Yeni Opel Combo -Doblo Benzerliği

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Opel Combo -Doblo Benzerliği

bulent_tnt link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3221.msg71881#msg71881 date=1324076684]
Yakın arkadaşımda en donanımlı modelinden (model adı her neydiyse) 1.6 dizel Doblo var, Start-Stop özelliği kapalı sanırım hiç denk gelmedi ama ben bir ticari araç için viraj limitleri, yol konforu ve çekiş olarak hayli başarılı bir araç olduğunu düşünüyorum; 1. vites hariç diğer viteslerde 140-150km ye kadar dizel Focus la kafa kafaya hızlanır, çoğu sedandan daha iyi viraja girerdi..
hızlanması cok ıyı ama guven vermıyor gıderken..tıcarı aracta o segmentte vw cadddy daha ıyısını tanımam
[/quote]
+1

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3221.msg71881#msg71881 date=1324076684]
Yakın arkadaşımda en donanımlı modelinden (model adı her neydiyse) 1.6 dizel Doblo var, Start-Stop özelliği kapalı sanırım hiç denk gelmedi ama ben bir ticari araç için viraj limitleri, yol konforu ve çekiş olarak hayli başarılı bir araç olduğunu düşünüyorum; 1. vites hariç diğer viteslerde 140-150km ye kadar dizel Focus la kafa kafaya hızlanır, çoğu sedandan daha iyi viraja girerdi..
hızlanması cok ıyı ama guven vermıyor gıderken..tıcarı aracta o segmentte vw cadddy daha ıyısını tanımam
[/quote]

Doğrudur; Caddy kullanmayalı çok oldu ama kullanırken diğer ticarilere göre yolda binek otomobil özellikleri sunuyor diye düşünüyordum, Doblo emanet olduğu için arkadaşım gibi hızlı kullanmadım hiç; bir kere keskin viraja bilerek sert girmiştim orda da hiç sorun çıkarmamıştı..

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeni Combo Bursa yollarında turlamaya başladı. Yakında da Yurdum geneline yayılır eli kulağında
Aralık ayında Yeni GTC yi incelemeye Neskara uğradım, Orada sohbet şu bu Laf lafı açtı söz comboya geldi. İlginç bir olay anlattılar sizinlede paylaşayım..
Malum Combolar Tofaş'ta yapılıyor, Son kontrolde Opelleri teslim alacak personel farkediyor ki camların üzerinde Fiat yazıyor ve bunu merkeze bildiriyor; Aman ne oldu falan Opelciler bizim gönderdiğim camlar ne oldu vs.. Onlarda ya aradık baktık sizin camlar kayıp diye cevap veriyorlar .. Yaw okadar cam nereye gider aman..
Derken personelden birisi farkediyor ki Dobloların camlarında GM yazıyor..
Neyse 2 bantı kapatıp combo ve dobloları yanyana şeklinde camları değiştiriyorlar...
Büyük bomba..
Bakalım daha neler duyacağız..
Şunu söyleyebilirim Şirket araç alımlarında hangi marka olacağına ben karar veriyorum 2 sene evvel 4 tane Combo aldırmıştım, Herkes oldukça memnun ama yeni Combo düşünmüyorum..şimdiden söyleyebilirim ... Hiçbir esprisi yok bence..

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doblo ilk çıktığında fotolarını çekip başka bir forumda paylaşmıştım... Ama combo nun hiçbir esprisi yok doblonun aynısı sadece amblem değişik vede ön tamponun alt tarafı...
Yeni Opel Combo (Bursalı)

istmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o kötü olmuş. opelin bir ayrıcalığı olmalıydı.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler bilgilendirme için
gerçekten araçlar çok benzer daha önceden sadece marka farkı olduğunu konuşmuştuk arkadaşlarla
bu bir tesedüf değilmiş demekki

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Böyle bir hata şaşırtıcı  :) yalnız araçların tamamen ortak üretim olduğu bilinen birşey tek farkları logoları onun haricinde en ufak farklılık yok ;)