Yıkamadan dolayı çizilme

takintix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2013 model İnsignia model aracımı servise vermiştim. Aracınız yıkansın mı dediklerinde ilk başta istemedim fakat birkaç kez daha sorunca ben de evet dedim. o sıralar iş yogunluğundan dolayı arabanın temizliğiyle çok ilgilenmiyordum ve yaklaşık 2-3 hafta sonra farkettim ki arabanın her tarafında çizikler var, sanki bulaşık süngerinin yeşil kısmıyla silmişler gibi.

aracın uzun yıllar orjinal boyasını koruması çerçevesinde, bu çiziklere ne yapılabilir arkadaşlar?

not: aracın rengi füme.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Çizikler derin değilse pasta cila ile giderilir hemde araç ilk günki gibi parlar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kendim yaparım dersen kaliteli ince bir pasta ve sonra cila ama yok ben bu işle uğraşamam dersen o zaman adam gibi işi bilen boya koruma işini yapan bir yerde komple boya koruma ama harbiden bu servis yılanların dan dolayı bir çok araç kullanıcısı mağdur ediliyor harbiden bu adamlar nasıl? Yada neyle? Aracı yıkıyorlar? Zımpara ile yıkıyorlar sanırım .

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Benim araç dibine kadar kirlensede yıkamıcıya vermiyorum. Öyle özensiz öyle dikkatsiz yıkıyorlarki heran bir sakatlık çıkacak gibi. Arabayı aldıktan 1 hafta sonra yıkatmıştım şu tazyikli suyu yakından tutma diye uyarmama rağmen ön cam alt çıtasını bıçak gibi kesmişti.

O günden beri kendim yıkıyorum. Sünger kullanıyorum suyuda 3 metre öteden tutuyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

takintix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için teşekkürler.

Pasta-cila boyanın ömrünü kısaltıyor diyolar ama pasta-cila'dan sonra boya koruma yapılsa bu ömür kısalma durumunu kurtarır mı?

2000 model astramız vardı, 13 sene kullandık, 3 kez filan pasta cila yapıldı ama boya koruma yapılmadı, son olarak rengi soluk duruyordu. pasta-cila boyanın kalınlığını etkilemez mi?

Aracı kendim yıkamaya fırsat bulamıyorum, bu konuda yapacak çok bişey yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Pasta zaten bir nevi zımpara yani her pasta demek boyanın incelemesi demek ama cila her zaman iyidir ama ben şahsen kaliteli cilalı şampuan kullanıyorum çünkü hem temizlik hemde cila olmuş oluyor araç.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaliteli malzemeyle duzgun bir yerde boya koruma parlatma yapilacak. Fazlasina gerek yok. Ne pasta cilasi.

takintix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pekala :)

O zaman boya koruma için Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Tabi fiyat ve işçilik açısından uygun olacak.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cizikler ciddi anlamda görünüyorsa pastaya ihtiyac var demektir bu isi cidden iyi yapan bir yere önce pasta sonra cila yaptirmanizi öneririm.bir kez pasta yaptirmaktan bir sey olmaz cila ise boyaya hic bir zarar vermez aksine hep canli ve parlak kalir.mümkün oldugunca cila yaptirin derim 3-4 ayda bir.

takintix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam orta yolu buldum gibi :) çünkü çizikler 60-70 cm uzaktan bakınca bile belli oluyor.
tek tük olsa göze batıyor diycem ama değil. 15 senedir bulaşık süngeriyle yıkanmış şeffaf arcopal marka tabak gibi :D

Bir pasta (sadece bir), sonra cila, artı boya koruma...