Yeni Sedan Çok mu Gürültülü?

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun bi aradan sonra aranızdayım herkese merhabalar...
epeyden beridir bu konuyu acmak istiyordum iş gücten fırsat bulamadım
dungece yolculugum sırasunda da epey bi rahatsızlık cektim bayaa bi motor sesi içeri veriyor yol asfalt sesinden bahsetmiyorum motor sesi
arkadasda sıfır skoda superb dizel var ondan inip kendi aracımı kullandım bayaa bi fark gordum arkadasım dizel aracı bizim araclardan daha sessiz diyebilirim...
hle bide radyonuz kapalıysa veya sesi 10-15 arasındaysa oooo nasıl bi motor sesi o :))
hızım da 100-120 arası zaten 3000 devirden sonra bagırıyor bagırıyor...

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Sedan Çok mu Gürültülü?

Gülme komusuna gelir basına :)
arkadas da 2011 focus sedan var dı acayıp asfalt ve motor sesi vardı...
hatta bigun arkadasdan odunc alıp babamı biyere goturmustum babamın ilk focus deneyimi husran olmustu bu  yaw demisti :) kamyonlar dahi daha sessiz...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende böyle bir sıkıntı kesinlikle yok.hatta ceyhandan adanaya gelirken benzin istasyonundan su almak için araçtan inmiştim.araca geldiğimde o kadar sessiz çalışıyordu ki bir daha kontak cevirdim.hatta inanamadım indim aracı inceledim.çok sessiz çalışıyor bence.ama ilk çalıştıgında biraz ses var.o da yağlamadan kaynaklı diye düşünüyorum.hareket ettikçe motor daha iyi yağlanıyor ve ses büyük çoğunlukla kesiliyor.

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sessiz çalışmasına çalışıyor da, arkadaşın bahsettiği kalkışlardaki gürültü ve 3000-3500 devirden sonra bağırması ise benim sedanda da var. ama ne yalan söyleyeyim hoşuma gidiyor. kalkışlarda 2000 motorlu bir  araç hissi veriyor o ses  005hihih

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SuperB eğer 1.6 TDI ise TDI nin bir dizele göre nispeten sessiz oluşu ve SuperB gibi lüks özellikler gösteren bir D sınıfı araçtaki yalıtımı benzinli de olsa C sınıfı bir aracı zorlayabilir.

Benim yakın arkadaşımda 1.6 TDI Golf var ama motoru sessiz olsa da benim 1.4 motorumdan daha gürültülü mesela.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç sadece 150den sonra hafif bagırıyor bende.valla ses benim de hoşuma gidiyor.motor sesinden güzel ses mi var :D.traktör gibi ses verecegine yaris arabası gibi ses versin :D

deniz33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motor sesine birşey diyemem de o asfalt ve rüzgar sesi yokmu çıldırıcam birgün. Hele birde lastik küçük çakıl taşlarını çamurluk içine fırlatmıyormu. Arabanın tavanı delindi sanıyorum.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eurodiesel kullanıyorsunuz doğru mu? Normal dizel daha kalın olduğu için fazla gürültü yapıyor linea da denenmiştir.

NiyO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
Uzun bi aradan sonra aranızdayım herkese merhabalar...
epeyden beridir bu konuyu acmak istiyordum iş gücten fırsat bulamadım
dungece yolculugum sırasunda da epey bi rahatsızlık cektim bayaa bi motor sesi içeri veriyor yol asfalt sesinden bahsetmiyorum motor sesi
arkadasda sıfır skoda superb dizel var ondan inip kendi aracımı kullandım bayaa bi fark gordum arkadasım dizel aracı bizim araclardan daha sessiz diyebilirim...
hle bide radyonuz kapalıysa veya sesi 10-15 arasındaysa oooo nasıl bi motor sesi o :))
hızım da 100-120 arası zaten 3000 devirden sonra bagırıyor bagırıyor...

motor soğukken olabilirmi? dizelmi araç?

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NiyO link' Alıntı:
motor soğukken olabilirmi? dizelmi araç?
Aracım 1.6 benzin