Yeni astra 1.4 otom vites yakıt tüketimi

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni astra 1.4 otom vites yakıt tüketimi

AstRaTurBo link' Alıntı:
1.4 T A.S Sedan sahibiyim sehir ici 100TL benzin ile 280 km yol yapiorum tabiki normal kullanimda. yhane 35krs yakiyor Km'de.

aynı araç cosmo donanım ile 100 tl ye 180 km anca yapıyorum. nasıl 280 km yapıyorsun anlatırmısın detaylıca.

AstRaTurBo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:
aynı araç cosmo donanım ile 100 tl ye 180 km anca yapıyorum. nasıl 280 km yapıyorsun anlatırmısın detaylıca.

(Bunu aldigimiz bayideki saticida demisti. Nasil ortalama 8.0Lt yapiyorsunuz  demisti, biz ortalamayi 10LT asagi dusuremiyoruz ??)

Ben hayatta arabayi otomatikte kullanmiyorum bune arkadas 1800 devirde arac vites atiyor araba gucsuz oluyor, e tabi ozaman az daha gaza basmam lazim ve bu durumda daha fazla yakit tuketcek arac. Az daha gaza bassam 2300 devirde fln vites atiyor ve daha fazla yakit tuketiyor. Ozellikle rampada 1500 devirle cikiyo arac daha fazla gaza bassam vites kucultucek ve fazla yakit tuketicek (MANUELDE, RAMPADA HAFIF GAZA DOKUNUYORUM 2700- 3000 DEVIR ARASI CIKIYORUM, OTOMATIKTE 1500 DEVIRDE DAHA FAZLA GAZA BASMA GEREK). Babam hep otamatikte kullanir arabayi ve her defasinda ortalamaya bakinca 9.0LT/100km yaziyor ?? ( BABAM ARABAYI HIC BIR ZAMAN HIZLI KULANMAZ) ben her normal kullanimda 8.0 LT/100km gecmiyorum cunku herzaman manuelde kulanirmim arabayi hafif gaza dokunurum ama vitesi gec atarim 2400- 2600 devirde fln, babam sonra arabayi kullaniyor ve bi bakiyorum 8.0 LT 8.6 cikmis ?!. Babam bile sasiriyor nasil ortalama 8.0 LT yaptigimi. Ozellikle kalkislarda hizli kalkis yapmayin, Ilerde trafik lambasi kirmizida ise gaz kesin araba kendiliginden yavaslasin, rampa inerken ve sonrasinda yokus varsa, rampa inerken hafifce gaza basin ve araba iyicene hizlansin sonra yokusu rahatca fazla gaza basmadan cikin. Bunlari hepsini uyguluyorum yakittanda sikayetci degiliz !!
Ortalamayi ben bi defasinda 10.5LT gordum oda hep hizli kullandigimdan oldu.

( ARACTA CHIPTUNG VAR (MEGACHIPTUNNINGDE YAPILMISTIR) 165 BG 273 TORK ARAC SUANDA VE COK FAYDASINI GORUYORUM YAKITTA, ASTRADAN ONCE FLUENCIMIZ VARDI 1.5 OTOMATIK DIZEL 110 BG ORTALAMA YAKIT 6.5 LT CHIP TUNNINGDEN SONRA 5.4LT INDI VE BABAM ASTRAYI ALDIKTAN 420 KM YAPTIKTAN SONRA DIREK CHIPTUNNING YAPTI PERFORMAS ICIN DEGIL TABI 55 YASINDA BABAM SIRF ARABA RAHAT GITSIN VE AZ TUKETSIN DIYE YAPTIRDI, BU ARA BABAM HIC BI ZAMAN ARACIN ORJINALIGINI BOZMAK ISTEMEZ AMA CHIPTUNNINGIN FAYDASINI GORUYOR)

hüso1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bende mart 2013 te astra sedan 1.4 140 sport aldım benim aracım vitesli araç 5000 kmde yakıt ortalamam 7.4 şu an yakıt konusunda araçtan çok memnunum bayramda gebze - gelibolu yaptım 350 km. yaktıgım benzin 80 tl yani km de 230 krş araç hızı 100-110 arası hız sabitleyici ile, aracın  yakıtından çok memnunum fakat bana göre eksisi araç biraz hantal gibi geliyor 1.4 motor hafif geliyor sanki ....

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen hafta istanbula gidip geldim ankarada. sol şeridi kapatıp gittim 180-190 1000 km yol yaptım gidiş geliş. 420 tl yaktım km de 42 kuruş. 110 ile gitseydım muhtemelen 25 30 kuruş arası yakardım. ancak yol müsaitti radarda yoktu aracın hakkını verdim:)