Yeni astra Usb problemi ?

BN7150

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli arkadaşlar,
Daha önce 2005 Astra H kullanıcısıydım. Bugün itibari ile 2010 model Astra Sport 1.6 115 hp bir araç aldım. Ve usb ile ilgili bir sorun yaşıyorum.

Usb belleği ilgili bölüme takıyorum. 2 kez aux tuşuna basıyorum. Önce Aux bağlı, ardından aux bağlı değil diyor. Sanırım bu arada usb bellek okunuyor. Daha sonrada Desteklenen veri biçimi bulunamadı" tarzında bir yazı çıkıyor ve otomatik olarak cd çalar'a geçiyor.

Uzun lafın kısası usb'den müzik dinleyemiyorum. Aracın eski sahibini aradığımda kendisinin Kingston marka flashdisk ile normal bir biçimde müzik dinleyebildiğini söyledi.çalıştırabildiğini söyledi. Ayrıca disk'in 4 gb'den büyük olmaması gerektiğini söyledi. 4 gb disk aldım, ona da mp3 uzantılı müzik attım ancak dediğim gibi desteklenen veri biçimi bulunamadı, bağlantınızı şimdi güvenle kaldırabilirsiniz gibi bir yazı çıkıyor.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Herkese kazasız belasız sürüşler diler, teşekkür ederim.

Kullanıcı adımızda eski plaka olarak kaldı ama ne yapalım. :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Klasör klasör göremiyordur belki, dosyaları ana dizine atıp deneyin.

BN7150

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce ana dizine attım normal şekilde hiç klasör oluşturmadan çalışmadı. Sonrasında bir klasör açıp dosyaları o klasöre attım. Ana dizindekileride sildim fakat yine çalışmadı ne yazıkki.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kere 4 gb diye bir şey yok ben 16 gb kullanıyorum aslanlar gibi çalışıyor hiç kasılma yavaşlama falan yok

belleğinizin biçimlendirme şekline bakın ntfs mi fat32 mi bunun yüzünden usb görmüyor olabilir sanmıyorum ama mp3 lerin formatları aracın desteklemediği bir tür olabilir bunları gözden geçirip tekrar deneyin bence olmadı farklı bir usb ve farklı biryerlerden mp3 temin edip deneyin en son ihtimal aracın usb girişinde sıkıntı olabilir belleğe elektrik gelip gelmediğini kontrol edin ışığı yanıyormu bakın bunlardan sonuç alamazsanız servisi ziyaret etmeniz gerekir diye düşünüyorum

BN7150

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kere 4 gb diye bir şey yok ben 16 gb kullanıyorum aslanlar gibi çalışıyor hiç kasılma yavaşlama falan yok

belleğinizin biçimlendirme şekline bakın ntfs mi fat32 mi bunun yüzünden usb görmüyor olabilir sanmıyorum ama mp3 lerin formatları aracın desteklemediği bir tür olabilir bunları gözden geçirip tekrar deneyin bence olmadı farklı bir usb ve farklı biryerlerden mp3 temin edip deneyin en son ihtimal aracın usb girişinde sıkıntı olabilir belleğe elektrik gelip gelmediğini kontrol edin ışığı yanıyormu bakın bunlardan sonuç alamazsanız servisi ziyaret etmeniz gerekir diye düşünüyorum

Öncelikle yanıt için teşekkür ederim. Bir kaç farklı usb ile denedim, hiçbir şekilde mp3'leri okumadı. Dediğim gibi bayaa bekledikten sonra desteklenen veri biçimi bulunamadı gibi birşey yazıyor. Biçimlendirme şekillerine bakmadım açıkçası.

Aracın usb girişi çalışıyor, zira telefonu bağladığımda telefon şarj oluyor. Aracı aldığım arkadaş bu şekilde de müzik dinleyebildiğini söyledi ama ben telefondan da dinleyemedim. Telefonda da veri biçimi desteklenmiyor dedi.

Mp3'ler zaten bildiğimiz .mp3 uzantılı dosyalar. Acaba .wma filan mı atsam diyeceğimde onunla uğraşana kadar cd yapmak daha mantıklı.

Bu sorunu yaşayan çok nadir insan var, onlardan bir kaç taneside akü'nün kutup başını söküp tekrar denemiş bu şekilde çalıştırmışlar. Bunu az önce öğrendim, yarın deneyeyim.

Bu arada başına gelen varsa, çözüm önerisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Hayırlı geceler.

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diski fat32 olacak şekilde tekrar biçimlendirip dosyaları tekrar yükleyin çoğu mp3 çalar ntfs sistemini tanımıyor malesef.

BN7150

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutup başını çıkarttım taktım yine düzelmedi. Anlamadım gitti. Disk'i de fat32 olarak biçimlendirdim ki zaten öyleydi.

Sanıyorum diski okuyor fakat, desteklenen veri biçimi bulunamadı diyor. .wma uzantılı dosya attım yine farketmedi.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutup başını çıkarttım taktım yine düzelmedi. Anlamadım gitti. Disk'i de fat32 olarak biçimlendirdim ki zaten öyleydi.

Sanıyorum diski okuyor fakat, desteklenen veri biçimi bulunamadı diyor. .wma uzantılı dosya attım yine farketmedi.

başka bir sıkıntı var demekki son olarak şöyle dene istersen usbdeki müzikleri mp3 cd yap cd çalışırsa kesin usb de sorun var demektir

Miraç Kuyumcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Ben de bu problemle karşı karşıyaydım 2,3 gündür. Farklı yollar denedim ve sonuca ulaşabildim.

Öncelikle "Hard Disk Low Level Format Tool" adlı program yardımıyla usb'nizi tabiri caizse fabrika ayarlarına döndürün.

Usb'nizi bilgisayarınıza taktığınızı varsayarak;

Programı açtıktan sonra ilk pencereden sorunlu olan belleğini seçerek "continue" deyiniz. Akabinde "Low-Level Format" sekmesinden farklı bir seçeneği seçmeksizin "Format This Device" ile formatlama işlemine başlayın.

İşlem bittikten sonra -ki biraz zaman alacaktır- usbnizi takıp çıkartın. Bundan sonra windows sizden biçimlendirmenizi isteyecektir. "Hızlı Biçimlendirme" seçeneği ile bu bölümü geçtikten sonra usbniz kullanıma hazır duruma gelecektir.

Kolay gelsin ;)