yeni clio 4 joy modeli dizel 1.5 75 hp mi yeni astra 1.4 140 hp sport mu ?

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni clio 4 joy modeli dizel 1.5 75 hp mi yeni astra 1.4 140 hp sport mu ?

DarthWider link' Alıntı:
Bende aracı daha çok sehir içinde kullanacaksam clio yu tercih ederdim hem pratik hemde satın alma, sigorta vb gibi maliyetleri daha düşük. Ama uzun yolda da aracı sık kullanacaksam astra yı tercih ederdim konfor, yol tutuştu ve performans anlamında başarılı bir araç.

yüzde 90 şehiriçi yılda 1 bilemedim 2 kerede uzun yol yaparım o da totalde ya ankara adana yada ankara balıkesir toplasan 2000 km yapar senede ş.dışı

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren mesafesi 38 metre. Kampana olması bu araç için o kadar sıkıntı değil. Aracın en bariz sorunu direksiyondaki piano black in kenarları. Dikkat etmezseniz ummadığınız anda elinizi traşlayabiliyor. İç mekan malzeme kalitesi de doğal olarak sınıf standartları içinde.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
yüzde 90 şehiriçi yılda 1 bilemedim 2 kerede uzun yol yaparım o da totalde ya ankara adana yada ankara balıkesir toplasan 2000 km yapar senede ş.dışı

Burda birazda sizin beklentinizde önemli, ben istanbulda imkan olsa sadece bisiklet kullanırım :) artık trafik yoğunluğundan aracın performansıymış, konformuş, aracın segmentiymiş hiç bir önemi yok genelde duruyoruz çünkü, şehir içi yoğun kullanımda benim tercihim  clio olurdu, ama ne olursa olsun önemli olan sizin içinize sinen ve keyif alacağınız aracı almanız.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence aradaki fark sizi çok etkilemeyecekse clio yerine hiç düşünmeden astra alın derim. Bende sizin gibi kararsız kalmıştım internetten araçlar konfigure ettim renkler sectim. Ertesi gün bayiye clio için gittiğimde tamamen hüsrana uğradım clio4 ler Bursa üretimi biliyorsunuzdur arabalarda trim sorunu var ya kapılar aynı hizada değil yada arka bagaj kapağındaki sinyaller bir hizada değil baktığım araçta cıtalar elle baktırınca yerinden oynuyordu. Son bomba ise kaputu açınça çıktı elektrik tesisatındaki kablolar bile gelişi güzel elektrikçilerin kullandığı bant ile sarılmış elle koparılmış bantın ucu yerine bile yapıştırılmamış oyle duruyordu. Ve onlarca kalitesiz işçilik hataları hangi birini sayayım. 4 farklı araca baktığımda herbirinde farklı bir dengesizlik gördükçe hayırlı işler deyip Opele gittim. Ya ben çok detaycıyım yada astra clioya göre çok ama çok fazla üstün. Opele ilk gittiğimde ilk baktığım yer elektrik tesisatı idi. Düzgün özenerek özel bir bant kullanılarak sarılmış olduğunu gördüğümde ilk sınavı  geçmişti. iyikide Clio almamışım :D

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eski aracım 2006 clioydu.6 yıl bindik 1 kere yolda kalmadık.yağmur çamur sıcak demeden gitti araba.helal olsun dedim hatta satarken.garantisini kullanmayı geçtim yıllık bakım hariç asla servis yolu görmedi.bence süper bir araçtı.ama renault eski kalitesinde değil.yeni clionun tasarımı gerçekten çok güzel.albenisi olan bir araba olmasına rağmen işçilik konusunda sınıfta kalmıştır benim gözümde

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben başlığı görünce şaka yapılıyor sandım.. ama ciddi imiş.. yani radarların artık saat ve mekan mefhumu olmadan gezici olarak ceza yazacaklarını öğrendiğim günden bu yana satar clio alırım demişliğim vardır. az yakıyo, yakışıklı, varsın malzeme kalitesi kötü olsun, varsın kutu gibi olsun ben arka koltukta oturmayacam ya diyorum ama ancak bu saiklerle cazip geliyor.. yoksa astra ile clio kıyaslanmaz ki.. kaldı ki performans kaygınız yoksa ve ekonomik olsun diyorsanız ikinci el dizel astra alın.. malzeme kalitesi çok güzel ve konforu hissediyorsunuz.  ayrıca güvenlik hususunda da insanın içini rahatlatıyor.

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim araçda arka frenler disklide ne oluyo ortalama durma mesafesi  neredeyse aynı 1500 kg bir araç için diskler biraz daha geniş olabilirdi  032questn
Bence seçim olarak Renault alabilirsiniz ama en iyi fikri test sürüşleri verir ,taabi opel size 180 Hp  1.6 T verecektir bu önemli bir faktör.Renault ne uygular bilmiyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Disklerin amacı daha kısa duruş mesafesinden ziyade daha ağır ve yüksek hız yapabilen araçları daha güvenli şekilde durdurmaktır.

Ekonomik ve hafif araçlarda disk gibi maliyet arttıran bir sistem şart değildir.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önceki aracım 2011 model clio grand tour 1.5 dci extrem idi, şimdi astra j 1.6 kullanıcısıyım. ve kesinlikle astra derim... can taşıyoruz canan taşıyoruz dört teker üstünde..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra j clio 4 den çok daha kaliteli bir araç clio 4 de gerçekten tasarım olarak şık bir araç ama sağlamlık ve konfor olarak astra çok çok üstte benimde clio ya niyetim vardı ancak içine özellikle arkaya bindiğimde çok küçük geldi bana dizlerim biraz havada kaldı o yüzden vazgeçtim ama dizel motoru çok güçlü olmasa da ekonomik yakıt konusunda sıkıntı yaşarım ve çok kullanırım derseniz ancak o zaman tercih edilebilir