Yeni astra çok yakiyor !!!

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım hayırlısı olsun bende aynısını kullanıyorum aldığımda banada öğle gelmişyi ama şimdi 23000 km deyim
ben yol bilgisayarını sürüş 2 yi yaklaşık 8000 km dir sıfırlamıyorum her benzin alışımda sadece sürüş 1 sıfırlıyorum yani ortalama tam tamına karışık istanbulda daki trafikte 100km 7,5 yakıyor (bu nun içinde 2 kereke ankarada var geriei hep şehir içi)

şimdi 30000 deyim şehir içi yakıt ortalaması 7,3 - şehir dışı 90-100 km geçmeyince 5,2 yi gördüm bilginize 1,6/115 hp

bitefo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende astra f 1.6 gls vardı şehir içi ortalama 10 litre yakıyordu, şimdi astra h 1.4 kullanıyorum yol bilgisayarı 7.6 gösteriyor. ortalama hız 25. (araç daha 1800 km. de)
bu aralar sabahları trafik daha yoğun yolun bi kısmını 1-2. vitesle gidiyorum. aracınızın çok yaktığını düşünebilirsiniz fakat bu tüketimi hava sıcaklığı, mesafe, trafik yoğunluğu ve en önemlisi kullanım şekli etkiler. "şehir içinde" de 1.4 araca göre çok yakacağı da kesin kendi tecrübemle sabit.

Son düzenleme:

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsi fikrimce Opel'in tüm benzinli araçları yakıtı adeta saçıyor!..

Vectra b2 2000cc nin yakıtı gayet ekonomik aslında.Gelgelelim benzin 4tl olunca çok yakıyormuş gibi geliyor :)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sizin aracınızın dedesinin babası sayılabilecek bir astra kullanıyorum aynı yakıt değerlerine sahiptik taa ki bugüne kadar, bugün landirenzomu taktırdım rahat ettim :D Servis garantili takıyorsa acımayın taktırın gitsin. Gönül rahatlığıyla binemedikten sonra ne anladım ben o işten. Ayrıca bu değerler istanbul trafiği için normal gözüküyor.

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu kadar çok ve çabuk, litre fiyatları değişen bir ülkede, şu kuruş muhabbetlerini bırakalım lütfen... Yakıt değerlerinizi lt/100km olarak bildirinizki herkes aynı dili konuşabilsin. Benim motorumda v kayışı polilerinin birinden bilye sesi geldiği için, düşük devirlerde kullanıyorum. En kısa zamanda bütçeyi toparlayınca yaptırıcam ama, o zamana kadar tabiri caizse ölü modda kullanacağım ve geçen gün sehir içinde 7.5lt'yi gördüm. Ama çok sellektör yedim o başka...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zamanla yakıt tüketimi düşecektir, golf ten çok yakmaz bence...

İmkansızı denemek budur:) gır gır bir yana, burda kasdedilen golf 1.4 TSI sanırım.Ki, golf çok çok daha az yakıyor.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinli motorlar arasında şuanda en iddalı tüketime sahip motor herhalde tsi dır

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden O Kadar Yaktığını Söyleyim

1- Araba Yeni , Bunların Motoru Açık Çıkıyor, En İyisi Depoyu Fulleyip Şehir Dışına Çık

ve Şehir Dışında Yakıt Tüketimini Ölç.

2- Bunu Baharda Yapmanı Öneririm Çünki Zannımca Bir Araba En Az Baharda Yakar.

3- Arabayı Sabit Devirde Kullan, Mutlaka Tüketim Düşecektir.

4- Araba 1400 Motor , 1600 ve Üstü Olsaydı Emin Ol Daha Az Yakardı. Bizimki Sabit

Devir-Süratle [5. Vites 110 Km/h] Şehir Dışında 900 Km Gidiyor, Araba 1,8 Motor ve

Arabada 5 Kişiydik . Araba 900 KM den Fazla Gitti.

Şimdi Gelelim Büyük Konuya
MOTOR NEDEN BÜYÜK OLMALIDIR

Çünki Motor Büyüdükçe Doğru Orantıda Kasayı Kaldırabilme Kapasitesi Artar. 1.8 veya 2.0 Motorlar Benzini Kesinlikle İçmez ! Aksine 1,6 motorlardan daha az yakar. Küçük Motor Kasayı Daha Zor Kaldıracağı İçin Daha Çok Benzin Yakacaktır. 2.0 Motor Daha Güçlü ve Büyük Olduğu İçin Kasayı Rahatlıkla Kaldıracaktır.

EH , YARDIMIM DOKUNDUYSA NE MUTLU BANA :)

Kusura Bakma Ama, Motoru Küçük Aldığın İçin Daha Çok Yakıyor Gibime Geliyor

YİNEDE ŞUNU DENE : Depoyu Fulle ve Şehir Dışında Sabit Bir Hızla Sür

[5. Vitesten Aşağı Çekme ve 90KM / h Altına Düşme] Derim