yeni kasa astra ne zaman cikar?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni kasa astra ne zaman cikar?

Opel türkiyenin başındaki amca 2015 yılında gelicek dedi yeni kasalar.Malum makyajın üstünden 3 yıl geçicek tahminim bu eylül ayı civarı tanıtılır araçlar.Ocak gibide Türkiyede satışa sunulur.Ancak otomatik şanzıman olarak 8 ileri gelceğini sanmıyorum 1.6dizel gelicek diğer motor opsiyonlarıda pek değişmicek aynı kalır.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

8 ileri çift kavramalı şanzıman ile ilgili opelin açıklaması vardı, çinli iş ortağı ile beraber şanzımanın geliştirildiği (1.6 SIDI 170 ve 203hp motorlarda çinli partnerle geliştirildi) ancak yeni euro emilsiyon 6 değerini yakalayabilmek için kalibrasyon çalışmalarının devam ettiğini tarzında birşeydi 2015 te yeni şanzımanın yeni motorlarla opel araçlarda kullanılmaya başlanacağını yazmışlardı... yazıyı bulunca linkini paylaşırım.

Çinli partner saic motor campany...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sanmıyorum kısa sürede geliştirme test olanağı zor gibi geliyor.Bence insignia yeni kasa gelince onun için anca kullanılır astra için düşünülen bir opsiyon değildir gibime geliyor.Gerçi gelse fiyatı yüzünden el yakar oda ayrı :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben mi yanlış biliyorum J kasa 2011 de çıkmadı mı? 4-5 yılda kasa mı değişir? Genelde kasalar 7 yılda bir değişir diye biliyorum. Hem de J kasa gibi tutulan ve piyasada yer edinen bir kasayı bu kadar çabul değiştirmeleri, biz kullanıcılar için hiç de iyi değil. Belki araç ağırlığını hafifletmeliler ve otomatik vitesi 7 ye çıkarmalılar veya bir takım iyileştirmeler yapmalılar ama bu kadar çabuk kasa değiştirmelerini doğru bulmuyorum.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Ben mi yanlış biliyorum J kasa 2011 de çıkmadı mı? 4-5 yılda kasa mı değişir? Genelde kasalar 7 yılda bir değişir diye biliyorum. Hem de J kasa gibi tutulan ve piyasada yer edinen bir kasayı bu kadar çabul değiştirmeleri, biz kullanıcılar için hiç de iyi değil. Belki araç ağırlığını hafifletmeliler ve otomatik vitesi 7 ye çıkarmalılar veya bir takım iyileştirmeler yapmalılar ama bu kadar çabuk kasa değiştirmelerini doğru bulmuyorum.

2009da çıktı, türkiyeye 2009 sonu (veya 2010 başında) geldi diye biliyorum.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sedanı 2010 da mı geldi Türkiye'ye ? O zaman ben uyumuşum. Bilsem bu kadar çabuk kasa değiştireceğini sıfır almazdım bari general_Shame_on_you

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Sedanı 2010 da mı geldi Türkiye'ye ? O zaman ben uyumuşum. Bilsem bu kadar çabuk kasa değiştireceğini sıfır almazdım bari general_Shame_on_you

HB 2009 da çıktı hocam, opel genelde hb kasa yenilendikten en az 2 sene sonra sedanı nı piyasaya sürüyor, böyle bir stratejileri var.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
HB 2009 da çıktı hocam, opel genelde hb kasa yenilendikten en az 2 sene sonra sedanı nı piyasaya sürüyor, böyle bir stratejileri var.
Bu söyleminize göre sadan 2017 de değişecek demektir ve daha anlaşılır ve kabul edilebilir bir durum demektir.  okkk

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:

Direk HB yi baz alarak vermiştim cevabımı :) Sedanı türkiyeye 2012 sonlarına doğru geldi.