yeni astra sedan cosmo 1.4 active select titreme sorunu acil.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.
aracım 4 bin km de.
ışıklarda vs  vites D de iken titreme var. ilk zamanda da oluyordu ancak son bir haftatır titremedin şiddeti arttı. bu konuda ne yapmalıyım. araç 1.5ay oldu alalı. serviste bu durumu çözerler mi yoksa normal deyip yollarlar mı?. sarsıntı azdı ancak coğalıncaa araçtaki yolcularda araç neden titriyor demeye başladı. savsiyelerinizi bekliyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni astra sedan cosmo 1.4 active select titreme sorunu acil.

Aracın rölantisinin düşük olma ihtimali var mıdır?

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Aracın rölantisinin düşük olma ihtimali var mıdır?
sanmıyorum. devir bandı 7-8 arasında. araç titrerken devir saati hiç oynamıyor. sabit.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kırmızıda beklerken aracı N ye alın. Bu debriyajlı otomatiklerde elzem olsa da bizde de yağın ısınmasının önüne geçiyor. Ayrıca hafif titreme bende de var ve bu hissedilebilen titremeler ilk bakımda güncellemeden sonra belirginleşti. Siz anlık duraklamaların dışında N ye alın rahat edin.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nacizane tecrubem

1) Bekleme yaparken frene yarım değil tam basın
2) Bekleme yapmadan önce mümkün olduğunca erken ayağınızı gazdan çekerek son metreleri aracın kendisinin gitmesini sağlayın
3) Ve son olarak böyle test yapacağım videolara çekip forumlara yükleyeceğim vs diyerek aracı gereksiz yere yormayın :)))

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
Nacizane tecrubem

1) Bekleme yaparken frene yarım değil tam basın
2) Bekleme yapmadan önce mümkün olduğunca erken ayağınızı gazdan çekerek son metreleri aracın kendisinin gitmesini sağlayın
3) Ve son olarak böyle test yapacağım videolara çekip forumlara yükleyeceğim vs diyerek aracı gereksiz yere yormayın :)))
saol tavsiyler için ancak yormak ile alakası yok. 1000 km de de aynı sıkıntı vardı. arastırdım as olan baskalaarında da varmış. ancak benim aracımdaki çok mu az mı bilemiorum. başka bir as ye binip test etmem lazım. bakıma 10bin km var daha ilk fırsatta gidip göstereyim servise. geçenlerde opak a gittim, pek bilgileri yoktu başka servise gideceğim.

evrent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kalitesiz benzinlerde de (Oktanı düşük veya eklentiler karıştırılmış olanlar) bu tür davranışlar gösterebilir.
bir de isterseniz hava filtrenizi kontrol edin yaprak vs tıkamış olabilir ve düzgün hava karışımı sağlayamıyor olabilir.

ikinci yorumu benzinli olduğunu düşünerek yaptım

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı durum geçende bahsettiğim gibi nişanlımın Active Select aracında da mevcut. Kırmızı ışıkta beklerken periyodik şekilde (5 saniyede bir mesela) kısa titremeler yapıyor ve bariz hissediliyor.
Birçok AS kullanıcısında benzer durum mevcut, eğer fazla ve sürekli titreme yapıyorsa aracınızın rolanti ayarı bozulmuş olabilir.

ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı titreme benim aracımda da mevcut. Sizin ki kadar hissedilir olmasa da direksiyonda oturan kişinin hissedeceği derecede. Dediğiniz gibi genelde krımızı ışıkta veya her hangi bir yol geçişinde beklerken hissediliyor. Arac hararet göstergesi devamlı olarak 90 derecede sabit duruyor inmiyor veya çıkmıyor. Lakin bu duruklamalarda aracın fanının devreye girdiğini ve ufak kesik kesik titremeler yarattığını tahmin ediyorum. Bu titremeler sizin araçta artıysa zaman içinde her hangi bir vidanın gevşediği için vuruntulu olarak titremeler olması muhtemel diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorun benzin ya da başka bir şeyle alakalı değil. Çünkü vitesi boşa aldığınız zaman hiçbir titreme kalmıyor. Büyük ihtimalle rölanti ayarı ile ilgili.