Yeni Üye TsiFlexBoost

TsiFlexBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelim.Net olarak yeni üyemize hoş geldin diyoruz.

Kullanıcı Adı: TsiFlexBoost
Adınız Soyadınız: HüseyinBEY
İkamet ettiğiniz yer: MERSİN
Mesleğiniz ve yaşınız: Kamu
Cinsiyetiniz: Bay
Kendiniz hakkında detaylı bilgiler girerek, kendinizi foruma tanıtınız:
------------------------------------------------------

Otomobiller ile haşır neşir olmam 90 yılların başında makine mühendisi olan amcamın ilk renault 9 tek aynalı arabasını alması ile başladı okul yıllarımda pazar günleri tv ye çıkan otomobil programları ile geçti diyebilirim 2012 yılında itibaren sırası ile

2012 Fiesta 1.4 tdci titanium-x 68 Hp/160 Nm
2013 yılında 2010 Astra J 1.6 180 Hp/220 Nm Flexride Cosmo Active Select
2014 yılında 2011 Focus 1.6 100 HP Zetec/150 Nm LPG Titanium
2015 yılında ise Jetta MK6 1.2 105/175 Nm Trendline araç ile yıllarımı geçirdim diyebilirim

Bu araçlar içinde aslında tek aklıma gelen Astra J oldu özellikle ne zaman gri astra j görsem bizimkilern yahu bu arabanın kapıları tank gibi ağır demesi ve ruhsatta yazan 1512 Kg boş ağırlık aklıma geliyor

Gel gelelim 2016 yılına Jettayı da mutlu ve kazasız bir şekilde uğurladıktan sonra elimizde kalan yaklaşık 40 bin Tl bütçe ile araç arayama başladık bu esnada tabiki 4 il değiştirmiştim ve ailemiz şükürler olsun büyümüştü uzun süren otomatik olsun/özellikle uzun yolda oturaklı ve ağır başlı-efendi olsun/tork yüksek olsun/az yaksın istemesek ise de piyasası olsun düşüncesi ile 6 ay kadar araç aradım hiç ummadığım zamanda ve mekanda Astra mı gördüm namı diğer kara panzer

Evet 37 bin Tl gibi bir rakama 2008 İlk el 103bin km boyasız hasarsız sadece kaputta bir kuş pisliği ve sol farın altında birleşim yerinde bir çekme ile geçecek nazarlığı olan Easytronic HB 1.3 Cdti aracımı aldım.Bu süreçte özellikle otomatik ve sorunları konusunda çok araştırma yaptım bütçeme göre bence alınabilecek en makul ve inşallah sıkıntısız aracı aldığımı düşünüyorum

Alırken etrafımda easytronic için iyi konuşanda kötü konuşanda oldu ama düşününce yaklaşık 4 gündür hem şehir içi hemde uzun yol yaptım bir kez daha doğru bir karar verdiğimi düşündüm bugün eşim de ilk kez araç kullandı kısa mesafede olsa yahu bu araba çok akıllı ne yapmak istediğimi anlıyor galiba diyerek easy e atıfta bulundu tabi daha sonra direk r den a1 boşa almadan geçirincede bir an soğuk duş aldım çok şükür araç herhangi bir uyarı vermedi tabi benim anladığım kadarıyla önce boş sonra diğer vitese atıyorsun ama emin de değilim aslında
Bu arada küçük bir bakımda yapmak istiyorum ama kararsızım

Uzun bir yazı olduğunun farkındayım şimdiden teşekkür ederim bana bu fırsatı verdiğiniz için saygılar sunarım
------------------------------------------------------