Yeni Dolandırıcılık Sistemi

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugun ehlıyetı olan fakat hayatında hıc arabanın sofor koltuguna oturmamıs ablama maıl gelmıs sanırım sahte uyarayım dedım
Sayin Vatandas

01/01/2013 tarihinden itibaren Trafik Cezalari e-mail adreslerine gonderilmeye baslanmistir. Bu sebeple Adresinize gonderilmeden Ekli Dosyada yer alan Trafik ceza makbuzunuza dair odemeyi en kisa zamanda odemeniz gerekmektedir.

28/01/2013 tarihinde emniyet kemeri kullanmadan arac kullandiginiz tespit edilmistir.

Odemeyi En yakin Polis Merkezindeki vezneler gerceklestirmeniz yada T.C Ziraat Bankasindaki Emniyet Genel Mudurlugu Banka Hesabina gondermeniz gerekmektedir.

Odeme Makbuzunuzu yine e-mail yolu ile tarafimiza ilettiginiz takdirde isleme alinacaktir.

T.C.Emniyet Genel Mudurlugu

Trafik Sube Amirligi

Elektronik imzalidir.

From: T.C. Emniyet Genel Mudurlugu Trafik Sube Amirligi (iletisim@yildirimsomine.com) You moved this message to its current location.
Sent: Monday, April 01, 2013 4:20:33 PM
To: info@egm.gov.tr

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dolandırıcılık olduğu kesin de neden ödeme yapacağı yeri yazmamış bu dolandırıcı ?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak maille gönderilmiş galiba..Eki de paylaşırsa iyi olur..Vicdansızlar..Sömürmek için ellerinden geleni yapıyorlar..

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
emniyet günlerdir uyarıyor mail ile gelen ekli dosyayı açmayın diye. Bu maildeki püf noktası ekli dosya içindeki korsan yazılım. Bilmediğiniz adreslerden gelen maillerin ne kendini ne ekini açmayınız

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valle geçenlerdede benim bilgisyarıma benzer bir virüs bulaştı. Telif yasasını çiğnediğinizden dolayı bilgisayarınız bloke edilmiştir. Ödeme ypaınız diye. Allahtan önceden bankada internet dolandırıcılıkları departmanında çalışmıştım ve hemen emniyete virüs ile ilgili olarak bilgi verdim. Kendileride incelemeye devam ettiklerini belirttiler. Format attım ve düzeldi.Dikkatli olmak lazım gerçekten

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maillerin başlık kısımlarını iyi okumak lazım, sizden herhangi bir sebeble para isteniyorsa hemen mail başlığına tıklayarak detayına bakın, hangi mail adresinden geldiğini görmeye çalışın. Aşağıda bir örnek mevcut, firma bilgilerinin yerine gizlilik gereği "X" ve "x" koydum, burda önemli olan kimden kısmı (ilk kırmızı yer), ikincisi gönderenin ip adresi (ikinci kırmızı yer);

Received: from XXXXXXXXX.xxxxxxxxxxx.intra ([ip adresi]) by
XXXXXXXXX.xxxxxxxxxxx.intra ([ip adresi]) with mapi id
14.03.0123.003; Mon, 8 Apr 2013 14:17:04 +0300
Content-Type: application/ms-tnef; name="winmail.dat"
Content-Transfer-Encoding: binary
From: =?iso-8859-9?Q?=DCM=DDT_SEN?= <veli.sen@xxxxxxxxxxx.com.tr>
To: =?iso-8859-9?Q?=DCM=DDT_SEN?= <veli.sen@xxxxxxxxxxx.com.tr>,
"Ali.ben@xxxxxxxxxxx.com.tr" <Ali.ben@xxxxxxxxxxx.com.tr>
Subject: =?iso-8859-9?Q?RE:_=DEu_ev=FDm_?=
=?iso-8859-9?B?bf0/?=
Thread-Topic: =?iso-8859-9?Q?=DEm_m=FD?=
=?iso-8859-9?Q?=3F?=
Thread-Index: Ac40FDgiYyqOKmRh2kp8sIONwAm8g
Date: Mon, 8 Apr 2013 14:17:03 +0300
Message-ID: <9C2B216337E90A1D94C8CFADE073DD442@XXXXXXXXX.xxxxxxxxxxx.intra>
Accept-Language: tr-TR, en-US
Content-Language: tr-TR
X-MS-Has-Attach:
X-MS-Exchange-Organization-SCL: -1
X-MS-TNEF-Correlator: <9C2B637E90A1DC954CADE073DD442@XXXXXXXXX.xxxxxxxxxxx.intra>
MIME-Version: 1.0
X-MS-Exchange-Organization-AuthSource: XXXXXXXXX.xxxxxxxxxxx.intra
X-MS-Exchange-Organization-AuthAs: Internal
X-MS-Exchange-Organization-AuthMechanism: 04
X-Originating-IP: [Gönderenin ip adresi]

Hatam varsa affola, naçizane bilgim dahilinde...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bildirmediğim sürece emniyet benim e-mail adresimi şıp diye nereden bulmuş olabilir ki? (istese elbette bulur ama ülkemizde ceza kesilen binlerce sürücü varken görevli memur bilgisayarın başına oturup tek tek sorgulama yapmaz, ceza makbuzunun bir suretini postayla gönderir olur biter)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi tamam;bu işi anlamayan illaki kofti olduğunu anlayınca memur a polis e başvuracak,hesap nr sinden binilmiyormu bu adamın tepesine...hay adam demiyoki parayı siyah poşete koy kadıköyde stadın önündeki mavi çöp kutusuna bırak git demiyorki..?