Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

Moderatör Edit: Konu içeriğindeki karşılıklı tartışma içeren ve içerikle alakası bulunmayan mesajlar incelenmek üzere başlıktan taşınmıştır...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı yakıyorlar.Ancak reel durumda işler değişceğinden fazla yakma olasılığı 1.6nın daha fazla.Ancak gel gör ki yeni alınıcak durumda bende ifade ettim 1.3 alınmaz 1.6 varken teknik veriler ise verdiğim sitedeki 4.7 3.5 3.9 du ortalama bakıldığında aynı ama sanılan gibi 0.1 fark yok start stop ile arasında.

Ayrıca hakaret varsa kişiye yönelik aynen ceza verilsin kim ettiyse ben etmediğim için sorun yok ama eden varsa ceza verilsin.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Aynı yakıyorlar.Ancak reel durumda işler değişceğinden fazla yakma olasılığı 1.6nın daha fazla.Ancak gel gör ki yeni alınıcak durumda bende ifade ettim 1.3 alınmaz 1.6 varken teknik veriler ise verdiğim sitedeki 4.7 3.5 3.9 du ortalama bakıldığında aynı ama sanılan gibi 0.1 fark yok start stop ile arasında.

Ayrıca hakaret varsa kişiye yönelik aynen ceza verilsin kim ettiyse ben etmediğim için sorun yok ama eden varsa ceza verilsin.
s.icinde belli olmaz ama reel kullanimda bana 1.6 daha avantajli gibi geliyor.tabiki 80-90 sabit ve hep duz yolda gidilmeyecegini dusunerek yaziyorum yokus cikarken veya 90 ustu hizlarda giderken 1.6 buyuk ihtimalle daha az yakicaktir tabi sadece tahmin daha guclu ve 6. vitese sahip araclarin uzun yolda avantajli olmasina dayanarak yaziyorum

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Moderator arkadaslar mesajlari incelesin ve hakareti baslatanlara ceza versin benim acimdan sikinti yok mesajlar ortada , kimin kime ne dedigi nasil hitap ettigi ortada , bana hakaret edildi gereken yapilsin diyen bu sahsin aglamasiyla gercekler carpitilamaz ; genel bir yorum yaptim ve 1, 3 motoru surekli elestirenlere bu motordan niye bu kadar rahatsiz olduklarini sordum ; bu sahis yine yok ergensin  yok terbiyesizsin gibi hakaretler yagdirdi ve agzinin payini aldi daha once ettigi hakaretlerde mesajlarda duruyor zaten ; cevabini aldigi zamanda nedn aglıyor anlamis degilim.
1.6 motor tabiki 1, 3 den daha guclu  tabiki  ve daha tercih edilesi bir motor zaten bunun aksini  kimse soylemiyor ; lakin bu forumu 1, 3 motoru karalama forumu  olarak goren ve zevkle bindigim aracimin sahip oldugu bu motoru asilsiz , bilgiden yoksun iddialalarla  karalamaya calisanlara gerekn cevabi da her zaman veririm , buraya fikir sahibi olmak icin binlerce insan giriyor ve 1, 3 kullanmayan bu motoru doğru düzgün tanımayan kişilerin(kişi!) yaptigi  gerksiz , gercek disi yorumlarin araclarimizin degerini dusurmesine izin veremem.

İlla ben bu motora taktım sabah aksam bu motoru karalayacagım dıyorsan kendıne '1.3 karalama ' diye malum sıtelerde bır baslık acar içini dökersın.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu foruma ne olmuş böyle. Bizim forumda böyle olaylar yaşanmazdı. 1.3 cdti kullanıyorum ve bu aracı ekonomi için aldım ve mutluyum. Performans isteseydim 1.6 180bg lik alırdım.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Yani abilerim kardeşlerim işin özeti:

1.3 motor 1.6 motorla performans olarak rakibi olamaz.

1.6 motor da 1.3 motorun yakıt tüketimi konusunda yanına bile yaklaşamaz neredeyse 2 katı yakıyor.

birbirinizi kırmak yerine,

istediğiniz testleri yapın,değerleri bakın iki arabayı yan yana koyun.her zaman önde giden 1.6 115 motor olacaktır ama ilk petrole giren de o olacaktır  okkk

olsun petrole girip çıkar yakıtını alır devam eder 1.3 hala geridedir  011zaa

biochan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eskiden brodway bir arabam vardı ve satıp dizel astra H aldım. ilk kullandığımda bu ne ya dedim kendi kendime bu araba gitmez... aracı aldığım kişi alışırsın diye gülümsedi. gerçekten de alışmam 1 haftadan daha az sürdü ve çok iyi bir seçim yaptığımı zamanla anladım. kimse brodwayin gücünün astra dizelden daha fazla olduğunu iddia edemez heralde, bu fark yakıtın farklı olması, dişli oranlarının farklı olması, kasa ağırlığı vs vs sebeplerden kaynaklanıyor  malum. dolayısıyla elmayla armudu kıyaslamak zaten mantıksız. astra H dan sonra J kasa aldım ve daha ağır kasa olmasına rağmen daha iyi bir çekişi hissettim. daha önce yazdığım gibi geçen hafta da 1.6 dizel astrayı denedim ve kalkışlardaki serilik, motorun daha sesiz olması dışında samimiyetle 41 beygirlik bir fark göremedim. burada kasa aynı olunca kıyas daha anlamlı olur diye düşünüyorum. yine samimiyetle şunu düşündüm, daha fazla vergi, 3-4 bin lira fark, bir yanda yıllardır denenmiş kemale ermiş bir motor... diğer taraftan da deneyimlerimi yalanlarcasına koro halinde "1.3 gitmez" diyen bir kitlenin gazına gelmek...1.3 astranın patent hakkı bende değil, ilelebet bu arabaya da binmeyeceğim dolayısıyla takım tutar gibi tutmuyorum ve birçok insanında benim gibi düşündüğünü biliyorum. kimse 1.3 en seri en hızlı motor falan demiyor, benim işimi görüyor ve öyle eleştirildiği gibi haşa huzurdan " eşşek gibi" falan da değil. bu söylem maalesef sanal ortamlarda moda olmuş gibi görünüyor ve benim ilk sürüşümde edindiğim izlenim gibi aracı kısa süre binerek test eden insanların peşin hükümlerinde ibaret. 4 yıldır bu motoru kullanıyorum, uzun yol dağ bayır yük klima her şartı gördüm. araç cahili bir insan da değilim uzun süre benzinli megan, dizel volvo s40, dizel accent, dizel focus, nissan almera vsvs yeteri kadar kullandım. ha bu arabalardan çekişine hayran kaldığın hangisi derseniz dizel accent :))) eğer forumun amacı insanlara tecrübeleri aktarmak ve yol göstermekse lütfen daha fazla özen diyorum. saygılar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence astra içerisinde yapılan bu tür karşılaştırmalar yanlış
herkes bütçesine ve mantığına, isteklerine göre kadar verip bir şekilde alıyor aracını
kimi cosmo ile mutludur, kimi edition alır mutlu olur, kimi dizel alır kimi benzinli alır
o yüzden senin aracın gidiyor, benimki uçuyor, seninki çok benzin yiyor vs vs
sonu olmayan bir döngünün içerisine girmiş oluyoruz dolayısıyla

evet 1.6 dizel 1.3 dizele göre çok daha performanslı ama aradaki fiyat farkını bir şekilde
kendi içimizde mukayese edip 1.3 dizel alınıyor, 3 sene 1.3 dizel severek kullandım vergi avantajı
az yakıt evet mükemmel seri değil ama beklentilerimi 3 sene boyunca karşıladı
daha performanslı olsun isteseydim gider 1.4 t ya da 1.6 t alırdım ya da aradaki farkı verebilsem
1.6 dizel alır kullanırım.
Hiç bir araba mükemmel değil premiumlar dışında. 1.6 dizel alırsın sonra bu da yetmez passat cc alırsın o da yetmez
a4 alırsın hadi o da yetmedi mercedes c 220 alırsın, eh daha performanslı olsun porshe, ferrari

anlıyacağınız bunun sonu gelmez :)
Bütçe ve mantık süzgecinden geçirdikten sonra ve aracınızla mutlu olduktan sonra bu tür kısır döngüye girmek gereksiz
Yapıcı yorumlar yaparsak birbirimizi rahatsız etmemiş oluruz.

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
bence astra içerisinde yapılan bu tür karşılaştırmalar yanlış
herkes bütçesine ve mantığına, isteklerine göre kadar verip bir şekilde alıyor aracını
kimi cosmo ile mutludur, kimi edition alır mutlu olur, kimi dizel alır kimi benzinli alır
o yüzden senin aracın gidiyor, benimki uçuyor, seninki çok benzin yiyor vs vs
sonu olmayan bir döngünün içerisine girmiş oluyoruz dolayısıyla

evet 1.6 dizel 1.3 dizele göre çok daha performanslı ama aradaki fiyat farkını bir şekilde
kendi içimizde mukayese edip 1.3 dizel alınıyor, 3 sene 1.3 dizel severek kullandım vergi avantajı
az yakıt evet mükemmel seri değil ama beklentilerimi 3 sene boyunca karşıladı
daha performanslı olsun isteseydim gider 1.4 t ya da 1.6 t alırdım ya da aradaki farkı verebilsem
1.6 dizel alır kullanırım.
Hiç bir araba mükemmel değil premiumlar dışında. 1.6 dizel alırsın sonra bu da yetmez passat cc alırsın o da yetmez
a4 alırsın hadi o da yetmedi mercedes c 220 alırsın, eh daha performanslı olsun porshe, ferrari

anlıyacağınız bunun sonu gelmez :)
Bütçe ve mantık süzgecinden geçirdikten sonra ve aracınızla mutlu olduktan sonra bu tür kısır döngüye girmek gereksiz
Yapıcı yorumlar yaparsak birbirimizi rahatsız etmemiş oluruz.

ben de bunu kastetmiştim. bu işin sonu yok. bugün arabaya verebilecek 500 bin liram olsa Porsche Panamera alırım. Ama eminim ki o arabada da eksik bulurum. herkesin zevki ve öncelikleri başka. birbirimizi kırmanın üzmenin anlamı yok. Sports Tourer 1.6D Otomatik Cosmo olsa, para biriktirir sonra alırdım. Ama mevcut şartlarda 1.4T bana uygun düştü onu aldım. herkes elindekinin kıymetini bilse, başkasınınkine mana bulmasa zaten sorun kalmaz.

saygılar. bravoo