Yoklama kaçağı?

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler herkese,

Bugün canımı sıkan bir olay başıma geldi. 2 yıllık üniversite mezunuyum. Bu yıl da 4'e tamamlamak için açıköğretime kaydoldum. yani şuan 3. sınıf açıköğretim öğrencisiyim. Bugün eve "07 Şubat 2014" tarihli kütüğümün bulunduğu ilin askerlik şubesinden "son yoklama kaçağı durumundasınız" diye bir kağıt geldi. AOF'e kaydolurken benden askerlik durum belgesi istemişlerdi. Tecil işiyle onlar ilgilenmiyor mu? Ne yapmam lazım acaba?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öğrenci belgesi alıp şubeye götürmen gerekiyor sanırım Giray.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısı başıma geldi. 2 yıllık Bankacılık mezunuyum, açıköğretim 4. sınıftayım... Bugüne kadar açıköğretim'e kaydolduğum günden beri asker kaçağı görünüyormuşum...

Öğrenci belgesini alıp askerlik şubesine gittim, 2017'ye kadar tecillediler, mis... Yapman gereken bu yani, Kolay gele... :)

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler oncelikle :) peki kütügün bagli bulundugu subeyemi gittin yoksa herhangi bir subeyemi

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler oncelikle :) peki kütügün bagli bulundugu subeyemi gittin yoksa herhangi bir subeyemi

Valla orasını bilemiyorum ben kütüğümün bağlı olduğu ildeyim. O yüzden doğal olarak oraya gittim. Ama o sıkıntı değil, herhangi biyerde çözer bu işi bildiğim kadarıyla. Zira sistemsel bir dalga bu, oradaki tarihi 2014 yerine 2017 yapıyor :D

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D guya okul uzaticakti. Ugrastiriyolar. Tesekkurler tekrar, yarin aof burosuna gitmekle ise koyulayim

astrAir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum arkadaşimin başina geldi bu askerlik olayini takip etmediğin zaman yani erteletmediğin zaman ceza yedi bide ceza parasi yatirdi bunu hersene tekrarlamak gerekiyormus

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okul bu işle ilgileniyor ama bir şekilde arada gecikmeler oluyor.AOF bürosu ile görüş , gerekirse bir öğrenci belgesi alıp şubeye teslim et.Ceza işine gelince ; resmiyette cezası var ama istisna dışında pek uygulayanı yok.

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler herkese tekrar. Bugün hallettim, 31 Aralık 2017 :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıllık işletme mezunuydum, aynı zamanda iktisat aöf okuyordum, eve aynı belgeler geldi. AÖF den onaylı belgeyi askerlik şubesine götürüp takipsizlik yaptırman gerekiyor. Aklıma geldi de DGS'yi kazanıp afyona geldim ben, aöfyi harç yatırmadan yarıda bıraktım acaba bunlar bana girer mi :D