Yeni Opel Astra 1.3 CDTI tavsiyeniz

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni opel astra 1.3 CDTI 75 kw(90 hp) bu model için ne dersiniz?
1.3 motor olması sorun olurmu ?
Yol tutuşu nasıl ?
İçeriye diesel motor sesi ve lastik sesi veriyormu ?
Ve sizin olumlu ya da olumsuz görüşleriniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni opel astra 1.3 CDTI 75 kw(90 hp) bu model için ne dersiniz?
1.3 motor olması sorun olurmu ?
Yol tutuşu nasıl ?
İçeriye diesel motor sesi ve lastik sesi veriyormu ?
Ve sizin olumlu ya da olumsuz görüşleriniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

eğer ekonomi istiyorsan kesinlikle tatminkar... ama yok ben uzun yolda basarım atraksiyona girmek isterim diyosan bilemem...

1.3 vergi olarak çok iyi yıllık 402lira vergisi var, yol tutuşu olarak ise bence mükemmel.. ford focusta 180 ile astrada 180 arasında ki farkı düşünüyorumda astra kesinlikle güven veren bi araç... sürüş keyfini yaşatıyor kanımca:)

motor sesi normal kullanımda çok yok bence. fakat otobanda 140dan sonra uğultu oluyor ki oda 1.3 arabaya göre bence gayet normal:rolleyes: cebim yanmasın diyorsan kesinlikle tavsiye ederim:)

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün biri astra j dizel almış servisteydim bende adam geldli bi söyleniyo bu nsl araba 100 e 15 saniyede çıkyo fln diyodu bende 1.3 ne beklisoun dicektim çok beklentin varsa 1.4 140 alaydık diyecekyim:)

Fenerlist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yazmış olduğunuz özellikteki aracı kıllanmaktayım yaklaşık 1.5 sene oldu.Motorun 1.3 olmasını falan kafanıza takmayın süper hızlı bir araç değil tabiki ama bana yetiyor.Yakıt fiyatlarının bu kadar uçuk olduğu bir ülkede kesinlikle ekonomi ayrıca vergiside düşük.Bunlar tabiki benim düşüncelerim yılda 30.000 den fazla km yapan biri olarak ekonomi benim için ilk sırada.Motor sesi çok rahatsız edici değil sadece yüksek hızlarda sol camdan hafif bi rüzgar sesi geliyor sanırım birçok arkadaş ta bunu yaşıyor ama bana göre çok büyük problemler değil.Yol tutuşu ve frenler bence güven veriyor.

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer ekonomi istiyorsan kesinlikle tatminkar... ama yok ben uzun yolda basarım atraksiyona girmek isterim diyosan bilemem...

1.3 vergi olarak çok iyi yıllık 402lira vergisi var, yol tutuşu olarak ise bence mükemmel.. ford focusta 180 ile astrada 180 arasında ki farkı düşünüyorumda astra kesinlikle güven veren bi araç... sürüş keyfini yaşatıyor kanımca:)

motor sesi normal kullanımda çok yok bence. fakat otobanda 140dan sonra uğultu oluyor ki oda 1.3 arabaya göre bence gayet normal:rolleyes: cebim yanmasın diyorsan kesinlikle tavsiye ederim:)
Yani bu demektir ki 180 basıyorum ve yol tutuşu sağlam diyorsunuz.. Doğrumu anladım ?

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani bu demektir ki 180 basıyorum ve yol tutuşu sağlam diyorsunuz.. Doğrumu anladım ?

kesinlikle... 200ü buldum bi 15dakka kadar otobanda o halde gittim.. doğru lastik basıncında kesinlikle güven veriyor yol tutuşu çok iyi:) focusta kullandım o hızda 5dakka bile gitmeye korktum açıkçası... astra ,yere yakın ve inanılmaz bir güven veriyor sarsılma yapmıyor yere yapışıyor adeta :rolleyes: focus bana aynı güveni vermedi, aynı şeyi ablamda söyledi:) ve şunu diyebilirim dün ankaradan dönüyorduk babam hızı sevmez hep tartısırdık arkada oturuyordu ibreye bakmadı 140dan aşagı inmedim.. arabadan indim hayret nası söylenmedin falan dedim oda naptın ki dedi:D yolcular farkında olmuyor fazla yüksek hızın ama 180 190da ugultu insan uyandırıyor oda asfaltlada alakalı olsa gerek az çokda motorla:rolleyes: + yukarda kine ek olarak şunu belirteyim ilk başlarda arabam epey hantaldı , devirli kullandım 10bin km ye geldi şimdi yüksek hızda daha az yakıyor ve daha atak bi performansı var... hızlanması gayet iyi fakat arabadaki kişi sayısı + yük veya çevresel şartlara göre değişir :) 15saniyede çıkmaz 100e

Son düzenleme:

hattarihanzo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
test sürüşüne çıktım geçende. herhangi bir sıkıntı görmedim aracta. 1.3 olması cok ta gözünü korkutmasın.

teeKin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.el 1,3 cdti düşünüyorum bende ama kmler genelde 100.000km civarında bu km aralaıgında araba tercıh edermıydınız

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sınıfındaki en sessiz dizel diyebilirim
yol tutuş gayet iyi direksiyon tepkileride gayet iyi ki 1.3 dize motor ve ekonomi düşünen bir kişide ralli yapmayacak ve kesesini düşünecektir bence tatminkar bir araç
ben 5 senedir opel corsa 1.3 dizel otomatik kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok vergisi gayet iyi bakım maliyetleri gayet düşük bir araç hatta bunda 3 ay kadar önce bir abimiz 1.3 dizel otomatik astra aldı kendisi engelli olduğı için sürekli araba üstünde gayet memnun ve mutlu
1.3 dizel motorun parçaları fiat ile ortak kullanıldığı için parça sıkıntısı olmuyor
ama ilk önce test edin ondan sonra kararınız verin nede olsa herkesin beklentisi farklı olabiliyor şimdiden kolay gelsin