Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra J 1.6 Dizel 136 HP İncelemelerim

Bugüne kadar fren tepkileri veya ani durmak zorunda olduğum durumlarda fren ile ilgili bir sorun yaşamadım.  Hissizlikten kastiniz nedir bilmiyorum ama fren tepkimesi ve duruş güvenliği bence oldukça iyi.  Benim için önemli olan ani fren durumunda aracın önden ve arkadan savrulmamasi bu da astrada çok iyi.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
aslinda frenler iyi aracta cok cabuk ve  stabil durabiliyor ancak fren pedali kotu fren hidroligi bosalmis gibi bir durumu var pedalda bosluk var ilk basista hic fren yapmadigi bir bosluk var rahatsiz edebiliyor alisana kadar.

evet bu boşluk benim aracımda belirgin hatta o boşluk kısmı geçilirken lokurtuya benzer bir ses gelmekte.... ama ne yapıyoruz opelimiz varsa böyle şeyleri asla ve asla sorun etmiyoruz nasılsa o bir astra ve asla yolda kalmaz  :D

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Bugüne kadar fren tepkileri veya ani durmak zorunda olduğum durumlarda fren ile ilgili bir sorun yaşamadım.  Hissizlikten kastiniz nedir bilmiyorum ama fren tepkimesi ve duruş güvenliği bence oldukça iyi.  Benim için önemli olan ani fren durumunda aracın önden ve arkadan savrulmamasi bu da astrada çok iyi.

Normal bir kullanıcıyı rahatsız edecek seviyede birşey değil bu, çoğu insan fark etmez bile belki bilemiyorum. Bir önceki Astra(H)'ya kıyasla fark ediliyor bu durum. Eski astrada fren pedalına dokunduğunuz anda daha en üst kısmındayken bile frenleme başlıyordu ancak astra J'de sanki pedalın ilk 1 cm i boş gibi.

Dediğim gibi alıştıysanız fark edilmez bile, ben de şu an hissetmiyorum çünkü alıştım. Ancak kullanmaya ilk başladığım zamanlarda garipsiyordum.

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de eski Astra H kullanıcısıyım. Fren konusunda dediklerinizi anlıyor ve katılıyorum.

H kasada pedala dokunduğunuz andan itibaren tepkiyi alıyordunuz ve çok yumuşak bir basma direnci vardı.
J kasada fren pedalı biraz daha mukavemetli, aynı fren tepkimesi için daha sağlam basmak gerekiyor. 1-2 sürüşten sonra alışıyorsunuz. yüksek hızlarda da, yakın şehiriçi trafiğinde de frenle ilgili durma mesafesi konusunda sıkıntı yaşamadım.

falconpower

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren konusunda H kasa kullanıp yorum yapan arkadaşlarıma katıldığımı belirtmek isterim. İlk 1-2 gün H kasa aracıma göre bana da frenler hissiz gelmişti.  H kasada frenler hassastı, dokunur dokunmaz tepki veriyordu. Zamanla alışmıştım fren tepkilerine. şuan yeni aracımın fren tepkilerine de alıştım. Frenlemede problem yok yanlış anlaşılmasın, H kasaya göre biraz daha geç tepki veriyor.

USB kullanımıyla ilgili bir problem yaşadım. Elimdeki tüm usb bellekler ntfs formatlı ; 4 , 8 ve 16GB kapasitesindeler. Cd600 ses sistemi hiçbirini tanımadı. 4GB olan flash diski fat32 yapıp sacece mp3 dosyalarını atınca içine sistem flash diski tanıdı. 8 ve 16 GB üzerinde yedeklerim olduğu için henüz onları deneyemedim fat32 olarak. Ancak işe yarayacağını düşünüyorum.

Bu arada birkaç öneriye ihtiyacım var, fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

1- Sıfır araç boya korumasına, koltuk koruma dahil: 300-500 TL arasında bir fiyat veriyorlar. Sizce bu uygulamaya gerek var mı?
2- Forumda navigasyon sistemleri hakkında vakit buldukça bir şeyler okumaya çalıştım. Ancak kafamdaki sorunun cevabını bulamadım.
    CD600 Intelink sistemine forumdaki navigasyon ve geri görüş kamerası uygulanabilir mi?
3- ֖n park sensörleri sonradan takılabilir mi?

Syg.,

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çorlu'dan arkadaşımın babası da 1.6 aldı.Sesi duyunca zaten şok oldum.Benim araç onun yanında magirus gibi kaldı resmen.Opel bu sefer hakikaten yapmış.

Nano yapın derim aracınıza.Henüz sıfır olduğu için Polish e gerek yok.Kil ile boyayı temizleyin nano yapın yeter.

Ön tampona sonradan orjinal park sensörü takılır büyük ihtimal ama size beyin, kablo ve bununla uğraşacak birileri lazım :)

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecen arkadasim focus almisti onu kullanirken ilk frene basinca one gittik ben astramda alismisim focusta hemen frenliyor yani cok onde gibi geldi hatta bu normal mi demistim. Demek ki bizim astralarin farkliymis..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu hafta sonu odaktaydik 1.6 dizeli test edecektir video da cekicektik ama test aracı Bayrampaşa odaktaymiş
İlgilenen olursa hem sprint Booster hem de 1.6 dizel test için Topkapı odak ta buluşma planlıyoruz
Ben de çok merak ediyorum eski bir 1.3 dizel sahibi olarak

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 dizel astra sahibi arkadaşların 1.6 dizeli test etme ve mukayese konusunda istekli olmaları anlaşılır bir şey, ancak 1.4 turbolu bir aracı kullanan ve henüz yeni almış biri olarak 1.6 dizel motor ilgimi çekmiyor. Ancak takip ettiğim kadarıyla motorun ivmelenmesi gayet başarılı imiş, ne diyelim alacak talihlilere kazasız belasız sürüşler dilerim  m34444

biochan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün ben de 1.6 136 beygir sedan aracı test ettim ve kendi 1.3 sedanımla kıyaslama şansım oldu. kalkışlardaki serilik ve sesin 1 tık az olmasının dışında ben aman aman bir fark göremedim. şahsi fikrim kendini ispatlamış sorunsuz 1.3 motoru bu nispeten çok önemli olmayan sebeplerden dolayı terketmek çok da anlamlı değil. bu arada bu testten sonra 1.3 motora olan hayranlığım bir kat daha arttı. 1.6 dan sonra 1.3 ler ayağa düşer beklentisi var gibiydi, bence hiç öyle olmayacak ve 1.3 ler popülerliğini daha uzun süre sürdürecek gibi görünüyor. selamlar