yenİ balatalarda sorun

BAYRASMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar.2011 CORSA SAHİBİYİM.ARACI ALDIKTAN 1-2 HAFTA SONRASINDA FREN SIKINCA HAAAAART GİBİ BİR SES GELDİĞİNİ FARKETTİM.OPEL SERVİSİ TEL.İLE ARADIM.ARAÇ YENİ OLDUĞU İÇİN NORMAL DEDİ,BALATALAR ISINDIKÇA KAYBOLUR DEDİ,BENDE ÖNEMLİ DEĞİL DİYEREK ÜSTÜNE GİTMEDİM AMA ARAÇ 5600 KM OLDU.O SES YOK OLMADI.DÜŞÜK VİTESTEKİ FRENLERDE DAHA BELLİ.BENDE SÜRÜŞTE RAHATSIZ OLMAYA BAŞLADIĞIM İÇİN SERVİSTEN RANDEVU ALDIM.SES ISLAK YOLLARDA DAHA AZ DUYULUYOR.BU SORUNLA İLGİLİ YORUMU OLAN VARMI,BUNLAR GARANTİ KAPSAMINDAMI BİLGİSİ OLAN VARMI TEŞEKKÜRLER.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı balatalarda üretim hatası olabiliyor. Garantiden değiştirmeleri gerekirdi. Isınınca, soğuyunca, alışınca geçer gibi söylemler sadece kandırmadan ibarettir. Oldu ya. Doktorda hastasına iyileşince geçer desin. Varmı böyle bişey :)

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımdada 10-20 kilometre hızlarda tekerlekleri durdurmayacak kadar fren yaparsam garç gurç ötüyor frenler. Yüksek hızlarda rüzgar vs yüzünden bu ses duyulmuyor. Bakalım ne zaman sorun yapacak :)

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar senedir araç kullanırım, kaç defa balata değiştirdim, sadece bir defa başıma geldi balataların ses yapma olayı ve derhal değiştirdiler.

BAYRASMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bende ondan servise götürecem ,fren sıkarken tam güven duyamıyorum.bakalım ne çıkacak.

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
on disklerin degismesi gerekiyor fakat balatalar yeni. ozel servisteki eleman paran varsa balatalari da degistirsen iyi olur, ama yok dersen balatalara zimpara atariz kullanirsin dedi. balatalari degistirirken diskler icin beni uyarmadiklari icin boyle oldu vaziyet. siz ne dersiniz arkadaslar? yeni balatayi atmaktansa zimpara atttirip kullanayimmi? sorun olurmu ?

BAYRASMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yanlış anlaşıldı galiba ben balata falan değiştirmedim.aracı o almıştım.15000 garanti diyor.eğer garanti şartlarına uyuyorsa 14.999 olsa dahi değiştirmeleri gerekmiyor mu?

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
direk balataya yönelmeyin bence corsa D lerde düşük hızlarda hafif fren yapınca ABS devreye giriyo ondan da ses dyuyor olabilirsiniz. serviste yetkili biriyle teste çıkın siz kullanın. kronik bir ABS sornu benim arkadaşımın başına da geldi ön tekerlek sensörleri değişti garantiden sorun düzeldi ... bi fikir alın servisten tamamen garanti kapsamında olmalıdır....