Yol Bilgisayarı sürekli 'Yakıt alın !!' diyor

mrdag01

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2008 astra h njoy aracıma bugün yarım depoya yakın benzin almama rağmen
yol bilg. sürekli 'Yakıt alın !!' diyor. Tüm verileri sıfırladım sonuç değişmedi. Sebebi ne olabilir?

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şamandıradandır. İlk doldurunca olmuyor ama biraz araçla yol gidin aracı kapatıp açın gerçek değerler yerine geliyor,gelmiyorsa şamandıra bozuk demektir.

mrdag01

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Günlük 10 km civarı yapıyorum. Bi kaç gün bineyim bakalım. Düzelmezse şamandıraya baktıralım. tşk.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
yakıtı aldıktan sonra yol bilgisayarında range/mesafe yazan kısımdaki --- şeklinde ki çizgide değer yazmasını bekleyip sonra marşa basın.eğer beklemeden basarsanız işlemi yapmadan eski değerden devam ediyor araç.veya şamandra :)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim dizelde hiç yakıt alın mesajı gelmiyor, bu benzinli modelelr içinmi geçerli bir özellik acaba?

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım için konuşursam 30Tl lik yakıt aldığımda ibre hareket etmiyor ve hiçbir şekilde yakıt almışım gibi davranmıyor. Mesela Yakıt alın gibi bir yazı çıktığında gidip 30 tl lik yakıt alırsam hala o uyarıyı vermeye devam ediyor. ama 40 tl nin üstünde alırsam böyle bir sorun olmuyor. aldığım yakıtı görebiliyorm.

Eski araçlarımdan bildiğim kadarıyla müşürün hareketi belirli bir sinyal gönderiyor ama müşür hareketi az az olursa sanki depoya hiç yakıt konmamış gibi oluyor.
Mesela C2 VTR aracıma 20 tl lik parçalar halinde yakıt alırsam ibre hiç yükselmiyordu. Depo ağzına kadar dolduğunda bi seferde yükseliyordu. Belki sizin probleminizde bu olabilir. Depoyu tam olarak doldurduğunuzda sorununuz düzelir diye düşünüyorum.

mrdag01

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bu sabah kendiliğinden düzeldi. Bilgiyi güncelledi. Anlamadım gitti. tşk.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen yapabiliyor arabayı parkettiğiniz yere görede değerler değişebilir şamandıradan kaynaklı..sorun çözülmüş neyseki.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamın psikolojisi bozulur valla. doldur depoyu al uyarıyı "benzin bitiyor"