Yol bilgisayarı sorunu.

kanat44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 1999 model vectra b x20xev motor kodlu aracımda yol bilgisayarı rölantide anlık tüketim olarak 01 ile 02 arasında gidip gelmekte başka vectralara baktığımda bu anlık tüketim 1.1 veya 1.2 arasında gidip gelmekte bide ortalama yakıtı 100 km 8.4 olarak göstermektedir. ama aracın yakıtı nerdeyse gösterdiğinin iki katı yani sonuç olarak yol bilgisayarı yanlış çalışıyor bu sorunun kaynağı ne olabilir şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara çok tşk ediyorum.aracımda lpg bulunmamaktadır

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte dediğin gibi anlık o mesela 7lt gösterirken sen basınca 8 e çıkar normal kullan 6 olur 9lt olur o anlık hesaplıyo mesela rampa aşşagı boşa at 4.5lt yazıyo şehiriçine gir 9 a çıkıyo oda ortası oluyo benim düşüncem o anlık hesaplıyo sen belli km'de normaldir hem yolbilgisayarına fazla inanmamak gerek

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yol bilgisayarı arızalandı ve çıkması takıldı ise, galon olarak gösteriyor olabilir. Birim nedir? Tech2 ile programlayın düzelmesi lazım. 0.9/1.2 litre civarı doğrusudur.

kanat44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste tech 2 ile pragramlama yapıldı program yapılıyor 10 saniye sonra tekrar eski halini alıyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
serviste tech 2 ile pragramlama yapıldı program yapılıyor 10 saniye sonra tekrar eski halini alıyor.

Kaç numara seçiliyor program yapılırken. Ethem Bozkurt 'un mesajlarını aratırsanız, yol bilgisayarı hakkında yanlış gösterimler hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz, yada direk kendisi ile iletişime geçebilirsiniz :)