmemek kaydıyla 2 kişi...
Saygılar sevgiler

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Photoshop dersiniz diye video çekmiştim ama 59.9 mb olunca nasıl yükleyeceğimi bilemedim. Bu nedenle sadece fotoğraf yüklüyorum. Yalancı çıktım zira 8.0 lt derken 8.1 lt çıktı. Bazıları gibi sürekli yakıt durumuna bakmadığım için olmalı ki 1 hafta kadar önceki ortalamayı söylemişim sanırım.
Şimdi çok yakıyor diyenlere yardımcı olabilmek adına nasıl bu şekilde bir sarfiyat değeri elde ettiğimi kısaca anlatayım.
Öncelikle şehir dışında elimden geldiğince hız sabitleme kullanırım ki bu işime geliyor. Ani frenlemelerden kaçınmakta fayda var. Bindiğim bir çok araçta sürücü arkadaşların kırmızı ışığı görmesine rağmen hala gaza basıp yaklaşınca ani frenleme yaptıklarını gördüm ki ben bunu yakıttan ziyade hem bizzat rahatsız olduğum hem de lastiklerimi korumak adına yapmamaya gayret ederim. Kırmızı ışıklarda öndeki 10 cm yi doldurmak için 3 cm lik aralıklarla hareket etmem, bekler önüm açılır öyle hareket ederim. Normal hayatımda olmasa da trafikte çok sabırlıyımdır. Pozantı-Ankara yolunda (eski yol) 45 dakika 10 km ile tır takip etmişliğim vardır. Bilmem ne kadar etkisi vardır ama alışkanlık olmuş genelde yarım deponun altına düşmemeye çalışırım. Hemen şunu da ekleyeyim. Kardeşimin 2008 Clio HB 1.5 Dci aracı ile kardeşim 4.5 Lt ortalama tutturmuşken ben o araçla 6.7 lt nin altına inememiştim. Yukarıda bahsettiğim şeyleri yaparken amacım yakıt sarfiyatı falan değil. Öyle olsa 2300 cc otomatik Mercedes'e yılllarca LPG taktırmadan benzinle binmezdim.

Şimdi gelelim diğer mevzuya. Forum moduyum diye ne oldum delisi olan vatandaş sanadır sözüm. Özel mesaj göndereceğine yazacaklarını burada yaz. Yazdıklarımı silme ki objektifmişsin diyebileyim (hiç sanmıyorum ya) Yazdıklarımdan bu kadar rencide oluyorsan ve bu kurallara aykırı ise aykırı bulduğun bölümü siler cezanı verir geçersin. Yoksa "usluba dikkat et" "haddini aşma " gibi laflarla hizaya sokma gayretine girmek senin haddin değil. Hele ki böyle bir ortamda. Reel hayatında nesin kimsin umrumda bile değil ama klavyenin başında biri sana forumu düzenlemeye yardımcı ol dedi diye gelip de kimseye dayılanmaya hakkında haddinde yok.
Aslında sana söylenecek laf çok ama seni bu kadar bile muhatap aldığım için hata ettiğimi düşünürken daha fazla yüz göz olmak istemediğim için buraya kadar diyorum.
Bazı şeyleri hazmedememiş insanların forum modu seçilmemesi durumunda bu tür şahsi meselelerin önüne geçilebilir, aksi taktirde genelde hazımsızların komplekslerini giderdikleri yerler olmaya devam edecektir bu forum ortamları.

Herkese iyi forumlar.

[img=800x600]http://f1304.hizliresim.com/18/3/lqz56.jpg[/img]

[img=800x600]http://d1304.hizliresim.com/18/3/lqz5v.jpg[/img]

[img=800x600]http://c1304.hizliresim.com/18/3/lqz60.jpg[/img]

[img=800x600]http://c1304.hizliresim.com/18/3/lqz6f.jpg[/img]

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar bu tartismalarin sebebi sanirim 1.4 turbo ve otomatik ikilisinde sedanlarda ve hb de makyaj ile beraber yapilan yapilan iyileştirmelerden kaynaklaniyor.

Sedan 1.4 otomatik fabrika verisi 8.9 olarak açıklandı. Makyaj öncesi hb için fabrika verisi 9.3 idi. 1.4 turboya gelen overboost ve active select iyileştirmeleri ile gerçekten yakıt sorunu yok sedanlarda.

Benim de ortalamam 8.0 litre active select ile