Yeni Opel Cascada (opel.com.tr)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Opel Cascada (opel.com.tr)

428673288236.jpg

Drogba Üstünü Onla Açacak
Cabrio otomobillerin keyifli olduğuna hemfikiriz. Pahalı olduklarına da… Bu nedenle hep kısıtlı bir müşteri kitlesine hitap eden cabrio ailesine yeni katılan Cascada, 4 mevsim kullanılabilen bir otomobil olma niyetinde. Drogba çoktan siparişi verdi bile.

Opel'in ilk cabriosu değil Cascada. Daha önce Kapitan, Rekord ve Kadett gibi denemeler Astra ile devam etmişti. Astra TwinTop gibi Astra platformu üzerinden yükselmek yerine yeni bir platformla gelen Cascada'da, TwinTop'ın 4470 mm'lik uzunluğu yerine 4.700 mm'lik bir uzunluk kullanılmış. Bu sayede Audi A5, BMW 3 Serisi ya da Mercedes-Benz E Cabrio gibi modelleri yakalayan Cascada, fiyat olarak da bir alt basamakta yer alıyor. Başlangıç fiyatı olarak 96.000 TL ile satılacak olan Cascada'da, 1.6 170 HP'lik SIDI motor bulunurken, bunu yetersiz bulanlar için 2.0 lt'lik 165 HP gücündeki dizel motorlu versiyon da 119.000 TL'ye fiyat listesinde yer alıyor. Her iki motor da 6 kademeli otomatik şanzımanlarla satılırken, 17 saniyede üstünü açabilen Cascada bu görsel güzelliği 50 km/s hıza kadar devam ettirebiliyor. Üstü açıkken 280 litre bagaj hacmi sunan araçta bagaj kapalıyken 380 litrelik bir alan var. İç mekanda tüm Opel modellerinden tanıdık gösterge ve butonlar bulunurken gözler farklı ve sportif olanları aramıyor değil. Tasarım yönünden oldukça çekici gözüken Cascada farklı sürüş modlarına izin veren FlexRide süspansiyon sistemiyle alındığında daha keyifli oluyor.

İç mekanda kullanılan malzemeler kaliteli. Koltuklarda ısıtma ve soğutma fonksiyonları var. Deri koltuklar opsiyonel.

428817120236.jpg

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, " az satabiliriz ama Cascada'ya olan güvenimizi kırmaz derken, Euro kurunun etkisi mecburi zam olarak hissedilir" dedi.

428983884236.jpg

Galatasaray'ın süperstarı ve golcüsü Drogba'da şimdiden kendine siyah bir Cascada siparişi vermiş bile. İlk yıl 50 adet satılması planlanan Cascada'nın tanınmasında Drogba'nın yeri olur mu bilinmez ama otomobilin konforu hakkında fikir verecektir.
429045036236.jpg

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert Drogba senden önce davranmış  ;D

(bu arada kaynak otohaber dergisinden)
Drograbanın siparişinden ziyade opel'in reklam olsun diye ücretsiz verdiğini düşünüyorum

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:

Drograbanın siparişinden ziyade opel'in reklam olsun diye ücretsiz verdiğini düşünüyorum

Kesinlikle ücretsiz verilmiştir Hakan abi.  :)
Premium markalar dururken Drogba'nın gidip Cascada siparişi vereceğini hiç zannetmiyorum.  :)

Ayrıca Cascada'nın sadece otomatik vitesle gelmesi hevesimi kırmadı değil. 96.000'lik liste fiyatı da en ufak bir-iki opsiyonla 100 bin seviyesini aşacak.
Açıkçası çok istesem de bu şartlarda Cascada bana pek mantıklı gelmemeye başladı.  ::)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konfigüratör hala aktif değil ama satış ve opsiyon fiyatları resmi sitedeki yerini almış.  :)

[img=800x77]http://m1307.hizliresim.com/1c/d/q5wzk.jpg[/img]

[img=800x237]http://o1307.hizliresim.com/1c/d/q5wzx.jpg[/img]

Ben aldım mı full alırım diyorsanız, tüm opsiyonların eklenmiş haliyle 1.6 170'lik bir Cascada sadece 118.760 TL:)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mert eğer bana tridi paspas hediye ederlerse düşünebilirim cascada.  005hihih

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Mert eğer bana tridi paspas hediye ederlerse düşünebilirim cascada.  005hihih

3 Boyutlu paspas köpeğin olsun ֖mür abi.  :)
Yalnız iki tur atarım ona göre.  steeringwheel

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:

Opel Galatasaray ın sponsoru olduğu için tanıtım amaçlı vermişlerdir plakası 35 bile olabilir

Qualitat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara da gördüm bir showroomda 107bin fiyatı:)

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BMW 130 bin TL’ye 520i getirmeye başladı 1.6 motor :) 100 bin üzerinde işler karışıyor