Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar .. Benim başımda ki sorun halkaları bir türlü tükenmek bilmiyor .. Geçtiğimiz Cuma'ya da bir yenisi daha eklendi , üstelik en tehlikelisi .. Ofisten çıkıp eve giderken , tam yolun ortasında birden bire direksiyonum kilitlendi , ne sağa gidebildim ne de sol tarafa .. Aracımın ekranında aynen şöyle yazıyordu ... " Servis : Servo Direksiyon " .. Durmak zorunda kaldım , dörtlülerimi açtım ve Opel'in yol yardımını aradım , çekici göndereceklerini söylediler ve net adres istediler .. O sırada aracı tekrar çalıştırmayı denedim ama Akü sorunu verdi ekranda , daha sonra tekrar " Servo Direksiyon " , marş hiç basmadı , motor çalışmadı bile .. Yarım saat sonra çekici geldi , aracı çalıştırmayı denedim tekrardan , çok ilginç birşey oldu .. Araba çalıştı ve bilgi ekranında " Sürücü Camını indirip sonra tekrar kaldırın " yazdı .. Yaptım .. Daha sonra " Sağ Ön Cam" için aynı işlemi istedi , daha sonra " Arka Sol Cam " ve "Arka Sağ Cam" içinde teker teker istek düştü bilgi ekranına .. Araç çekiciye yüklenirken sorun yoktu , çalışıyordu ama ben sorunu anlamadığım için gitmesini istedim ..

Hiç birşey anlamadım , ama hiçte hoşuma gitmedi .. Aynı sorunun otobanda yüksek hızda başıma geldiğini düşündükçe daha da huzursuz oluyorum .. Ben nasıl güvenebilirim ki araca böyle bir sorun karşısında .. Bugün servisten haber bekliyorum , inceleme yapıp bilgi verecekler bana , eğer tatmin edici bir bilgi alamazsam bundan sonrada hep huzursuz olacağım ...

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

Geçmiş olsun.
Dediğiniz gibi aynı durum farklı koşullarda meydana gelseydi çok daha büyük risk ile karşı karşıya kalabilirdiniz.
Bence sorunu direk opel türkiye ye de bildirin.Direksiyon sorunu öyle serviste yaptık gitti şeklinde hafife alınacak bir sorun değil.Hepimizin başına gelebilir.

İşin garip yanı camları aç-kapa uyarısının direksiyon servosu ile ne ilgisi var?Mastertech arkadaşlar yorum yapabilir mi?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun Allah korumuş sizi.yeni nesil araçların en büyük sorunu bu ,her şey elektronik bu kadar çok yazılımsal parça olunca evde bilgisayarda başımıza gelen araçlarda da oluyor ,bilgisayar klitliyor program hatası veriyor vs vs bunu firmaların bir an önce aşması lazım.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi bu ne ya... Çok ürkütücü oldu... Balatadan sonra direksiyon kilitlenmesi....Geçmiş olsun birader...

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun. Daha önce hiç duymamıştım yeni astrada böyle bir arıza ama demek ki olabiliyormuş. Bir daha aynı problemin olmaması için detaylı bir inceleme şart.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun. forumda okuduğum en ciddi, en tehlkeli sorunlardan biri.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun, tüylerim diken diken oldu! Dediğiniz gibi yüksek süratle giderken olsa... İnsan düşünmek bile istemiyor. Çok hassas bir durum, konuyu Opel Türkiye'ye iletmenizi öneririm.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun
Aracınızın bilgisayarı çökmüş olabilir, bilgisayar arızası verincede direksiyon çalışmamış ve diğer uyarıları vermiş
Bence önemli bir arıza işin peşini bırakmayın..

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pes artık diyorum ve daha birşey söylemiyorum 31agryyy

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

çok geçmiş olsun.

o uyarıyı bende ekranımda görmüştüm ama haraket halinde değildim ve motor çalışmıyordu.

bunun sebebi elektrik sisteminden kaynaklıymış benim akü problemi vardı o yüzden direksiyon sistemi ve immobilizer çalışmadı bunların uyarılarını verdi ekranda.

umarım probleminiz çözülür ve tekrarlanmaz tekrar geçmiş olsun..