Yeni Opel Astra Sedanin Performans Sorunu

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ağırlık beygir oranı bu işte en önemli nokta, eski corsada o motorun 75 beygirlik olanı çok akıcı sürüş özelliği sağlıyordu, dizel düşmanı ben bile bayağı beğenmiştim. ancak gidip bu motoru 1300 kg'lık bir kasaya yerleştirirseniz çok da rahat etmezsiniz. 6 vitesli şanzımanı da zaten bunun bir işareti.

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sanki bayiden aracı alırken zorla veriyorlar size bende bu olayı anlamış değilim.

43bin ytl araca vereceksin ve bu yılların birikimiyle alınacak bir araç olacak. Aracı test etmiyeceğim , yok artık...

Bende senın kullandıgın aracın Hb'si var. Şu zamana kadar A6 1.8t ,3.0litre araclar kullanmış biri olarak , aracın performansı gayet tatminkar.:)

Şehiriçi ben 6lt yakıyorum ve bu tüketim anında aracımın motoru okula geldıgımde ısınmıyor bile...

Araç süper , şirket aracımız megane'ı kullandıktan sonra aracıma kavustugumda değerini anladım. Kalkışta 2bin devir ver sorun hallolur.

sjesansarbos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aradigin performansa göre araba almak lazim (biraz arastirmak, birkac defa denemek...). Bunu yapmazsan pisman olma ihtimali cok yüksek.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer performans açısından gerçekten böyle kötüyse o araba az da yakmaz onu söyleyim:(motor eğer kasaya göre orantılı ise az yakar.yani 1200 kg araca 1.3 motor koysanız ekonomi yapmış olmazsınız aynı kasaya 1.5 koyulsa daha az yakar çünkü gaza dokunmanız yeterlidir yürümesi için.1.3 te dip gaz gideceğiniz için yakıt artacaktır:good:

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam, 2006 yılında astra cdti almıştım (sıfır) ve özellikle yokuşlarda arabayı kaldırmak isterken mide krampları yaşadığımı hatırlıyorum,,,

Ancak bilmeni isterimki 7000-8000 km sonra bu şikayetler azalıyor ve15.000-20.000 km sonra kalkışlarla ilgli hiçbir problem kalmıyor...

Sana tavsiyem yakıt aldığın yeri ve araç bakımı yaptıracağın yeri iyi seç...

1.3 cdti ile ilgili bir sürü yazı var bu sitede, bence onlara bir göz gezdir...

Bu arada arkadaşlar hazır yazmaya başlamışken şunuda söyleyeyim, Astra H dizellere özel servisler genelde Astra g hava filtresi takıyor (sanırım Astra h yan sanayi filtresi yok) ve bu filtre dizel astralara tam oturmuyor. uzunluğu yetiyor ancak genişliği yetmiyor... dikkatinize!!!

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla bi performans vermiceği malum ama bence sizinde belki dizel araca alışık olmamanızdan kaynaklanıyor olabilir aynı motorun 75hp liğini dobloda kullanıyoruz astrayı uzun süre kullanıp sonra dobloya geçtiğimde bazen bende zorlanıyorum aracı kaldırırken benzinliye göre kalkışlarda gazı biraz fazla vermek gerekiyor bence zamanla alışılıcak bi durum ;)

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focus Tdci test ettim yaw performans mükemmel astra sedan 1.3 cdti test ettim sonuç olumsuz hoşuma gitmedi pisiklet motoru demiş bi arkadaş:) bence doğru yakışmıyor bu motor yada yine 1.3 olsun 110 hp 250 tork falan yapsınlar:)

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 falan ama klima açıkken arabanın kalkmaması kadarda kötü olamaz heralde...servise göstersene arkadaşım garantide aracın zaten