Yeni Oyuncağım 116 i...

tunc041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Oyuncağım 116 i...

Tolga KARACA link' Alıntı:
1.18 deki 1.6 170Hp lik motorun verileri çok iyi ama ilk testinde subjektif açıdan çok keyfli olmadığı, gürültülü, titreşimli ve üst devirlerde 140Hp gibi hissettirdiği yazılmıştı, tabi ne derece doğru bilemem ama testlere ve görüşlere de bakılırsa sanki 136Hp lik versiyon gücüne göre biraz daha keyifli gibi..

Valla kullananların turbolarında sıkıntımı vardı acaba ? ben 2-3 saat boyunca test etme imkanı buldum öyle bir şeye rastlamadım üst devirleri geçtim kalkışta bile mükemmel bir araç.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunc041 link' Alıntı:
   Valla kullananların turbolarında sıkıntımı vardı acaba ? ben 2-3 saat boyunca test etme imkanı buldum öyle bir şeye rastlamadım üst devirleri geçtim kalkışta bile mükemmel bir araç.

Bu yazdığım Autocar ya da AMS un 118 i ilk sürüş izleniminden aktarılanlardı, sonrasında ben de kimseden şikayet duymadım ama bu yazılanlar o araca mı özeldi - araç bir ön üretim miydi yoksa 118 sahipleri durumu dile getirmek mi istemez bilinmez, önemli olan bizim kullanıp memnun kalmamız ki zaten kalkış performansı 7.5sn ile oldukça iyi.

Erm2323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız güzel günlerde kullanmayı nasip etsin çok başarılı araç. 045thumbsup

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
general__p

Amma geç gördüm konuyu!

Güle güle kullan kardeşim kazasız belasız; bir araç keyifliyken aynı anda yeterince konforlu da olabiliyorsa...alınmalıdır kanımca! Yumuşak bir sürüşü varken virajlarda yatmıyor demen çok ilgimi çekti mesela, Golf de yumuşak ama ani şerit değişimlerinde vb kolayca salınıma giriyor misal.

Yol sesi ve titreşimler kaba asfaltta Astra ya oranla nasıl??

bende biliyorsun roccoda vardı ama onunla bile yol tutuşta bariz fark var..  duz yolda beşik gibi keyifli keyifli yaylanıyor ama virajda yatma neredeyse sıfır:)

yol sesi 140 dan sonra fazla ama benim lastikler hem rft hemde pirelli

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

pirelli bence dünyanın en dandik lastiği :)

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

batu link' Alıntı:

Insignia'ya 255/40 R20 pirelli pzero taktık, 30-40 km kadar yolculuk yaptım konforu çok iyiydi, aracın orjinal 245/45 R18'inden bir farkını görmedim :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batu link' Alıntı:

Abi aslında Pirelli dünyanın en hızlı araçlarının birçoğunun fabrika çıkış lastiğidir ancak bizim araçlarımıza yönelik ekonomik üretimleri sert ve gürültülü bu yüzden de pek tutulmuyor, P6 ve P7 C serilerini çok övüyorlar ama onlar da biraz pahalı.

Michelin yakın zamanda aştığı dayanıklılık ve su tahliyesi sorunlarıyla çok iyi bir konumda bence.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Odak Çağrı link' Alıntı:
Insignia'ya 255/40 R20 pirelli pzero taktık, 30-40 km kadar yolculuk yaptım konforu çok iyiydi, aracın orjinal 245/45 R18'inden bir farkını görmedim :)

çağrı bey haklısınız .. P ZERO lar farklı.. onlarda zaten michelinden bile pahalı..onlarda zaten F1 teknolojisi var diye biliyorum,yanılmıyorsam.. p zero yu bende kullanmıştım ,eski golf gti aracımda.. ben tolganında dediği gibi p 400 gibi yerli üretimleri kastetmek istemiştim :) eksik yazmışım, özürrrr ::::)))))

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizde Tempra mızda P2000 kullanmıştık, sonrasında aldığımız Lassa lar o kadar yumuşak ve sessiz gelmiştiki sanki bir üst sınıf araca biner gibi olmuştuk.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla bana göre continental lastiklerin kralıdır :)